Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDemi zgjídh hállet, Akrepi mùndesi bíznesi/ Hòroskòpi i bèkon me 1 pasùri...

Demi zgjídh hállet, Akrepi mùndesi bíznesi/ Hòroskòpi i bèkon me 1 pasùri dhe do nòtojnë në luks

Merkùri ndrýshon shenjë dhe nga Akrepi enigmatík hyn në Shigjetarin e egër në të parin e muajit dhe do të qëndrojë në këtë shenjë deri më 21 dhjetor. Shigjetari është shenja që lídhèt më shumë se çdo tjetër me zgjerimin, dùke zgjátur kështu nèvojën e Mërkùrit për komuníkim dhe ky zgjerim mùnd të jetë pozítiv, në kuptimin që unë jam më i hapur ndáj ideve dhe perceptimeve të reja ose nègátiv, siç them më lárt nga ajo që dùhèt dhe përfùndimisht bèhem një thashèthem, në várësi të hòròskòpit të të gjíthëve.

Natyra e Shigjetarit është e lumtur dhe optimiste, kështu që ne duam të dëgjojmë por krýesisht të flasim dhe të transmetojmë lájme dhe të reja pozítive, ne jemi të interesuar për njohuri të lárta, gjuhë të huaja, edùkata dhe kùltura të tjera që janë të ndrýshme nga ne, dhe tani na magjepsín .

Në anën tjetër të medaljes, Mërkùri nga Shigjetari është në dòbèsi dhe e bèn mënyrën e të menduarit disi sipërfaqësore apo edhe të papërgjegjshme, pasi tani na mungon tákti. Ne jemi të papërpùnuar dhe të sínqertë sepse veprojmë me pafájësínë fëminore që përmend dhe fjala “nga të vëgjlit dhe të çmèndurit mèsoni të vërtetën”! Basti këtu nuk është të këmbèngùlim në píkëpamjet tona, pasi nuk dùhèt të hárrojmë se Shigjetari si shenjë zjárrí është mjaft egocentrík dhe nuk e dëgjon lehtë tjetrin dhe e konsideron veten një autoritet.

- Advertisement -

Kalimi i Merkùrit përmes Shigjetarit áktivízon ata që kanë lindur në shenja si Binjakët, Vírgjëresha, Shigjetari dhe Peshqít dhe i fton ata të márrín vendime. Ai i jep mùndësi dhe ide të paprítura Dashít dhe Luanit, dhe mendime dhe lehtësime ngritëse për Peshorèn dhe Ujorin. Nga data 1 deri në 8 dhjetor, ndíkimi i planetit ushtrohèt në dhjetë ditët e párá të shenjave të zòdíakut, dhjetë ditët e dyta áktivízohen nga 8 deri në 14 dhjetor dhe nga 14 deri më 21 dhjetor ndíkimi i planetit pranohèt nga ata që kanë lindur në dhjetë ditët e treta të zòdíakut.

Këndet që Mërkùri do të kríjojë gjatë kalimit të tij nga Shigjetari Më 13 dhjetor, Mërkùri formon një katror me Neptunin nga Peshqít dhe ju çon në gábíme, ndërsa shumë gènjeshtra do të thuhen këto ditë. Më 15 dhjetor, Mërkùri është në një trekëndësh me Marsín nga Dashi dhe ne márrím vendime dinamíke, ármatosemi me guxim dhe flasim jashtë “dhèmbëve”. Më 20 dhjetor, Mërkùri në báshkëpùnim me Diellin, premton vigjílencë shpirtërore, tákime të paprítura me njerëz nga e káluara që ju japin zgjídhje të shkëlqyera.

DASHI Mërkùri është në shenjën e Shigjetarit, një shenjë shumë miqësore me tuajin, dùke trazuar që andej çështje të zhvillimit dhe edùkimit tuaj shpirtëror. Kështu që tani keni nèvojë të rrethoheni nga njerëz me njohuri të barabarta ose më shumë se ju, të ínfòrmoheni më mirë për botën në përgjíthësi, të fílloni një gjuhë të huaj ose të organizoni një udhëtim jashtë vendit.

- Advertisement -

Gjithashtu pèrmírëson performancën e studimeve tuaja dhe ju mùnd të mèsoni kùltura të ndrýshme të të tjerëve më lehtë. Në të njëjtën kohë, ju zgjídhni me lehtësi çështje lígjore ose procedurale, por nëse keni një kontákt të rèndësishëm me lígjín ose institucionet rreth datës 13/12, jini shumë të kùjdèsshëm pasi mùnd të máshtroheni. E sígùrt është që me këtë kalim të Merkùrit, ju keni të bèni me pyllin dhe jo me pemën.

DEMI Gjatë kalimit të Merkùrit nga Shigjetari, në shtëpinë tuaj të tetë díellore, ju përqendroheni në pjesën që ka të bëjë me veten tuaj më të thèllë, ndërsa çështjet në lídhje me financat e palëve të treta do të dalin në pah. Kërkimi juaj i brèndshëm do të sjellë disa dilema në lídhje me rrugën tuaj personale.

Në të njëjtën kohë, ju nuk e hùmbni optimizmin dhe dashùrinë tuaj për jetën edhe pse përpiqeni të zgjídhni çështjet tuaja të brèndshme. Sidoqoftë, përfitoni nga rruga e Merkùrit në Shigjetar, në mënyrë që të njiheni më mirë me veten dhe të gjèni zgjídhje në çështje financiare, bòrxhe, hua, banka dhe sígùrime. Përveç kësáj, rreth datës 13/12 ju do të bèni një gábím të rèndësishëm në financat tuaja, prandáj mòs ndërmèrrni rrezíqe.

BINJAKET Su ndimtari juaj Merkùri, nga Shigjetari, ju shtýn të rishíkoni píkëpamjet tuaja mbi çështjet e márrëdhënieve tuaja dhe tani jeni dùke kèrkuar márrëdhënie që me të vërtetë ju mùnd të fùnksíononi si vetvetja. Eshtë koha të flisni me njerëzít ballë për ballë dhe të përqendroheni në márrëdhëniet tuaja ndërpersonale.

Nëse jeni beqár, është kohë e mirë për të fílluar një lídhje të re, ndërsa nëse jeni fejuar, do të keni mùndësi të kaloni shumë mirë me partnerin dhe të argëtoheni së báshkù. Sidoqoftë, tani mùnd të thuash atë që të shqètëson në një mënyrë që do të të përfitojë. Në të njëjtën kohë, sidoqoftë, sígùrohuni që të jeni shumë të kùjdèsshëm rreth datës 13/12, pasi për të árrítur disa nga ambiciet tuaja, ju do të shtyheni në gábíme të rèndësishme në márrëdhëniet tuaja.

GAFORRJA Merkùri është në shtëpinë tuaj të gjashtë díellore, në pjesën e hartës tuaj që ka të bëjë me jetën tuaj të pèrditshme, shèndètin tuaj, pùnën tuaj dhe të gjítha llojet e çështjeve práktíke. Kështu që çështjet e biznesit konsumojnë shumë nga energjía juaj me rezùltatin që nuk mùnd të gjèni kohë për gjëra të tjera në jetën tuaj në këtë kohë.

Pra, ju jeni të detyrùar nga áktet të pèrdorni më shumë diplomaci, por edhe depërtimin që kárákterizon shenjën tuaj, megjíthatë jeni përgjegjës për detyrimet e të tjerëve në programin tuaj. Shíkoni rreth datës 13/12 çdo diskutim në biznesín tuaj që mùnd të zbùlojë sèkrètet tuaja, ndërsa në përgjíthësi nëse dùhèt të mbýllni një márrëveshje të rèndësishme në pùnë, këshillohuni me miqte tuaj.

LUANI Merkùri është në shenjën tuaj miqësore të Shigjetarit, kështu që argëtimi dhe dashùria tani luajnë rolin e parë në jetën tuaj. Ju jeni më optimist dhe mendimet pozítive që bèni gjatë kësáj kohe veprojnë si një magnet që sjell më shumë mùndësi në jetën tuaj të pèrditshme. Ju shprèheni më mirë, më rehat, bèni humor me të dashùrit tuaj dhe jeni shumë ekspresiv me shprèhinë tuaj ndáj personit që ju intereson.

Ju bèni diskutime thelbësore në lídhje me planet kríjuese, ndërsa tani kapni idetë që më vonë do të përpiqeni të zbatoni. Në përgjíthësi, ju ndani shumë nga orët tuaja me njerëz miqësorë që shkëmbejnë píkëpamje, por kini kùjdès rreth datës 13/12 pasi disa njerëz ndërhyjnë në pùnët tuaja me qèllime jo aq të qárta ndáj jush.

VIR GJERESHA Sundimtari juaj Mërkùri, nga Shigjetari ndíkon në pjesën e jetës që ka të bëjë me familjen tuaj, kështu që çështjet familjare dhe çështjet e shtëpisë që do të lindin, do t’ju drejtojnë të mèrrni párásysh nèvojat tuaja themelore. Në të njëjtën kohë, ju mendoni për të káluarën tuaj dhe keni një humor nostalgjík, i cili ju çon të pùnoni më shumë me emocione sesa me logjíkën tuaj.

Kjo e bèn më të lehtë komuníkimin me familjen tuaj ose me njerëzít që i konsideroni familjen tuaj. Ju nuk jeni të hapur ndáj gjërave të reja dhe e doni të njohurën sepse doni të dini se çfarë keni. Gjithashtu, Mërkùri në shtëpinë tuaj të katërt díellore në një kënd të pafavorshëm me Neptunin máshtrues rreth datës 13/12 ndíkon drejtpèrdrejt tek ju dhe ka mùndësi që të përpiqen t’ju máshtrojnë atëherë.

PESHORJA Mërkùri në shenjën e Shigjetarit kríjon një lèvízje të fòrtë në jetën tuaj dhe ju vë me një ritëm të shpèjtë, pasi gjatë këtij kalimi jeni në një áktivitet mendor ose lèvízès. Ju bèni njohje të reja, diskutoni dhe shkëmbeni mendime, opinione dhe ide me njerëz të tjerë dhe jeni më kompromentues me perceptimet e të tjerëve, gjë që ju bèn edhe më të popùllárizuar.

Ju keni të gjítha komoditetet që ju nèvojiten në njohuri, më shumë mesazhe, më shumë telefonata dhe është një kohë e mirë për të blerë një makinë ose pajisje komuníkimi, tablet, laptop, celùlár ose kompjuter. Vëmendje gjíthashtu më datë 13/12, pasi ju mùnd të anashkaloni detajet thelbësore në lídhje me pùnën.

AKREPI Merkùri është në shtëpinë tuaj të dytë díellore dhe përqendrohèt në çështjet e materialeve dhe financave. Kështu, ju mèrrèni më intensivisht me çështjet tuaja financiare áktuale, mblídhni ínfòrmacione dhe dokumente të rèndësishme që lídhen drejtpèrdrejt me portofolin tuaj, por në një nivel më të brèndshëm ju përsëri mendoni për ato që i konsideroni vlera në jetën tuaj.

Tani mùnd të aplíkoni për një rimbursim të páráve që keni márrë hua ose për t’ju ndíhmuar të paguani disa fatura. Merkùri quhèt gjíthashtu Fitim, dùke sjellë párá që rrisín të ardhùrat tuaja. Por kini kùjdès rreth datës 12/13 pasi mùnd të bèni disa lèvízje të gabuara financiare, blini gjëra që përfùndimisht s’do t’ju dùhen ose madje mùnd të hùmbni një artíkùll që ka vlerë për ju.

SHIGJETARI Merkùri është në shenjën tuaj të zòdíakut dhe ju ndiheni të rinovuar dhe të gatshëm të përballeni me gjíthçka. Kështu që ju kapni ide të reja, por gjíthashtu i transmetoni ato me shpèjtësi të madhe, jeni më kùrioz dhe kjo ju çon në horizonte të reja, megjíthatë keni tendencë të mèrrèni me shumë gjëra së báshkù këto ditë dhe keni nèvojë për planifíkim të mirë për t’i kapur të gjítha.

Të tjerët gjíthashtu ju sjellin ínfòrmacione të rèndësishme dhe ju mèsoni ato që nuk i dinit në të káluarën. Por sígùrohuni që të përfitoni plòtësisht nga çdo mùndësi për fíllime të reja. Gjithashtu, rreth datës 13/12 disa çështje familjare do t’ju ngátërrojnë dhe do të ùshqeni manipùlime në objektivitetin e gjýkimit tuaj, në të njëjtën kohë ku dùhèt të kini kùjdès se ku keni besimi.

BRICJAPI Kalimi i Merkùrit nga shtëpia juaj e dymbëdhjetë díellore ju bèn më të fshèhtë se kurrë dhe ju me dëshirë shmángni ndarjen e asáj që e mbáni të fshèhtë nga të tjerët, dùke promovuar planet tuaja lárg syve kùreshtarë. Në të njëjtën kohë, megjíthatë, áktivitetet dhe detyrimet tuaja të pèrditshme rriten, një ákt që ju strèson, ndërsa ju gjíthashtu rregùlloni detyrimet e të tjerëve.

Mos bèni mendime pesimiste, përfitoni nga kjo periudhë që favorizon studimin e izoluar. Por ju gjíthashtu mendoni për detyrimet morale që keni ndáj njerëzve tuaj, ndërsa prania e Mërkùrit në shenjën e mëparshme është një shenjë shèmbùll që disa njerëz flasín fshèhurazí për ju. Por nëse ajo që ata thonë është pozítive ose nègátive, kjo váret ekskluzívisht nga harta juaj ástròlògjíke.

UJORI Merkùri është në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë díellore dhe ju jep mùndësínë të shihni sesa lárg qëndron mënyra se si ndani qèllimet, ëndrrat dhe vízíonet tuaja për të ardhmen nga ajo e të tjerëve. Pra, me Mërkùrin në Shigjetar ju jeni shumë prodùktiv dhe kríjues, përpiqeni të bindni investitorët për dëshirat tuaja, investoni në kompanitë tuaja dhe kèrkoni miq që të ndani idetë tuaja.

Por nga ana tjetër ndani momente të këndshme, ndërsa në të njëjtën kohë diplomacia juaj është e lártë. Ju jeni shumë prodùktiv në mediat sòcíale, megjíthatë përpùnoni ínfòrmacionin që ju vjen më mirë dhe mënyrë më konstruktive. Por sígùrohuni që rreth datës 13/12, planet tuaja të jenë realiste dhe të mòs ndiqni mùllinjtë e erës si një tjetër Don Kishot.

PESHQIT Merkùri prèk çështjet e kárrierës suaj dhe prestigjín tuaj shoqëror kështu që përqendroheni në to dhe çfarë doni të árríni në këto fùsha. Përmes këtij kalimi të Merkùrit do të keni mùndësi të pèrmírësoni këto fùsha, të shfrytëzoni rastin dhe ta lini instinktin tuaj t’ju çojë në një rrugë të tillë.

Eshtë një periudhë që sjell shumë kontákte shoqërore dhe ftesa për ngjárje, përmes së cilës tákoni njerëz të rèndësishëm. Tani ju keni mùndësínë për të shkëmbyer mendime dhe ide me njerëz të rèndësishëm që kanë rèndësi në pùnën tuaj, por kini kùjdès rreth datës 12/13 pasi nuk i shihni gjërat qártë dhe ínfòrmacionet tuaja mùnd të rezùltojnë të pasáktë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments