Monday, October 2, 2023
HomeGenel"Do Ju bjerë bíngòja e Fùndit e Janarit dhe llòtoja e punës..."/...

“Do Ju bjerë bíngòja e Fùndit e Janarit dhe llòtoja e punës…”/ Ja 5 shenját e hòròskòpít me FAT me Pasuri

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në pùnë dhe në dashùri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shèndèti dhe a do të bèni investime Lexoni hòròskòpin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është párá jush në mënyrën më të mirë të mùndshme, transmeton Telegrafi.

DASHI (21.03. – 20.04.) – Puna: Gjatë kësáj periudhe, e gjíthë vëmendja juaj do të përqendrohèt në márrëdhëniet e biznesit të huaj. Bëni kùjdès nga provokatorët, sepse ata janë gati t’ju vèndòsín në një situatë të vèshtírë. Pritet të keni një bisedë të rèndësishme me Gaforrèn ose Bricjapin në fíllim të kësáj periudhe. Ju jeni gati të investoni shumë párá në një projekt të ri privat. Shpenzíme më të lárta janë të mùndshme nga mesi i javës.

Shëndeti: Ftohje e mùndshme. Dashuria: Ka shumë gjëra që janë në favorin tuaj dhe ju mùnd ta ktheni çdo situatë që ju të dùket e paárrítshme në favorin tuaj. Pajtoheni mirë me ata që kanë qenë të gatshëm t’i durojnë tekat tuaja në muajt e fùndít. Nëse keni tendencë për márrëdhënie sèkrète, kini kùjdès të mòs bini víktimë e díkujt që është shumë i aftë në joshje.

- Advertisement -

DEMI (21.04. – 21.05.) – Puna: Ju dùhèt të pùnoni më shumë në perfeksionimin tuaj profesional, sepse do t’ju jepet mùndësia të báshkëpùnoni me të huaj. Situata po fíllon nga një rrugë pa krýe, por me një ritëm shumë më të shpèjtë sesa prisnit.

Nga mes i kësáj periudhe mòs lídhni márrëveshje të reja, nëse nuk keni rënë dakord tashmë për to. Është e mùndur të lídhni një márrëveshje në fshèhtësi me një person që i besoni. Është e mùndur të pèrmírësohèt situata juaj financiare. Nga mesi i javës do të jeni shumë më të gatshëm për të hyrë në një transaksion që do t’ju preokupojë në një masë të madhe, por edhe mùnd të dëshíròni të blini aksione ose të dèpozítoni párá në një bankë.

Shëndeti: Jeni të lòdhùr. Dashuria: Ju ndoshta jeni xhelòz ose po e bèni partnerin tuaj xhelòz. Mùnd të mendoni se keni konkurrèncë të fòrtë. Ju besoni në mùndësínë e rinovimit të një márrëdhënieje me díkë që po ju joshte gjatë verës ose vjeshtës.

- Advertisement -

BINJAKËT (22.05. – 21.06.) – Puna: Shumë pùnë, shumë detyrime, por nuk dòrèzoheni. Po përpiqeni t’i imponoheni díkujt që nuk e njihni mirë. Keni besim te Demi, Peshorja ose Bricjapi. Ju do të gjèni një mënyrë për të zgjídhùr dilemën në lídhje me një pùnë të re. Keni nèvojë për shumë durim për atë që bèni. Nuk jeni të kënaqur me të ardhùrat tuaja për shkákun që nuk keni qenë në pùnë pothuajse një vit, apo mbáse keni ndonjë fond rezervë tuajin.

Shëndeti: – Anemi e mùndshme. Dashuria: Kjo periudhë ju sjell një dozè të cáktuar pakënaqësie me statusín tuaj në márrëdhënie me personin e dashur. Keni nèvojë për më shumë vlerësim dhe respekt, ju dùket se partneri juaj është mbizòtërues në një farë mënyre, gjë që ju bèn jashtëzakonisht nèrvòz.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.) – Puna: Nga mesi i periudhës, mùnd të lídhni márrëveshje të mira me të huajt. Besoni se partnerët e biznesit do të mbájnë fjalën. Është shumë e rèndësishme që díkush të vazhdojë të báshkëpùnojë me ju sipas kushteve tuaja, nëse nuk mùnd të bëjë ndrýshe. Lajme të favorshme nga jashtë. Partneri ju lejon të gjèni një pùnë që ju përshtatet.

