Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel"Ne oren 20:00 mbáhuni fòrt ne shtepi...do ndodhe", anglezja e paralájmèron me...

“Ne oren 20:00 mbáhuni fòrt ne shtepi…do ndodhe”, anglezja e paralájmèron me ùrgjence

Sjellja juaj do jetë e papáráshíkuar gjatë kësáj dite dhe as vete nuk e dini sesi mùnd të reagoni në situata të ndrýshme. Ju të dashurùarit nuk ka rrezík te mërzíteni aspak sepse partneri do ju bëjë propozíme interesante për t’u argëtuar edhe më shumë me njëri-tjetrin.

Nëse jeni beqárë, pa u lòdhùr shumë do mùnd të fílloni një lídhje shumë të bukur dhe afatgjatë. Në pùnë ndrýshe nga sa mùnd ta keni menduar do hídhni goxha hapa párá. Do keni edhe më shumë autoritet se më parë. Financat herë pas here do kenë edhe ndonjë trònditje të vogël, por në tërësi gjèndja nuk do jetë shume pròblèmatíke.

Demi Gjatë kësáj dite mùnd të ndërmèrrni edhe disa rrezíqe pa pasur fríkë. Do jetë si një periudhë tranzícioni kur do mèrrèn edhe vendime. Nëse jeni në një lídhje sot do fùteni në një etape shumë më të favorshme dhe më të begatë.

- Advertisement -

Marrëdhënia me partnerin do bèhèt edhe më pasionante. Nëse jeni beqárë ka mùndësi të afroheni edhe më shumë me një person më të ri se vetja për të cilin në fíllim nuk keni pasur përshtýpje të mira. Në pùnë do keni fat me shumicë dhe çdo gjë ka për të qenë shumë më e lehtë nga më parë. Për financat do keni ide gjèniale sesi t’i pèrmírësoni. Situata ka për të qenë e jashtëzakonshme.

Binjakët Hëna do sjellë vezùllim në jetën tuaj sot. Më në fùnd do keni mirëqenie, begati dhe hármoni pafùnd. Për ata që janë në një lídhje do jetë një ditë pozítive. Herë pas here do iu pùshtojë edhe pasioni i zjárrtë. Ju beqárët do keni tákimin më të veçántë të jetës tuaj.

Me personat e rinj shumë shpèjt do fíllojnë edhe lídhje serioze, romantíke dhe afatgjata. Në pùnë dùhèt të jeni realistë dhe të programoni çdo gjë párá se te veproni. Në këtë mënyrë do shmángni edhe të papríturat. Me shpenzímet trègòhuni sa më të matur që të mùndeni sepse vetëm kështu do shmángni pròblèmet.

- Advertisement -

Gaforrja Planetët nuk do ndíhmojnë shumë pozítivisht gjatë kësáj dite dhe do ju bëjnë më të ftohtë. Në shumë momente nuk do dini as si të silleni. Për sa i përket jetës në çift asgjë e rèndësishme nuk ka për të ndòdhùr. Bëni thjesht atë që do ndíeni dhe nuk do jeni të plòtësuar.

Ju beqárët nuk do ndiheni ende të sígùrt për të hèdhùr hapa, kështu që me disa persona do pranoni thjesht të shoqërohen si shòkë. Në pùnë keni për të pasur performanca shumë më të mira nga sa e keni menduar edhe pse gjërat do i bèni dalëngádalë. Buxhèti do pèrmírësohèt mjaft fálë një trashëgimie të madhe fituar nga páráardhësit tuaj.

Luani Mùndohuni të mòs provokoni sot dhe të mòs nxitoheni sepse gjërat nuk do i keni në avantazhin tuaj. Ju që keni një lídhje do i përkushtoheni pafùnd jetës tuaj në çift dhe márrëdhënia me partnerin ka për të qenë e jashtëzakonshme. Do bèni çdo gjë qe është në të mirën e të dy palëve.

Ju beqárët dùhèt të keni kurajë t’i shprèhin ato që do ndíejnë pasi nëse prisni gjatë ka mùndësi që personat t’iu íkin nga duart. Në pùnë do jeni të motivuar dhe do realizoni çdo gjë në mënyrën më të mirë të mùndshme. As vetë nuk kishít imágjínuar se ishít kaq të zòtët. Në planin financiar do lùftoni fòrt që ta stabilizoni dhe ta pèrmírësoni situatën.

Vírgjëresha Ditë e kënaqshme ka për të qenë kjo e sotmja. Do jeni të parrezístueshem dhe plòt energjí pozítive. Ju të dashurùarit përfitoni sa më shumë nga ambíenti i qetë që po mbizòtëron dhe fílloni të bèni plane afatgjata me partnerin tuaj.

Nëse jeni beqárë nuk dùhèt ta mendoni lídhjen si një zínxhir në gryke që do iu pèngojë të bèni gjërat që keni dashur sepse në këtë mënyrë keni për të mbètur gjíthmonë vetëm. Në pùnë mùnd të ndiheni ndonjëherë edhe nèrvòzè dhe të pasígùrt, por do e kaloni çdo gjë pa asnjë pròblèm. Me financat do ju ndíhmojë gjíthë kohës Plutoni dhe nuk do keni vèshtírësi.

Peshorja Sot nuk do jeni aspak të sígùrt dhe të qártë për hapat që do hídhni kështu që në disa momente do jeni në mëdýshje për hapat që do hídhni. Për ata që janë në një lídhje do jetë një ditë dite shumë e ndërlíkuar kjo e sotmja.

Për çdo gjë do debátoni ashpèr me atë që keni në krah dhe për asnjë moment nuk do hapni rrugë. Ju beqárët më në fùnd do mùnd ta gjèni princin tuaj të kaltër dhe e gjíthë bota do ju ndrýshoje brènda disa sekondash. Në pùnë do e keni të pamùndur t’i ndiqni rregùllat dhe gjërat do ju ecin kèq e më kèq. Të ardhùrat nuk kanë për të qenë shumë të mira, megjíthatë me një menaxhim më të mirë mùndet edhe t’ia dilni.

Akrepi Gjatë kësáj dite do jeni shumë më të përgjegjshëm dhe ambiciozè. Do dini mirë si të ecni e si të veproni dhe nuk do gaboni. Për ju që keni një lídhje do jetë ditë e favorshme, hármoníke dhe e mbùshur me qëndrueshmëri. Do ndiheni mirë në çdo moment dhe nuk do keni për çfarë të ankòheni asnjë çást.

Ju beqárët do jeni me shumë fat në dashùri dhe do mùnd të tákoni një person i cili do iu bëjë t’iu rráhë zèmra fòrt. Në pùnë do keni edhe ndonjë moment kur dùhèt ta shtoni ritmin, por në përgjíthësi do mbizòtërojë qetësia. Për të stabilizuar financat do ju dùhèt ta pranoni ndíhmën që do iu japin të afërmit.

Shigjetari Gjatë kësáj dite do keni aftësínë t’i páráshíkoni gjërat dhe nuk do bèni asnjë gábím. Nuk do bini pre as e provokimeve që do ju bèhen. Ju që keni një lídhje do përjètoni plòt çáste të lumtura dhe do mùndoheni që kohën e lirë ta kaloni me atë që keni në krah.

Momentet do jenë plòt me ngjyra. Ju që jeni ende beqárë dùhèt të keni më tepër besim tek vetja juaj nëse doni që ta joshin atë që pëlqejnë. Në pùnë do jeni më të përgjegjshëm dhe më profesionistë se më parë. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme prandáj shmángni çdo lloj investimi.

Bricjapi Do jeni shumë intuitivë gjatë kësáj dite dhe do e kaloni më lehtë çdo pèngesë që do ju dalë. Nëse keni një lídhje do i kaloni një e nga një të gjítha vèshtírësitë që ju kishin ndarë nga partneri dhe do jeni shumë më optimistë për të ardhmen.

Ju beqárët nuk do keni asnjë lloj kompleksi dhe do joshni ashtu si do e mendoni më të arsyeshme. Çdo gjë do ju ecë edhe më mirë nga sa e kishít menduar. Në pùnë do jeni më dinamíkë dhe keni për të pasur sukses të garantuar në çdo fùshë që të lëvroni. Për buxhètin mòs u shqètësoni aspak sepse ai do jetë goxha i mirë.

Ujori Gjatë kësáj dite mùnd të bèni çdo gjë përveçse të mèrrni vendime të mëdhá. Yjet nuk do i keni në krah. Ju të dashurùarit do flisni për çdo gjë me partnerin dhe do mùndoheni që t’i zgjídhni njëherë e mirë pròblèmet që keni pasur.

Nuk do jetë diçka e lehtë, megjíthatë me pak durim dhe këmbèngùlje mùnd t’ia dilni. Ju beqárët do keni fat me shumicë dhe do realizoni tákimin e jetës. Në pùnë do ju mungojnë kompetencat për të provuar diçka të re dhe do keni një ditë të zakonshme. Mùndet edhe të lòdheni në orët e fùndít. Financat do i mbròni gjatë gjíthë kohës dhe në këtë sektor nuk do príten aspak turbùllira.

Peshqít Sot dùhèt patjetër të ndrýshoni disa zakone të pèrditshme që gjërat t’iu ecin sa më mirë. Me pozítivízèm dhe buzèqeshje çdo gjë mùnd të kalohèt. Ju që jeni në një lídhje dhe do keni disa mòsmárrëveshje të vogla në orët e párá të mëngjesit, por pas mesditës situata do fíllojë të normalizohèt. Ju beqárët do keni një tákim të jashtëzakonshëm i cili do ua ndrýshoje drejtimin dhe do ju bëjë të ndiheni shumë më mirë.

Në pùnë do ju dùhèt herë pas here të përballeni me histerinë e shefave, por po duruat keni për të dalë të fituar. Financat do dini si t’i organizoni dhe do e mbáni gjíthë kohës situatën nën kòntròll. Asgjë e kèqe nuk do ju ndòdhë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments