Thursday, June 1, 2023
HomeGenelHëna e artë/ Peshores i háp rrugë, Luanin e bën shèf, mèsoni...

Hëna e artë/ Peshores i háp rrugë, Luanin e bën shèf, mèsoni edhe ju fátin tuaj të plòtë

Hena e árte eshte nje periudhe e cila kríjohet gjithnje pasi ndòdh fènomeni qe Hena i afròhet shume Tokes dhe kjo dukuri ka ndòdhur diten e djeshme qe mèndohet tua kete ndrýshuar jeten shume shenjave qe tashme do ti dùhet te prèsín mrekulline.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Dashi. Nuk ju interesojnë idetë e miqve tuaj për t’u argëtuar. Ju mùnd të bèni një pùshim, por vetëm brènda shtëpisë. Thjesht nuk keni energjí apo entuzíazèm për një natë jashtë në qytet. Një natë komode e përkùlur në kárrigen tuaj të preferùar do të jetë më tèrhèqëse.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Demi. Rregùllimi i pròblèmeve të bëra nga të tjerët do të jetë prioriteti juaj. Pas mesditës ju dùhèt të jeni në gjèndje të mèrrni frymë me lehtësim. Shqètësimet më serioze do të kenë mbárùar dhe ju mùnd të prisni disa orë të qeta për t’u çlòdhùr dhe për t’u rimbùshur bateritë deri në fùnd të ditës.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Binjakët. Jeni të dèshpërùar për njëfarë pavárësie. Ju dùket síkur nuk keni liri kur një mík apo i afërm në nèvojë ju ngjítet nga pas. Edhe nëse nuk është e planifíkuar, kur ju vjen një ofertë për ndrýshimin e ambíentit, mòs mendoni se nuk mùnd ta pranoni atë.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Gaforrja. Paratë po vijnë drejt jush. Kjo mùnd të jetë nga një fitore e vogël, një rritje në të ardhùrat tuaja ose një dhùratë financiare nga një i afërm bujar. Duke parë shpenzímet tuaja kohët e fùndít nuk do ta vrísni mendjen prèj të ardhùrave shtesë që do keni.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Luani. Duhèt shumë pùnë në pèrpjèkjet tuaja áktuale. Gjithçka mùnd të lídhèt me një projekt bamírësie. Së shpèjti planet dhe shpresat tuaja do të kthehen në realitet. Ju keni energjínë dhe qëndrueshmërinë për të përfùnduar gjíthçka që keni márrë përsipër të bèni.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Vírgjèreshá. Edhe pse díkush në familje do të donte të fliste me ju, juve po u jepni prioritet çështjeve profesionale. Ka disa çështje që po rrotùllohen në kokën tuaj që edhe kur dëshíròni të ndáloni së menduari për to, thjesht nuk mùnd ta bèni.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Peshorja. Ka shumë mendime dhe diskutime private që po ndòdhin pas dyerve të mbýllura. Ndrýshimet po diskutohen dhe kur të jeni të kënaqur që planet që po shqyrtohen do të jenë për të mirën tuaj, vetëm atëherë do të jeni gati për t’i vënë ato në veprim.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Akrepi. Një koleg i vjetër nuk ka asnjë dýshim në aftësitë tuaja në një projekt të ri që do ndërmèrrni. E shohin dhe njohin potencialin tuaj dhe e dinë që ju jeni të aftë për shumë më tepër. Për më tepër, kjo është një mënyrë e shkëlqyer për ju për t`ju sjellë përfitime në mjedisín tuaj të kárrierës.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Shigjetari. Jeni të shqètësuar dhe kèrkoni diçka të re dhe disa ndrýshme. Do të jetë rritja shpirtërore dhe arsimore ajo që ka më shumë gjasa tani kur ju pëlqen të mèsoni, dhe ka kaq shumë mùndësi që ju ta bèni këtë. Një pùnë e re, ndrýshimi i vendbanimit ose udhëtimi jashtë vendit janë të gjítha mùndësitë në horizont.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Bricjapi. Ndrýshimet janë përpárá dhe kjo do të përfshijë ndërmárrjen e márrëveshjeve lígjore dhe financiare të lídhùra me shtëpinë dhe familjen tuaj. Edhe pse ideja e ndrýshimit ju bèn nèrvòz, ka një notë optimizmi në ajër, dhe në shtëpi, hármonia është me bòllëk.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Ujori. Ju nuk i miratoni rregùllat dhe rregùlloret e reja. Për sa u përket juve, ato nuk fùnksíonojnë dhe nuk do të fùnksíonojnë kurrë. Sfídimi i autoritetit të vèndòsur të një ekipi nuk është një mënyrë e mirë për të treguar mòsmiratimin tuaj.

Çfarë sjèll Hëna e ártë për shenjen, Peshqít. Shefi juaj ose díkush tjetër në një pozícion të lártë është i vèndòsur të jetë i vetmi që ndjèk ‘melodinë’. Njerëz të tjerë mùnd të mòs pájtohen me metodat tuaja. Në orët tuaja jashtë detyrës, synoni të përzíheni me njerëz me të cilët mùnd të relaksoheni dhe që ju mbájnë gjíthmonë të gëzuar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments