Flet tèzja e 27-vjèçáres që u vetëvrá: Ma mori gòcën në qafë, goca është vrárë, nuk u hòdh nga pallati

Tezja e Sibora Abedini, 27-vjèçáres në Kamëz, e cila i dhá fùnd jetës, dùke u hèdhùr nga tarraca e katatit të katërt e banesës ku jètonte me qíra, ka ngritur akùza të fòrta në media. Ajo pretendon se mbesa e sáj nuk është vetëvrárë, por aludoi se e kanë vrárë persona të tjerë.

I hapi profil në TíkTok 27-vjèçáres, kjo është fotoja që çoi drejt vetëvrásjès të rènë në Kamëz Tezja e drejtoi gishtin drejt Altin Çokut, i cili është personi që u arrèstua si i dýshuari që publíkoi foton e sáj intime në rrjète sòcíale.

Në foto shihej e reja në momente intime me Çokun në një dhomë hoteli.

Ky i fùndít, pretendon se fotoja nuk është shpërndarë prèj tij, por nga míku i tij i ngushtë.

“Është një legen që ma mori gocën në qafë, i ka bërë foto. Unë jam tezja, unë e kam rritur atë gocë, ajo me ne është rritur. Nuk janë të vërteta lájmet që kanë dhënë deri tani. E vërteta është që gocën time kanë vrárë. Kanë ardhùr këtu e kanë shtyrë. Ajo nuk do e kishte lënë kurrë vajzèn 2-vjèçe. Atë e kanë vrárë, ai personi që është arrèstuar.

Nuk e di çfarë ka ndòdhùr, se këto muhabete kanë ndòdhùr 2 ditët e fùndít dhe vajza nuk m’i ka thënë. Goca do vinte te unë në Itali, ai nuk e di çfarë i bëri. Ose mori vesh që do vinte në Itali dhe e ka vrárë. Ajo nuk e ka vrárë veten dhe lájmet nuk janë të vërteta. Ajo kishte një pròblèm me báshkëshortin dhe ishte një ndarje për momentin, ndoshta do báshkòheshin prapë”, tha ajo.

Deklárata e Altin Çokut se kush e shpërndau foton, e bërë disa ditë më parë:

“A e di çfarë më ka bërë burri i huaj mua, shòku i ngushtë? Unë ishe me një shoqen timen në hotel dhe ajo bëri një foto lakùriq, kokën te gjoksi im. Më pas dòla për kafe me një shòkun tim dhe unë telefonin e mbáj pa kod, kur shkòva në banjon e lokalit ajo goca më ka nisur foton, dùke më thënë shihe çfarë foto kemi bërë në hotel. Edhe ky shòku im ka shkùar ka márrë foton dhe ia ka shpërndarë miletit, të cilët kanë hapur profil në Tík Tok. Goca e huaj e ndarë nga burri dhe ka tèntuar dy herë të vrasë veten”.

27 vjèçárja jètonte me qíra në Kamëz, ashtu si autori i arrèstuar. Ajo ishte e martuar me një shtètas nga Kosova, me të cilin kishte dhe një vajzè.

Problemet në çift, kishin bërë që martesa të mòs fùnksíononte dhe të kishte një krisje.

Teksa çifti ishte drejt ribáshkímit, publíkimi i fotos me Çokun bëri që 27-vjèçárja të pèsonte tráuma dhe të ndërmèrrte áktin ekstrem.

Leave a Reply