Shëndeti: Shëtitni më shumë. Dashuria: Është kjo një periudhë jashtëzakonisht e favorshme edhe për ata që janë në një lídhje dhe për beqárët. Është e mùndur të tákoni díkë krejtësisht paprítur që do t’ju ngazèllejë edhe në mes të kësáj periudhe, një márrëdhënie sèkrète është diçka që do t’ju preokupojë krýesisht nga ana emocionale dhe nuk do ta keni të qártë nëse është thjesht çështje flírti apo pasioni.

LUANI (23.07. – 22.08.) – Puna: Ju nuk i trègòni askujt për planet tuaja dhe jeni shumë këmbèngùlës në realizímin e tyre. Mùndohuni të bini dakord me díkë kur ju intereson një pùnë e re që mùnd të jetë shumë fitimprurëse dhe që do t’ju sjellë kënaqësi të madhe. Mos u mërzítni për gábímet e së káluarës. Keni një plan sèkrèt se si të fitoni shumë párá.

Shëndeti: Keni nèvojë për më shumë pùshim. Dashuria: Ju jeni mjaft i vetmuar, krýesisht për shkák të kokëfòrtësisë suaj ose nèvojës për t’ia imponuar kushtèt tuaja personit të dashur, pavárësisht nëse është fjala për një lídhje dashùrie apo martesë. Është e mùndur të keni një romancë të bukur me díkë që është më i vjetër se ju ose me flokë të thinjura, mbáse ai ka lídhje me të huaj.

VIR.GJËRESHA (23.08. – 22.09.) – Puna: Ambicia juaj është e madhe, por disa rrethana nuk janë në favorin tuaj. Një debát i mùndshëm me ata që vèndòsín për kárrierën tuaj. Ju keni një mënyrë për t’u dalluar nga të tjerët, por nuk jeni të gatshëm të bèni kompromis. Është mùndur që ju të mèrrni një ftesë për t’u shpërngùlur në një qytet ose vend tjetër, të páktën si një zgjídhje e përkohshme. Ju jeni shumë të kùjdèsshëm me shpenzímet.

Shëndeti: Jeni pak nèrvòz. Dashuria: Jeta juaj e dashùrisë dominohèt nga shtëpia ástròlògjíke e jetës familjare, e cila është një dashùri mjaft e zymtë dhe romantíke me díkë që jèton díku jashtë vendit ose është një artist ose një person shumë i ndjèshëm. Mos fantazoni për díkë që është i paárrítshëm për ju.

PESHORJA (23.09. – 22.10.) – Puna: Ka shumë të ngjárë të mèrrni lloje të ndrýshme ínfòrmacionesh në lídhje me pùnën e re dhe mùndësitë që ju ofrohen në báshkëpùnim me Demin, Peshorèn, Dashin ose Binjakët.

Díkush do të jetë në gjèndje t’ju zgjojë interesimin për një pùnë të re. Lajmet e favorshme për párátë ose për zgjerimin e báshkëpùnimit me një kompani private janë përpárá jush. Nëse keni ndër mend të fílloni një biznes në sferën e pasurive të patundshme, do të keni sukses. Shpenzímet janë të mùndshme.

Shëndeti: Kini kùjdès në trafík. Dashuria: Ju mèrrni prova për një dashùri, por jeni mësuar me të dhe mùnd të silleni shumë indiferèntë ndáj díkujt i cili ka një simpati i fshèhtë. Nëse keni dashur të pùshtoni një Gaforre ose Bricjap, shenja me të cilat nuk përputheni, do t’ju dùhèt shumë durim. Është e mùndur që kjo pèrpjèkje të jetë e kòtë.

AKREPI (23.10. – 22.11.) – Puna: Ju nuk dùhèt të shqètësoheni për shpenzímet e mùndshme, sepse në të vërtetë do të jetë fjala për investimin e páráve në diçka që keni dashur prèj kohësh të fílloni të pùnoni i pavárur në kuadër të një projekti ose do të jeni të lumtur të blini diçka. Punët me të huajt ju sjellin párá dhe kënaqësi. Është i mùndshëm një udhëtim në shoqërinë e kolegëve me të cilët gjíthmonë keni pasur márrëdhënie të mira. Ju pëlqen të shpenzoni në gjëra luksoze.

Shëndeti: Inflamacioni i muskujve. Dashuria: Në dashùri, situata fíllon të qetësohèt dhe do të jeni gati të eliminoni dýshimet tuaja për besníkërinë e personit që ju pëlqen. Díkush do t’ju ndíhmojë të gjèni paqen shpirtërore, por gjíthsesi, kini kùjdès nga Binjakët të cilët janë në gjèndje të inkurajojnë mendime nègátive ose mòsbesim te vetja juaj.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.) – Puna: Është e mùndur të udhëtoni jashtë vendit ose të bèni biznes me të huaj me sugjerimin e një Demi, Binjaku ose Shigjetari. Në fíllim të javës, jini të kùjdèsshëm kur është fjala për t’u márrë me Bricjapët, Gaforret ose Vírgjëreshat. Ju mùnd të jeni dýshues ndáj tyre pa ndonjë arsye të vërtetë. Mos nxitoni për të nxjerrë ndonjë përfùndim. Ulni shpenzímet dhe gjèni një burim shtesë të të ardhùrave.

Shëndeti: Hani ùshqím të shèndètshëm. Dashuria: Do të jeni shumë më posesiv se sa keni qenë në periudhën e mëparshme, sepse jeni mjaft i pasígùrt për veten tuaj. Nëse jeni i lirë, do të tákoni një Luan ose Bricjap në pùnë, të cilët do t’ju joshin në një tubim më të madh.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.) – Puna: Ju jeni shumë i ngarkuar me pùnët keni pùnë, por jeni gati të mèrrni obligime edhe më të mëdhá. Nëse jeni i ri dhe kèrkoni pùnë, do të përpiqeni të gjèni një zgjídhje ose në formën e një pùne shtesë ose do të kèrkoni një kompani të re.

Nëse jeni i ri, mùnd të prisni mbështètje nga eprori juaj, por edhe nga një koleg. Llogaritni më pak në fat dhe më shumë në párátë që mùnd të mèrrni nga pùna, edhe pse disa prèj jush mùnd të kenë fitime nëpërmjet lojërave të fatit.

Shëndeti: Ngadalësoni ritmin. Dashuria: Fillimi i kësáj periudhe mùnd të sjellë mòsmárrëveshje dhe konflíkte familjare midis partnerëve të cilët kanë qenë në një lídhje dashùrie apo të martuar martesë për një kohë të gjatë. Arsyeja mùnd të jetë një kèqkuptim me prindërit ose zgjídhja e çështjes së strehimit. Është shumë e rèndësishme që díkush të ketë një komuníkim të mirë me ju dhe píkërisht në atë sferë është e çrregùlluar márrëdhënia.

UJORI (21.01. – 19.02.) – Puna: Ju jeni të vetëdijshëm që patjetër dùhèt të bèni ndonjë kthesë dhe do të jeni gati të përshtateni me kushtèt e reja të pùnës, pavárësisht se çfarë do të thotë kjo për ju. Nëse jeni i ri ose po fílloni një pùnë të re, do të dëgjoni këshillat e kolegëve më të vjetër, më me përvojë, edhe nëse nuk do të pajtoheni apo nuk jeni të afërt me ta. Ulni shpenzímet dhe shmángni márrëveshjet e pùnës në mes të javës. Fitime të mùndshme të paprítura.

Shëndeti: Alergjítë dhe pròblèmet e lëkurës me bazè nervore janë të mùndshme. Dashuria: Sa më i ri të jeni, aq më shpèjt mùnd të fílloni një aventurë që mùnd t’ju kushtojë shtrènjtë. Ju dùhèt të përshtateni me disa rrethana të reja nëse jeni i martuar dhe dùhèt të jeni për partnerin mbështètje në gjíthçka, sepse ai e pret këtë nga ju. Romancë në një udhëtim pùne.

PESHQIT (20.2 – 20.03.) – Puna: Po bèni plane për një pùnë të re në të cilën mùnd të fùteni shumë shpèjt me shumë entuzíazèm, por edhe me shumë rrezík. Megjíthatë, ju jeni gati të angazhoheni maksimalisht për diçka që jeni të bindur se nuk mùnd të jetë dështim në asnjë mënyrë. Ju keni me kë të pùnoni, ndërsa báshkëpùnëtorët më të mirë janë Demi dhe Peshorja. Besoni në ndonjë fitim të paprítur përmes një pùne me kohë të pjesshme.

Shëndeti: Ulni nèrvòzízmin. Dashuria: Shumë gjëra janë në favorin tuaj, por jo edhe dashùria, sepse gríndjet e vogla në një márrëdhënie janë të mùndshme. Nëse jeni i dashurùar me Demin ose me díkë që bèn një pùnë të ngjashme me ju, do të gjèni shumë gjëra të përbáshkëta për të cilat do të flisni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments