Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelE sígurt/ Do ju Bjèrë një Bíngò nga 15 Nentori, mèsoni sot...

E sígurt/ Do ju Bjèrë një Bíngò nga 15 Nentori, mèsoni sot 3 shenját që e kápín

Dashe te dashur, Nuk do ndiheni më aspak të izoluar gjatë kësáj dite përkundrazí do doni të provoni edhe gjëra të reja. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë e mbùshur me pasion. Marrëdhënia me partnerin ka për të qenë e shkëlqyer dhe nuk do keni më çfarë të kèrkoni nga yjet.

Ju beqárët do keni disa tákime, por vetëm njëri do iu përmbùshë dhe do iu bëjë të drithëroheni. Në pùnë do jeni shumë më të organizuar se me parë, më të përqendrùar dhe do dini të ruani kòntròllin në çdo situatë. Financat dùhèt t’i keni më tepër në vëmendje pasi çdo gábím i bërë sot do ketë pásoja të mëdhá nesër.

Dema te nderuar, Diellin nuk do e keni në favor gjatë kësáj dite dhe në shumë momente do ndòdheni në situata të vèshtíra. Nëse keni një lídhje jeta juaj sentimentale do ketë pròblème vërtet serioze. Do e kùndèrshtoni për çdo gjë partnerin tuaj dhe kjo në shumë momente do ndèzè debáte të ashpra.

Ju beqárët nuk do e keni më të vèshtírë për ta bërë për vete atë që pëlqeni dhe jeta do ju ndrýshojë. Në pùnë do gjèndeni shpesh nëpër tèlashe sidomòs nëse mèrrèni me tregti dhe pùnoni në një kompani të madhe. Tregoni sa më tepër kùjdès. Buxhèti mùnd të dòbèsohèt goxha, megjíthatë me pak ndíhmë dhe me një menaxhim më të mire do ja dilni mbánë.

Binjakë, Venusi dhe Mërkùri do ju bëjnë më të logjíkshëm dhe më lárgpamës gjatë kësáj dite. Keni për të zgjídhùr edhe disa pròblème të vogla të së shkùarës. Ju që keni një lídhje do gjèni gjuhën e përbáshkët dhe márrëdhënia në çift do jetë më e bukur se dje.

Sytë do ju shkëlqejnë gjíthë kohës dhe buzèqeshja nuk do ju lárgohèt asnjë çást nga fytyra. Ju beqárët nuk dùhèt të pranoni çdo ftesë që do ju bèhèt pasi mùnd të lèndoheni shumë. Në pùnë do iu jepet një detyrë më e rèndësishme për ta përmbùshur. Mblídhni fòrcat e më pas veproni. Në planin financiar do jeni me fat dhe do e keni të lehtë t’i krýeni të gjítha shpenzímet e nèvojshme.

Gaforret e mira, Do jeni shármantë gjatë kësáj dite dhe do mèrrni çdo gjë që dëshíròni. Sytë do ju shkëlqejnë në çdo moment. Ju të dashurùarit do përjètoni ndjesi shumë të fòrta. Partneri do ju mbájë në pëllëmbë të dorës dhe do ua plòtësojë të gjítha dëshirat që keni.

Nëse jeni beqárë as nuk do tèntoni të joshin ndonjë person sepse për ju tani për tani ka gjëra akòma më të rèndësishme. Në pùnë do e gjèni mënyrën për të dalë nga hendeku ku keni rënë edhe pse lòdhja do jetë e madhe. Do ndiheni shumë më të qetë më pas. Buxhèti nuk do jetë i kèq, por nëse doni të sígùroni të ardhmen, mùndohuni të hiqni edhe disa párá mënjanë.

Luanet, Planetët do ju bëjnë të keni më shumë dýshime për çdo gjë sot. Ju që jeni në një lídhje nuk do mùnd të dashuroheni dot më qetësisht pasi do mendoni se partneri ka diçka që ju fshèh. Kjo gjë do ju shtojë edhe më shumë brèngën dhe fríkën. Për ju beqárët ka ardhùr koha të veproni.

Nëse ju pëlqen díkush mèrrni guximin dhe thuajani. Në pùnë keni për të pasur më shumë ngarkesë se zakonisht dhe ndonjëherë do ju mungojë energjí për të ecur përpárá. Kërkoni edhe pak mbështètje. Me financat do jeni edhe më të vëmendshëm dhe nuk do bèni gábíme.

Vírgjèresha, Do jeni më të përgjegjshëm dhe më lárgpamës gjatë kësáj dite. Ju të dashurùarit do jeni më ëndèrrimtarë, por ama nuk do hídhni hapa të gabuara. Do mùndoheni që në çdo moment të bèni diçka romantíke për të shtuar edhe më shumë emocionet.

Ju beqárët do árríni të joshni personin që ju ka pëlqyer dhe shumë shpèjt do fílloni edhe një lídhje. Jeni vërtet në rrugë të mbárë. Në pùnë do jeni më dinamíkë, plòt vùllnet dhe do veproni me shpèjtësi të madhe. Disa kolegë madje do mendojnë se jeni nga një planet tjetër. Në planin financiar Mërkùri do iu ofrojë më shumë sígùri.

Peshoret, Do ecni me prioritete gjatë gjíthë kësáj dite dhe do fokusoheni tek gjërat më të rèndësishme. Ju të dashurùarit do bèni të pamùndurën që të ruani një márrëdhënie të ngrohte me partnerin tuaj dhe për këtë gjë mùnd të hiqni dorë edhe nga disa zakone.

Ju beqárët do keni më shumë sukses së kurrë në dashùri. Personi ideal mùnd të jetë i shenjës se dashít ose gaforres. Në pùnë nuk do keni as kohë e as dëshirë për të mësuar çfarë ndòdh rreth e rrotùll jush. Do fokusoheni tek thelbi i gjërave në mënyrë që të árríni sa më shpèjt objektivat. Të ardhùrat do dini si t’i mbáni të qëndrueshme dhe në fùnd të ditës mùnd të hiqni edhe disa párá mënjanë.

Akrepat, Jeta juaj do márrë një kthesë të mènjèhershme sot, por për fatin e mirë në kahun pozítiv. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë shumë e këndshme. Partneri do ju dashurojë ashtu si do e ndíeni dhe për asnjë moment nuk do keni për çfarë të qaheni.

Ju beqárët nuk do besoni tek fati, por në ákt sot do jetë ai që do ju sjellë párá këmbëve personin ideal. Në pùnë do jeni profesionistë të vërtetë. Do i dëgjoni edhe sugjerimet, por në fùnd do veproni vetë. Financat nuk do jenë aspak të mira. Edhe ndíhma e familjarëve nuk do árríjë dot t’iu nxjerrë nga pròblèmet.

Shigjetari, Mërkùri do e sjellë çdo situatë në favorin tuaj sot dhe do ndiheni edhe më të lumtur. Ju të dashurùarit do i jepni prioritet absolut jetës tuaj sentimentale dhe do e bèni çdo moment pranë partnerit të jashtëzakonshëm.

Ju beqárët do keni disa tákime, por asnjë nga personat nuk do iu bëjë t’iu rráhë zemra fòrt. Kjo është arsyeja që ju nuk do doni të hídhni hapa. Në pùnë do árríni të përqendroheni edhe më shumë. Do doni që t’i përfùndoni me sukses të gjítha detyrat që iu janë dhënë. Falë Merkùrit sektori i financave ka për të qenë më i privilegjuar se kurrë ndonjëherë më parë. Do ndiheni të qetë.

Bricjapi Zbùloni njëherë se çfarë doni brènda vetes tuaj sot e më pas veproni. Nëse keni një lídhje mòs u trègòni shumë kèrkues ndáj partnerit tuaj sepse do keni konflíkte dhe mòsmárrëveshje me të. Me tolerancë, mirëkuptim dhe dashamirësi gjíthmonë dilet fitimtar. Ju beqárët nuk do árríni dot ta bèni për vete personin që keni kohë që e pëlqeni dhe kjo do iu mërzítë mjaft.

Nëse keni një lídhje veproni përherë me kùjdès dhe pa u hapur shumë. Me pak pèrpjèkje do gjèni edhe zgjídhje për gjërat që iu japë dùkur tejet të vèshtíra. Me financat jo çdo gjë do ecë mirë. Tregohuni të kùjdèsshëm në mënyrë që mòs vuani më pas.

Ujori Gjatë kësáj dite do doni të argëtoheni pafùndësisht dhe nuk do pyesni për hapat që dùhèt të hídhni për ta árrítur këtë gjë. Nëse keni një lídhje asgjë e kèqe nuk do iu ndòdhë në jetën tuaj sentimentale edhe pse në ákt emocionet nuk do jenë ato që ju prisnit.

Nëse jeni beqárë do bèni gjíthçka vetëm për ta ndrýshuar statusín dhe do ja dilni mbánë me sukses. Jeta do jetë më e bukur dhe më emocionuese nga sa e kishít menduar. Në pùnë do jeni tejet të talentuar dhe nuk do rrezíkoni aspak. Ju do e dini mirë çfarë hapash të hídhni në çdo moment. Buxhèti do pèrmírësohèt mjaft fálë një trashëgimie që do mèrrni.

Peshqít Hënën do e keni në krah gjatë kësáj dite dhe ajo do ju ndíhmojë të árríni çdo gjë që doni. Ju të dashurùarit do jeni gjatë gjíthë kohës në kèrkim të qetësisë. Planetët do i keni në krah dhe do ju ndíhmojnë t’ia dilni mbánë. Ju beqárët do ndíhmoheni gjatë gjíthë kohës nga Neptuni dhe më në fùnd do árríni të fílloni një lídhje të këndshme.

Në pùnë do jeni edhe më realistë dhe do pranoni sugjerimet e shefave. Kritíkat nuk do ju mërzítin përkundrazí do ju shtyjnë të bèni më të mirën. Me financat do dini gjíthë kohës si të silleni dhe gjèndja ka për të mbètur e kënaqshme. Nëse jeni më të kùjdèsshëm mùnd të bëjnë edhe ndonjë investim afatgjatë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments