Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelMèrit i dálin shume te sakta, Nga mesi i muajit ju sheh...

Mèrit i dálin shume te sakta, Nga mesi i muajit ju sheh fatin dhe të ardhmen qe do keni

Gjatë kësáj dite njerez te Dashit, do dini të veproni, por edhe të shpjegoni çdo hap që do hídhni. Mërkùri dhe Dielli do jetë përherë pranë jush. Ju të dashurùarve do ju dùhèt patjetër të mèrrni disa vendime të rèndësishme sepse ka kohë që gjërat nuk po ecin si i kishít menduar. Ju beqárët nuk do jeni në humorin e dùhur dhe nuk do keni durim të kèrkoni personin ideal.

Në pùnë dëgjojini me shumë kùjdès këshilla që do iu japin sepse ato mùnd t’iu ndrýshojnë tërësisht mënyrat e të veprùarit. Shefat do ua njohin të gjítha mèrítat. Financat do jenë goxha të mira. Nuk prítet asnjë pròblèm apo vèshtírësi në këtë sektor kështu që mùnd të rrini të qetë.

Demi Gjatë kësáj dite jo çdo moment do jetë i qetë. Tregohuni më të matur dhe më kreativë. Ndíkimi i yjeve tej ju që keni një lídhje do jetë shumë kompleks. Disa do iu nxitin të jeni tolerantë dhe të kuptueshëm e disa të tjerë do iu nxitin të bèheni kokëfòrtë. Ju beqárët do keni një tákim mbresëlënës nga i cili mùnd t’iu ndrýshojë jeta përgjíthmonë.

Në pùnë detyra juaj krýesore do jetë të organizoni një projekt shumë të rèndësishëm për kompaninë. Sido që të jetë mòs u nxitoni sepse mùnd të gaboni rèndë. Sipas Dritare.net, në planin financiar nuk dùhen ndërmárrë rrezíqe edhe síkur situata të jetë e qëndrueshme. Të páktën jo për disa kohë.

Binjakët Gjatë kësáj dite do jeni shumë të zgjuar dhe do dini të mèrrèni fíllimisht me gjërat prioritare. Jeta sentimentale për ju të dashurùarit do jetë prioritet në çdo moment. Do i lini mënjanë të gjítha pròblèmet që keni káluar dhe do bèni të pamùndurën të ríktheni hármoninë. Ju beqárët nuk do fíllojnë histori dashùrie sepse nuk do ndiheni gati. Ftesat nuk do mungojnë, por është më mirë të mòs nxitoheni.

Në pùnë do jeni shumë të ndërgjegjshëm për ngarkesën që do keni, por do jeni të detyrùar të mòs ndáleni. Më mirë të lòdheni pak tani dhe më pas të jeni të qetë sesa të qëndroni gjíthë kohës në ánkth. Me financat do trègòheni më të organizuar dhe më të arsyeshëm. Shlyeni edhe bòrxhèt.

Gaforrja Te.mperamenti juaj gjatë kësáj dite do ju habisë edhe ju vetë. Do jeni të qetë dhe tejet tolerantë. Të gjíthë do ju shohin me adhùrim. Ju të dashurùarit do ndiheni shumë mirë pranë atij që doni dhe nuk do keni çfarë të kèrkoni më tepër.

Mosmárrëveshjet e së káluarës i keni lënë pas krahëve njëherë e mirë. Ju beqárët do jeni më të vèndòsur se kurrë për të fílluar një histori dashùrie me personin që ka kohë që iu josh. Marsi do iu japë gjíthë energjínë që do ju dùhèt gjatë kësáj dite për të árrítur gjíthçka keni ëndèrrùar në pùnë. Asgjë nuk do ju trembë dhe nuk do druheni as nga kritíkat. Të ardhùrat dùhen menaxhuar me shumë përkùjdès që të mòs ketë më vèshtírësi.

Luani Në shumë momente do ndiheni të paqártë për hapat që dùhèt të hídhni sot. Do gjèndeni edhe nën prèsion nga të tjerët ndërkohë që do spíkatë shpirti juaj rebel. Për ju të dashurùarit do jetë ditë goxha e turbùllt kjo e sotmja.

Nuk do mèrrèni vesh mirë me partnerin dhe kjo mùnd të shkáktojë debáte herë pas here. Ju beqárët nuk dùhèt të pranoni çdo lloj ftese pa qenë të sígùrt se ata persona nuk do ju bëjnë kèq. Në pùnë ka mùndësi që herë pas here të ndiheni të dòbèt për shkák se do fùtni në lojë edhe ndjenjat. Nuk do árrín dot të përqendroheni sa dùhèt. Në planin financiar do krýeni transaksione të rèndësishme dhe gjèndja do jetë goxha e stabilizuar.

Vírgjëresha Yjet do sjellin një fllad ndrýshimi gjatë kësáj dite dhe do ju shtojnë emocionet. Në shumë momente do ndiheni të lumtur. Ju të dashurùarit dùhèt të përfitoni nga çdo mùndësi që do iu jepet sot për të bërë disa ndrýshime në jetën tuaj.

Do mùnd t’i lárgoni pròblèmet e mëdhá që keni pasur dhe do ndiheni më të qetë. Ju beqárët do keni sukses dhe kjo do e shtojë egon tuaj. Personi që do tákoni do zèrë një vend të rèndësishëm në jetën në vazhdim. Në pùnë për fat të mirë Planetët do ju mbështesín dhe nuk do ju lejojnë të ecni në rrugën e gabuar. Mos e përzíeni dashùrinë me financat sepse do i hùmbni të dyja njëherësh.

Peshorja Gjatë kësáj dite do gjèni një drejtim ku dùhèt të ecni dhe do iu jepni prioritet disa gjërave që vlejnë me të vërtetë. Nuk do hùmbni asnjëherë kohë kòt. Nëse jeni në një lídhje dhe së fùndmi márrëdhënia me partnerin ka qenë e qëndrueshme, edhe sot gjërat do vazhdojnë të ecin mirë. Do jeni të matur dhe do e dashuroni pa dorashka atë që keni në krah.

Ju beqárët do fílloni histori dashùrie pasionante dhe jeta do ju ndrýshojë përgjíthmonë. Sipas Dritare.net, në pùnë do ju dùhèt të bèni pak më shumë pèrpjèkje për të árrítur vërtet atje ku doni. Në disa momente do ngrini edhe píkëpyetje, megjíthatë do e gjèni rrugën nga dùhèt të kaloni. Me financat mòs bèni asnjë lloj çmèndurie sepse gjërat mùnd të márrín tatëpjetën.

Akrepi Sado që planetët të mùndohen t’iu ndriçojnë mendimet sot ju sërish do veproni sipas mendjes tuaj dhe do bèni gábíme të vazhdueshme. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi që të kaloni vèshtírësi të shumta. Nuk do kuptoheni aspak mirë me personin në krah dhe nuk do toleroni asnjë çást.

Ju beqárët do mbèteni sërish vetëm edhe pse do jeni gjíthë kohës në kèrkim të princit të kaltër. Në pùnë Hëna do ju ndíhmojë të ruani qëndrueshmërinë, megjíthatë do ju dùhèt ende të bèni shumë pèrpjèkje për të árrítur objektivat përfùndimtare. Në planin financiar do surprizoheni nga një shumë e madhe që do mèrrni nga díkush.

Shigjetari Falë Jupiterit sot do jeni më në humor dhe të gatshëm për të hèdhùr hapa të rejë. Nuk do ju mungojë as durimi dhe as vèndòsmëria. Nëse keni një lídhje jeta juaj do jetë gjatë gjíthë kohës e mbròjtur. Do mèrrèni vesh për mrekùlli me partnerin dhe do i zgjídhni të gjítha mòsmárrëveshjet.

Ju beqárët do i rèfùzoni ftesat që do iu bèhen dùke hùmbur kështu mùndësi të shkëlqyera. Në pùnë vërtet do ju dùhèt të kaloni goxha sfída gjatë kësáj dite, por fálë organizímit dhe mbështètjes nga kolegët do mùnd t’ia dilni. Në planin financiar shumë gjëra do jenë më ndrýshe se me parë. Gjendja sa do vije e do pèrmírësohèt. Gjithçka fálë përkùjdèsit tuaj.

Bricjapi Venusi do ua ngrohë zèmrën gjatë kësáj dite. Do keni márrëdhënie të mirë edhe me disa miq me të cilët ishít ftohur dhe kjo do ju shtojë buzèqeshjen. Nëse jeni në një lídhje, jeta juaj do influencohèt pozítivisht nga të gjíthë planetët. Do mèrrèni vesh për çdo gjë dhe do i zgjídhni edhe mòsmárrëveshjet e vogla që kanë mbètur p[pèzùll.

Ju beqárët do keni disa tákime interesante, por që nuk do mùnd t’ua ndrýshojnë dot jetën. Në pùnë do dini si të pùnoni në grup dhe t’i dëgjoni mendimet e báshkëpùnëtorëve tuaj. Nëse mèrrèni me tregti ose jeni artistë do keni më shumë fat. Me financat dùhèt të keni kùjdès sepse gábími më i vogël do ju kushtojë shtrènjtë në të ardhmen.

Ujori F.alë ndíkimit të njëhershëm të Hënës, Venusit dhe Jupiterit, shpirti juaj do ndihèt më i qetë sot. Tashmë çdo pròblèm ka për të gjetur një zgjídhje. Për ju të dashurùarit ka shumë mùndësi që márrëdhënia me partnerin tuaj të pèrmírësohèt ndjèshëm. Shfrytëzojeni sa të mùndni çdo moment dhe shprèhini ndjenjat pa dorashka. Ju beqárët do keni nèvojë për më tepër sígùri párá se të fílloni një lídhje.

Prisni edhe pak kohë sepse do e gjèni atë që doni. Në pùnë do bèni mirë të respektoni kolegët dhe të flisni me ta párá se të mèrrni vendime të mëdhá. Sigurisht që zgjèdhja do jetë e juaja, por disa mendime më shumë nuk të bëjnë asnjëherë kèq. Financat do jenë shumë të mira dhe do mùnd të bèni edhe investimet që kishít menduar prèj kohësh.

Peshqít Gjatë kësáj dite do dini gjíthë kohës të qeshni, të dashuroni dhe të ndani emocionet pozítive. Yjet do sjellin hármoni dhe shume gëzím për ju që keni një lídhje. Gjithçka do jetë edhe më e bukur se disa kohë më parë.

Ju beqárët gjíthashtu do tákoni disa persona interesantë dhe do fílloni histori dashùrie pasionante. Në pùnë dùhèt pranuar se gjërat do jenë pak më të vèshtíra, por juve nuk do ju mungojë gjallëria dhe dëshira për të ecur përpárá. Çdo gjë do e realizoni në perfeksion. Neptuni do ju mbështesë mjaft në planin financiar dhe do ju bëjë më të qártë për gjèndjen në të cilën ndòdheni. Do mateni mirë párá se të hídhni çdo hap.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments