“BINGO” do thèrrasín pas 2 diteve! 3 Shenjat qe FATI do u Shpèrtheje me Para

Astrologia Meri Shehu ka bërë páráshíkimin e hòròskòpit javor për 3 ditët e fùndít të muajit nëntor për të gjítha shenjat e zòdíakut.

Shenjat më me fat, sipas Meri Shehut janë Peshorja dhe Shigjetari, ndërsa me më pak fat, Binjakët.

Parashíkimi Astrologjík për datat 28, 29 dhe 30 Nëntor 2023:

Dashi – 4 yje

Dashët ndáhen nga një dashùri e vjetër dhe fùten në një dashùri të re. Romancë, pasion, natë pasionante, trádhtira, por që janë të bukura. Këto tre ditë bèhèt loja dhe vèndòsim çfarë do mbájmë këtë vit, çfarë do shtyjmë për vitin tjetër, por gjíthë loja luhèt në aspektin erotík dhe ekonomík për Dashët.

Demi – 2 yje

Demët do kenë kùjdès në márrëdhëniet erotíke në pùnë ose në investimet që do bëjnë me pùnën sepse kjo javë mùnd të premtojë shumë, por nuk dèl atje ku dùhèt. Pra, nuk ju jep atë investim të mirë që kèrkojnë ose atë qetësi shpirtërore në lídhje me pùnën dhe me shèndètin.

Binjakët – 1 yll

Janë me 1 yll sepse janë të vetmit që do ta përjetojnë dashùrinë shumë në vèshtírësi. Do trádhtohen, do trádhtojnë, por edhe një pròblèm ligjor síkur shkòn edhe vjen, e nuk është aq pozítiv këtë javë për Binjakët dhe nuk i lë të qetë. Ose ndonjë udhëtim nuk shkòn ashtu siç dùhèt, nuk bèhèt tákimi i dùhur.

Gaforrja – 3 yje

Gaforret janë të favorizuara, por do kenë kùjdès sepse do márrín pjesë direkt në kùndèrshtimin Afërditë në Peshore me Plutonin në Bricjap. Kujdes në çift, kùjdès në márrëdhëniet familjare, por do investojnë shumë bukur në një márrëdhënie të ngrohtë familjare dhe do ngrohen, do ndèzín atë zjárrín e tyre pasionant, qoftë edhe me erotizèm.

Luani – 4 yje

Pas shumë kohësh Luanët, e rimárrín veten sepse janë fùtur shumë planetë në Shigjetar dhe do udhëtojnë, do komuníkojnë e do ndihen më të çlirùar psíkologjíkisht. Do t’i shpètojnë pròblèmatíkave në çift dhe do fíllojnë márrëdhënie e lídhje të reja pozítive.

Virgjëresha – 4 yje

Do shpenzojnë shumë párá Virgjëreshat, por do t’i shpenzojnë për kauza të bukura, do blejnë gjëra të shtrènjta. Ndoshta do të investojnë edhe në dashùri më shumë, por do dalin, do gëzojnë dhe do shijojnë. Megjíthatë, nga lekët mùnd të ngelen pak tròkë kësáj radhe, por s’ka rèndësi, lekët shkòjnë e vijnë.

Peshorja – 5 yje

E mèrítojnë! Kanë Afërditën në shenjën e tyre, kanë káluar dallgë e tallaze, por besoj që lájmet dhe udhëtimet do t’i kenë të mira dhe do të sqarohen në jetën erotíke njëherë e përgjíthmonë nga një márrëdhënie e vèshtírë ose nga një përjètím i vèshtírë, që ka ndíer si një lloj trádhtie. Por, besoj që nuk do jetë trádhti, do jetë ndonjë gjë tjetër.

Akrepi – 4 yje

Dalin më të çlirùar Akrepët se shumë planetë në Shigjetar ju japin çlirim ekonomík, më pavárësi, më iniciative për të udhëtuar dhe për të kontáktuar e për të shpenzuar. Në dashùri ka një prapaskenë të fùqíshme, por unë besoj se do ta kapërcejnë me sukses, megjíthëse mùnd të ketë edhe ndonjë skandál të vogël, por nuk është i vèshtírë aq sa për t’u márrë në konsideratë.

Shigjetari – 5 yje

Është momenti i tyre! Është fùtur Dielli në Shigjetar, është Marsi në Shigjetar, Mërkùri në Shigjetar dhe më në fùnd Shigjetarët do çlirohen nga pròblèmatíkat. Një trádhti në shoqëri ose në një márrëdhënie erotíke, kùjdès mòs ta bëjnë vetë Shigjetarët sepse janë të prirur ta bëjnë vetë, por besoj se do ta kapërcejnë me sukses.

Bricjapi – 2 yje

Janë një nga shenjat që dhe këta do márrín pjesë në këto trádhtitë e fùndvitit edhe të fùndmuajit, por besoj që le të trádhtojë edhe njëherë Bricjapi, pra le të bèhèt nami. Sepse s’párá fùten në këto ujëra të ngátërrùara, por të bèhèt nami s’ka gjë, do ua fálim.

Ujori – 4 yje

Janë me shumë planetë në Shigjetarë që do t’i ndíhmojnë jashtë mase Ujorët në këtë periudhë. Të ecin, të komuníkojnë, të udhëtojnë, të planifíkojnë pùshime dhe besoj se edhe në jetën erotíke do kenë komuníkime me jashtë vendit më shumë sesa me brènda vendit.

Peshqít – 2 yje

Patë një Nëntor shumët të mirë, u kemi dhënë nga 5 yje. Besoj se tashmë do kenë më shumë interes për çështjet e kárrierës dhe besoj se me kárrierën do jenë ata që do luftojnë më shumë, por do jenë në luftë e sipër për pùnën.

Leave a Reply