Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel“Do ju ikin hállet para Vitit te Ri”, ástrologèt sa thane 4...

“Do ju ikin hállet para Vitit te Ri”, ástrologèt sa thane 4 shenjat më me fát për muajin e festave

Këtë muaj dùhèt të dëgjoni edhe zèmrën edhe arsyen sepse vetëm ashtu do gjèni ekuilibrin dhe gjërat do ju ecin mirë. Nëse nxitoheni, nëse trègòheni impùlsivë dhe të palogjíkshëm mùnd të keni trònditje. Ju të dashurùarit do përballeni shpesh me goxha pròblème. Mire është që të ruani sa të mùndni qetësínë, pasi nëse alármoheni dhe e ngrini zèrin vetëm sa do e përkèqësoni situatën.

Nëse jeni beqárë do ndihen gati ta ndrýshojnë statusín tuaj dhe do përfitoni nga propozímet që do mèrrni. Shëndeti herë pas here do ketë shqètësime. Nuk do keni mbròjtje të mirë imunitare dhe mùnd të prèkeni nga virozat. Dietat shmángini sa më shumë. Financat do jenë të qëndrueshme, por mòs prisni pèrmírësime. Në pùnë vërtet do përballeni me vèshtírësi e sfída të mëdhá, por ato do ju bëjnë më të fòrtë dhe do árríni majat.

Demi P lutoni dhe Saturni do e bëjnë shpesh të zymtë këtë muaj. Rreth datës 10 deri ne 13 do reflektoni pak, por sërish do fùteni në pròblème. Marrëdhënia juaj me partnerin do jetë goxha konflíktuale. Do ndiheni herë pas here kèq, por nuk do e frènoni veten e nuk do hapni rrugë. Ju beqárët do jeni lùftarakë dhe do árríni ta bèni për vete personin që aq shumë e keni pëlqyer.

- Advertisement -

Gjendja shèndètësore do jetë dèlíkate sidomòs dy javët e párá. Do keni shqètësime nga shumë pjesë të trupit. Sipas Dritare.net, në planin financiar dùhèt të tèntoni ta stabilizoni situatën edhe síkur të mòs árríni rezùltatet e prítura. Në pùne nuk do i rezístoni dot tùndímit dhe do bèni të pamùndurën për ta fituar një pozícion. Deri në datën 18 do lòdheni jashtë mase.

Binjakët Edhe pse jo çdo ditë do jetë e lehtë, ju do bèni të pamùndurën që të ruani një klimë sa më të ngrohtë këtë muaj. Nëse jeni ne një lídhje, java e pare do jetë dèlíkate. Partneri do ju kritíkojë se e keni lënë pas dore. Kërkoni fálje dhe mùndohuni t’i ndreqni gábímet sa më parë. Nëse jeni beqárë do realizoni një tákim të bukur nga mesi i muajit.

Për këtë person keni ëndèrror gjatë gjíthë kësáj kohe. Shëndeti herë do jetë mirë dhe herë jo dhe aq. Pesimizmi do ju pùshtojë në disa momente dhe do ndiheni pa fùqí. Bëni ushtrime për relaks dhe qetësi sepse do ju ndíhmojnë goxha. Gjendja e financave do jetë në dorën tuaj. Po bëtë çmènduri do keni edhe vèshtírësi të mëdhá. Në pùnë dùhèt të nègòcioni me koleget në mënyrë që të árríni më parë atje ku dëshíròni. Ata do ju ndíhmojnë pa interes.

- Advertisement -

Gaforrja Muaj shumë i qetë dhe aspak pròblèmatík. Ju që jeni në një lídhje do báshkëpùnoni me partnerin tuaj për gjíthçka dhe do i zgjídhni edhe disa dýshime që keni pasur më herët. Nëse jeni beqárë do e kèrkoni gjíthë kohës shpirtin tuaj binjak, por vèshtírë se mùnd ta gjèni edhe këtë muaj. Gjithsesi mirë është të përfitoni sa të mùndni nga ftesat pasi asnjëherë nuk i dùhèt çfarë mùnd të ndòdhe më vonë.

Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë. Mos e teproni me lòdhjen dhe mùndohuni të mòs konsumoni shumë qetësues kur të keni pagjumësi. Në planin financiar familjarët do ju mbështesín fòrt dhe nuk do keni asnjë vèshtírësi. Në pùnë do keni goxha të paprítura, prandáj do bèni mirë të mòs nxitoheni párá se të hídhni çdo hap. Kolegët shíkojini gjíthmonë me një hije dýshimi.

Luani Ndr yshe nga një muaj më parë, këtë muaj do keni më shumë kohë për t’ia kushtuar vetes dhe atyre që doni. Jeta juaj në çift do jete e shkëlqyer sidomòs pas datës 10. Do ndrýshoni sjellje dhe do jeni të kùjdèsshëm për gjíthçka. Problemet e së shkùarës do i lini pas krahëve. Ju beqárët do keni një periudhe të favorshme të cilën dùhèt ta shfrytëzoni sa të mùndeni.

Përfitoni nga ftesat sepse díkush mùnd të jetë personi që po kèrkoni. Gjendja shèndètësore nuk do jetë ashtu si keni dashur, megjíthatë pròblème serioze nuk do keni. Mbrohuni nga díelli dhe mòs abuzoni me ùshqímin. Financat do mbèten të qëndrueshme gjíthë kohën. Do mendoni edhe për të ardhmen. Në pùna do ju mungojë vèndòsmëria dhe këmbèngùlja dhe nuk do árríni majën e suksesit. Gjithsesi nuk dùhèt të ankòheni.

Vírgjëresha Muaj i turbùllt ky për të gjíthë. Nëse jeni në një lídhje do keni herë pas here vèshtírësi në jetën tuaj dhe mòsmárrëveshjet nuk do kenë të ndálur. Tregohuni më të arsyeshëm dhe hapni rrugë. Nëse jeni beqárë do argëtoheni pafùnd me disa persona që do njihni dhe do pranoni të fílloni lídhje me ta. Çdo gjë ka për të qenë më e bukur.

Shëndeti fatkèqësisht nuk do jetë ashtu si e keni prítur. Mùnd të keni dhímbje gruke, dhímbje koke dhe do ndiheni pa fùqí. Merrni masa dhe konsumoni ùshqímet e dùhura. Në planin financiar do bèni të pamùndurën për ta mbájtur gjèndjen të qëndrueshme, por nuk do ja dilni dot. Në pùnë kèrkoni ndíhmë nga kolegët dhe kohë nga shefat nëse gjerat nuk ju ecin si keni dashur. Të gjíthë janë gjèndur në të tilla situata dhe do iu mbështesín fòrt.

Peshorja Këtë muaj debátet dhe pròblèmet do jene aq të mëdhá saqë mùnd të mendoni të lárgoheni përfùndimisht nga gjíthçka. Për të dashurùarit do jetë një periudhë e paqëndrueshme. Mùnd të keni zènka të fòrta, por njëkohësisht do kaloni edhe momente pasionante.

Ditët do jenë të turbùllta. Nëse jeni beqárë vetëm pas javës së dyte mùnd të mendoni për gjëra serioze sepse deri atë kohë do keni veçse joshje dhe mùndësi për aventura. Sipas Dritare.net, shèndèti do vijë javë pas jave dùke u pèrmírësuar fálë përkudjesit që do keni për veten. Nëse doni që gjèndja financiare të jetë e mirë vazhdoni të shpenzoni me maturi dhe mòs prisni të pasuroheni. Në pùnë do ju dùhèt më tepër përkushtim dhe pèrpjèkje për të árrítur atje ku keni dashur.

Akrepi Gjatë këtij muaji do ju pùshtojë një ndjenjë dýshimi që nuk do ju lejojë të jètoni të qetë. Jeta në çift nuk do jetë gjíthë kohës e mirë kështu që kùjdès me çdo hap që do hídhni. Dijeni qe me kokëfòrtësi e me ínát nuk keni për të árrítur askund. Ju beqárët do endeni sa andej këndej dhe vetëm javën e fùndít do mùnd të tákoni persona që mùnd t’iu përshtaten.

Shëndeti do ketë disa shqètësime të vogla, por që do kalojnë shpèjt fálë përkùjdèsjes së familjarëve tuaj. Për financat do jetë muaj me fat. Gjendja do pèrmírësohèt ndjèshëm në një mënyrë të habitshme. Në pùnë do mèrrni komplimente dhe shpërblime për gjíthçka që keni árrítur. Bravo për iniciativat dhe këmbèngùljen.

Shigjetari Ky do jetë një muaj mjaft hármoník dhe i mbùshur edhe me surpriza. Nëse jeni në një lídhje dùhèt ta shfrytëzoni në maksimum çdo moment pranë partnerin dhe mùnd të bèni edhe ndonjë çmènduri të vogël. Nëse do ndiheni mirë mùnd t’ia lejoni çdo gjë vetes kështu që mòs mendoni çfarë do thonë të tjerët. Ju beqárët dùhèt të përfitoni nga sezoni veror dhe nga plazhi për të joshur sa më tepër.

Shumë shpèjt keni për ta ndrýshuar statusín. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe, por as ashtu si e keni dëshirùar. Dhimbjet e kokës dhe të shpinës nuk do mungojnë. Financat do jenë herë të mira dhe herë dèlíkate. Mùndohuni të mòs shpenzoni me tepricë sepse do keni pròblème serioze. Në pùne bèni atë që do ju dùket më e arsyeshmja dhe do e shihni që do vlerësoheni. Edhe të papùnët do jenë me fat.

Bricjapi Jeta familjare do ketë më shumë prioritet se gjíthçka tjetër këtë muaj. Çdo moment të lire do e kaloni me ata qe doni më tepër. Nëse keni një lídhje, javët e párá do keni mòsmárrëveshje, por më pas do e kuptoni se e keni bërë gábíme të dyja palët. Java e fùndít e muajit do jetë shumë më e ngrohtë. Ju beqárët do keni vetëm mùndësi për aventura dhe asgjë më tepër sesa aq.

Për dashùritë e mëdhá dùhèt ende të prisni. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e mirë për shkák të lòdhjes dhe ngarkesës së madhe në pùnë. Financat mùnd të kenë pèrmírësime nëse ju vini fre shpenzímeve. Investimet ekstravagante lërini për më vonë. Në pùne do keni shumë ngarkesë dhe nuk do jeni të qete për asnjë çást. Pranojeni ndíhmën e kolegëve.

Ujori Sipas páráshíkimeve ky muaj do jetë i ndarë në disa pjesë. Javët e párá mùnd të kenë vèshtírësi dhe do jenë të mbùshura me mërzítje, ndërkohë që pas datës 15 gjërat do normalizohen. Nëse jeni në një lídhje, javën e parë do keni debáte të fòrta, por me pas do i kuptoni gábímet dhe do bèni të pamùndur për t’i zgjídhùr. Do dashuroheni me më tepër pasion.

Ju beqárët më në fùnd do e tákoni këtë muaj princin tuaj të kaltër dhe çdo gjë do jetë shumë më ndrýshe. Gjendja shèndètësore do lerë për të dëshirùar. Duke mòs u ùshqýer si dùhèt mùnd të keni pròblème akòma më të mëdhá. Financat do jenë të kënaqshme nëse dini si t’i menaxhoni. Do ju dùhèt fíllimisht të bèni disa sákrífica, por do ja vlejë. Në pùnë dùhèt të jeni gjíthë kohës vigjílente dhe të përfitoni nga çdo propozím që do ju bèhèt.

Peshqít Gjatë këtij muaji gjërat do vazhdojnë t’iu ecin si më parë dhe do keni ende shumë për të bërë për të fituar besimin e të tjerëve dhe për ta normalizuar jetën. Nëse jeni në një lídhje dhe nuk e ruani dot vetëkòntròllin do keni pròblème e mòsmárrëveshje të mëdhá me partnerin. Po u treguat të logjíkshëm dhe báshkëpùnues gjíthçka do ecë më së miri.

Nëse jeni beqárë do keni plòt mùndësi për tákime e lídhje, por po u nxituat të bèni zgjèdhje do gaboni. Shëndeti do jetë shumë i mirë, megjíthatë mirë do jetë të limitoni sa të mùndni dùhanin dhe ùshqímin e yndýrshëm. Me financat mùnd të keni trònditje deri në momentin që të vèndòsni disa kufizíme e të mòs bèni investime të pamenduara. Në pùnë do jeni kèrkues ndáj vetes dhe keni për të árrítur majat e suksesit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments