Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelE kemi të gjíthë në shtëpi! Vendosni një gjethe si kjo në...

E kemi të gjíthë në shtëpi! Vendosni një gjethe si kjo në pòrtofòlin tuaj dhe s’do mbèteni kurrë pa lekë

Dafina është konsiderùar një bimë e shenjtë për mijëra vjet. Edhe përveç efekteve shèndètësore, ajo ka edhe pèrdorime të tjera. Ndoshta nuk e dini, por gjethja e dafinës konsiderohèt “hajmali e fùqíshme”. Kjo pasi besohèt se lídhèt me mirëqenien financiare dhe tèrhèqjen e páráve.

Për të pasur gjíthmonë párá në portofolin tuaj, dùhèt të vèndòsni një gjethe të vogël dafine në të, në një xhep të fshèhtë. Kjo do të tèrhèqë kártëmonedhá të reja.

Vendosni një gjethe dafine në vendin ku mbáni párá. Ky ritual do të ndíhmojë në përshpèjtimin e rritjes së pasurisë.Nëse do të shkòni në një tákim të rèndësishëm dhe veçánërisht në atë që ka të bëjë me financat tuaja, dùhèt të mbáni në dorë (ose në rastin më të kèq, në ditar) një gjethe dafine aromatík. Do t’ju japë besim dhe do t’ju sjellë lumturi.

Kur Hëna është e re, shkruani një dëshirë në gjethen e dafinës dhe përpiquni të mòs e dèmtoni atë me atë rast. Vendoseni këtë fletë në një vend të fshèhur me párá dhe kur hëna të jetë e plòtë, digjèni atë. Hidhni hirin jashtë dhe prisni që ëndrrat tuaja të realizohen së shpèjti.

Kur të mbùshèt Hëna, skuqeni gjethen e dafinës në një tigan në zjárr të ùlët. Për të rritur aromën këshillohèt që gjethèt t’i spërkatni lehtë me vaj ùlliri. Kur përmbájtja e tiganit të nuhasë, fíkeni sobèn dhe lërèni erën të hyjë në të gjítha dhomat.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments