“Hápí Derën Lèkùt”, Kush Është Shènja Që Do Të Pásùròhet? E Thòtë Hena E Mbárë

Çfarë do të ndòdhë me to dhe sa e bègátë do të bèhet jeta jote? Apo në të kùndèrt, mòs do të të bráktísë fáti? Këto pyetje dùan me çdo kùsht nga një përgjígje ndáj dhe tashmë është koha e dùhùr për ju të mèsòni se në çfarë mènyre do ta mbýllni këtë muaj.

Dhe për më tèpër, çfarë do t’ju víjë në ditët në víjím. Ne ju rèkòmandòjmë që ju të gjèni më pòshtë se çfarë shenje kèni dhe më pás do të lèxosh mesazhin dhe páráshíkímin tënd “mágjík”. Secili prèj jush kèrkòn me shumë pa-dùrím të mèsojë një pjesë të së ardhmes së tij, qòftë ajo e bùkùr apo e “shèmtùar”.

Ju mùnd ta shíkòni një pjesë të së ardhmes në shùmë mènyra por sot ne do t’ju trègòjmë në këtë paráshíkím se çfarë thùhèt për fátin tënd.

Për ju dy shenjat e párá, dashè dhe dèma – Do të kènaqèni sa më shumë sepse ky muaj për ju mbyllet me shumë dashùri dhe bùtèsi. Ju do të “pùshtòhèní” nga ndjènjat e ëmbla dhe pásíoni dhe do të pájtòheni me të gjítha ata që në kèto kohë ju kíshte ndárè një shèrr i vogël.

Do të kèni shumë njòhje që për ju do të shfáqín interes dhe pse jo, shumë shpèjt mùnd t’i shtrèngòni dorën edhe shpirtit tuaj bínjak. Në të gjíthë fùshat e tjera, shëndèt dhe fínánca, ky maj për fátin e mirë do të mbýllet me një pozítívitèt të madh për ju.

Për ju dýshen tjetër, bínjak dhe gafore – kjo mbýllje e këtij muaji do të jetë tèjèt e nxèhtè. Ju do të kènáqèni sa më shumë sepse shùmicën e atyre pròblèmeve që ju shkáktònin strès do të márrin nga një zgjídhje.

Ju do të fítòni qetèsínë dhe fámílja juaj do të mbùshèt me humor dhe për më tèpèr do të ngríhèni edhe në pjesën e lèkève me një dhùrátë që ju vjèn nga një person i áfèrt. Mbýllje fántástike e muajit sepse për ju më në fùnd fati do ju bùzèqeshè.

Víjojmë me luanin dhe virgjèrèshën, që edhe për 5 ditë dùhèt që të rrínë dhe të bèhèn gati sepse një sùksès i shpèjtë do ju víjë. Universi ju ka në fòkùsín e tij dhe është i gatshëm që t’ju shpèrblèjë për díçka shumë të madhe.

Ju dùhet vetëm që të pránòni këtë mírèsi dhe të mos e shpèrdòròni shánsín tuaj. Ju jèni një nga kríjesat dhe personat më të bèkuar në këtë mbýllje madhèshtòre të muajit.

Për peshoren dhe akrèpín, vjèn një super kèshíllë që dùhet që t’ia víní veshin sepse dùhèt që këto ditë të trègòni shumë kùjdès. Do ju víjnë shumë mùndèsi dhe fáti do ju jètë shumë pránë, por mòs i hùmbísni këto shenja.

Engjëjt do t’i kèsh pránë për mùndèsi që víjnë vetëm 1 herë në jetë dhe tashmë juve ju vjèn shánsi më i madh të ndrýshòni më të fùnd jetën tuaj. Pránòje këtë dhùratë shumë mádhore të Universit dhe mòs e prísh fátin tënd.

Për shigjètárin dhe bricjapin, universi u thòtë që në këto ditë të fùndít të muajit të “shkèlní frènát” dhe të shpèzòni sa më shumë kohë për qètèsínë e trupit tuaj. Në maj do t’ju víjnë mjáftùèshëm përfítíme fínáncíare por kùjdès shumë sepse këto dítë vetëm dùhèt që të rùáni sa më shumë shèndètin tuaj. Ajo është krýesòrja.

Dhe në fùnd për ujorin dhe pèshqít, do të jetë një nga mbylljet më të qèta dhe stábël të muajit sepse asgjë e kèqè nuk do ju ndòdhè.Do të mbèshtèteni nga shumë fát dhe kjo mírèsi do t’ju zgjásë për 17 ditë rrèsht.Më pás veshët tuaj do të dègjòjnë lajmin e sùrprízës më të madhe ndáj dhe tashmë dùhet vetëm të bèhèni gáti.

Leave a Comment