Nata e “párave”, ja kujt shènjave do t’u kríjojë mùndèsi dhe kujt do i háp rrùgë

Dita e sotme është një nga ditët më të mbára dhe më të lùmtura për njerezit pasi eshte dita kur Hena afròhet sa me shume me plánetin tone dhe kjo na ben qe ne te gjithe te mbártemi me sa me shume te mira dhe zgjídhje te pròblemeve.

Edhe në ástròlògjí, kjo datë njíhet si një nga ditët më të vèçanta të të gjíthë muajit dhe sot sjèll një fat shumë spècíal për disa shenja dhe në vèçanti për fínáncat e tyre. Si do të jèni me lèkèt a e dini? Ja pra kè fávòrízon më shumë Universi në këtë datë të shènùar.

Kjo periudhë do të jètë si një mrèkùlli për femrat e shenjës së Dashít sepse ato për çdo gjë që do të punojnë, do të márrín një shpèrblím të trefíshtë. Do t’ju jèpen shumë mùndèsi nga disa bùríme fínáncíare.

Dùhet të trègòjnë shumë kùjdes femrat e Dèmit jo vetëm këto ditë, por në përgjíthësi në të gjíthë muajin sepse fávòrizími me lèk nuk do të jetë i madh dhe u dùhet që të bèjnë sa më shumë plánífíkime.

Një tèrhèqje veshi edhe për Gáfòrret që këto ditë po e hèdhín lèkun me lopata dhe kjo sítùatë mùnd t’u kùshtojë shumë. Ndáj kùrsèni deri më datën 18 gusht se pástaj do t’ju bùròjë lèku.

Edhe ju femrat e shenjès së Lùanit këtë periudhë të jetës tuaj mèrrni bèkimin e 11 gushtit sepse për ju për afërsisht 10 ditë do t’ju sígùrohen mùndèsi për të mbýllur të gjítha çèshtjet që ju lídhín me lèkët.

Ëndrrat do të bèhen realitet edhe për Vírgjèreshën që më në fùnd do të lumturohet pasi do të kètë mbështetje èkònomike dhe planet e jetës do të fíllojnë ti ecín párá me shpèjtësi.

Deri më 20, Peshòrja nuk do të dègjopjë për asnjë zhvíllim në lídhje me lèkët dhe ndáj bèni mirë t’i bíni lapsit mirë me kùrsíme. Në fíllím të prillit do të víjë bèkimi juaj në një prosperitet të madh.

Një femër tjetër do t’i bèjë një pròpòzím shenjës së Akrèpit për një òfèrtë që për 3 muaj do t’i sjèllë përfítíe sa nuk kánë pátur as në 5 vitet e fùndit. Bèni mirë ta pránoni pa u mèndùar 2 herë.

Brícjápët zgjídhín të gjítha síklètet që kánë në fámílje në lidhje me lèkët deri më 25 gusht sepse do të kènë mbështetje nga të katra anët. Më pas kësaj shenje do t’i jèpet mùndèsia edhe të kùrsèjë edhe të shpènzòjë për qèjfe.

Asnje pèngèsë dhe asnjë vònèsë edhe për Pèshqít që gjatë kësaj kohe do të dálin nga kríza dhe mbi të gjítha do të ndèrròjnë edhe vendin e punës që kánë sepse u bènè vite që nuk po mèrrni atë që kèrkòni dhe tani do t’u jèpet më në fùnd mùndèsia juaj e ngrítjet fínáncíare.

Leave a Comment