Thursday, June 1, 2023
HomeGenelGjyshja thòshte, “Sílle 1 vezë, ta hèq syrin e kèq”, Tani kùptova...

Gjyshja thòshte, “Sílle 1 vezë, ta hèq syrin e kèq”, Tani kùptova arsyen

Sa prèj jush ju ka ndòdhur në jetë që të tèntòni të bëni diçka që e keni me qèjf, dhe ju asnjëherë nuk ia dílni mbánë. Mádje, shumica prèj jush kur nuk jánë mirë me shèndet, ose kur nuk i shkòjnë punët mbárë, dírekt thonë, “Më dùket se jam prèkùr prej syrit të kèq”.

Juve aq shumë kùjtoni se jeni prèkùr nga syri, aq që fílloni të bèni kèrkime se kush mùnd t’ju lèxojë fatin ose mùnd t’ju lèxojë dorën ose t’ju shikojë kafen për të zbùluar se çfarë po ndòdh me fatin tuaj.

Disa njerëz mèndojnë se të tjetër i shòhin me sy të shtrèmbèr dhe kjo u ndíkon në fat, duke thënë se fílani na ka zíli dhe po na pèrcjèll energji negátive.

Energjia negátive ekzíston dhe është pròvuar shkèncèrisht, por në këtë artikull më shumë do t’i kùshtòjmë vëmèndjen faktit se si të zbùloni nëse jeni të kápur nga syri i kèq. Nuk ju dùhet të pagùani askënd, apo nuk ju dùhet gjyshja për t’i párë filxhánin, por mùnd ta zbùloni lehtë fare me një mètodë sùper të thjèshtë.

Ja si të kùptòni nëse jeni prèkur prèj syrit të kèq. E dini sa e thjèshtë është? Është kaq e lehtë sa që ju nèvòjitet vetëm një gotë me ujë të pijshëm dhe një vèzë nòrmale.

KËSHILLË, Ju mùnd të mèrrni një vezë të bardhe apo një vezë të kuqe, nuk ka rèndësi, por është e kèshillùeshme që tèsti të bèjë efèkt dùhet që vezën ta mèrrni nga kutia dhe jo një që e kèni mbájtur në frigòrifèr. Për ta bèrë këtë gje juve ju dùhet, një vezë mesatare, një gotë normale me ujë të pijshëm dhe vètem kaq.

Pròcedura se si ta krýeni këtë tèst, bèsimèt e vjetra thonë se energjia nègátive në trupin tuaj dèl mbi trup ditët e márta dhe afër fùndit të javës, pra ditën e prèmte.

Mèrrni vezën një prèj këtyre ditëve ose të mártën ose të premten dhe vèreni në májë të kokës tuaj dhe më pas me lèhtësi pòzícionoheni në të gjithë pjesët e trùpit deri tek fùndit i këmbëve.

Nëse keni negátivitet në trùp, kjo do të pèrcíllet tek veza që ju po káloni në trupin tuaj. Në fùnd që ta kèni krýer këtë pròcedurë brènda në gotën me ujë çájèni vezën dhe të verdhën dhe të bardhën e saj hídhèni brenda gotës me ujë të pijshëm.

Ja si ta lèxoni më pas tèstin që keni kryer, Flluska òksigjèni rreth të verdhës së vezës: Nëse i dálloni këto, do të thotë se ju jeni një person që kèni shpènzuar shumë energji dhe trupi juaj po kònsùmohet. Jepini më shumë qètësi mèndjes dhe trupit tuaj.

Figurë tek e verdha e vezës: Në çdo rast që ju dùket se po dálloni një si figurë tek e verdha e vezës, ju dùhet të trègoni më shumë kùjdes për shèndètin tuaj.

Pika të shumta rreth vezës: Sa hèrë që ju të dálloni disa pika të shumta rreth pèrmbájtjes së vezës në gotën e ujit, kjo trègon se shumë njerëz po flásín kèq për ju dhe po ndíkojnë negátivisht ndáj dhe dùhet të lárgòheni sa më shumë nga pèrsònat tòksíkë.

Një cipë tek e verdha e vezës: Nëse dálloni se përmbájtja e të verdhës së vezës ka kríjuar një si cípë sipër saj, do të thòtë që e gjithë energjia negátive e trùpít tuaj është tránspòrtuar tek veza. Jeni të pástër.

Pika të kuqe: Nëse tek pjesa më e madhe e vezës shfáqèn pika të kuqe, atëherë ju shumë shpèjt mùnd të pèrbálleni me një lájm të kèq shèndètësor. Shprèsòjmë që këto pika mos t’i shíhni kùrrë.

Pamja është jo e qartë: Nëse do të dálloni se veza brenda në ujë nuk ka pámje të qartë, pra e tùrbullt, atëherë trègon se energjia ka qenë aq negátive sa nuk është lèshùar dot nga trupi juaj, ndáj dhe krýeni edhe njëherë tèstin nga e para.

Vija të bardha tek e verdha e vezës: Kjo është një shenjë e qártë që ju thotë se është koha që të shkòni tek një mjèk për të párándáluar në kohë diçka që mùnd t’ju shfáqet.

E verdha e vezës në májë: Kur të shíhni që e verdha të shkòjë drejt májës së gotës kjo është shenja që negátiviteti dhe syri i kèq po ju zhdùket plòtësisht.

Tashmë që i mèsùat pikat, ju dùhet vetëm të krýeni këtë tèst dhe negátiviteti që mùnd të keni márrë nga personat që nuk ua dùan të mirën do të zhdùkèt sa háp e mbýll sytë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments