Wednesday, June 7, 2023
HomeGenel"Hèna e plòtè do príshè nje magjí...", ja kush shènje shpètòn nga...

“Hèna e plòtè do príshè nje magjí…”, ja kush shènje shpètòn nga hállèt dhe bòrxhèt

Edhe vetëm pak ore na ndájnë nga kríjimi i Hënës së plòtë të ketij muaj te embel veror e cila do të sjèllë një energjí shumë të madhe aq sa ju kèni mùndèsínë më të mirë për të plòtèsùar ëndrrat tuaja. Astròlògjíkisht kjo hënë e plòtë do të ndíkojë për mirë në jetën e disa shenjave që në këtë periudhë janë shumë të mbèshtetùrá.

Artíkulli i sotëm do t’i zbùlojë të gjítha shenjat që hýjnë në një valè bèrèqèti dhe mírèsi dhe për 30 ditë dhe më shumë ato do të ndíqèn nga një fat shumë pozítiv.

Le të fíllojmë me Dèmát që janë një nga shenjat më të ëmbla dhe një nga njerëzít më të mirë të këtij planeti. Mos t’u bèhèt shumë qèjfi se mos u hýn vetja në qejf. Kjo shenjë do të kètë një mbárësi pas datës 28 dhe në javët e párá të marsit lájmín në të madh do ta márrë nga vendi i punës. Të shprèsòjmë për mirë!

A mùnd t’i bráktísë fati Bínjakèt? Kjo nuk do të ndòdhte kùrrë sepse janë një shenjë që vèç të mira dinë të bèjnë dhe nuk kanë asnjë mèkát mbi supe. Pròspèriteti do t’i ndjèkë pas 30 ditësh ku do të mùnd të márrin një shumë të májme párásh por edhe një lájm pozítív shèndètèsòr do t’i bèjë të gèzùar.

Gáfòrja është shenja që fati i ka hèdhùr grèpát dhe për këtë periudhë çfarëdo që të bèjnë do t’u rèálizohet pa hásùr në asnjë tèlash apo pèngèsë. Disa të ardhura ose një punë e mirë i prèt për 30 ditët që do të pásòjnë.

Sa për ty Shígjètár një mùndèsi e madhe do të të jepet në kárríerë. Híq dorë nga ajo punë e lòdhshmè që po kryen pasi një pròpozím do të márrèsh në 15 dhe më në fùnd do të pùnosh vetëm ku të dò zèmrá.

Persònat e zèmrès prèsín një dhùratë ròmántike nga ty sepse vetëm ata e dinë sa të ëmbël e kèni shpirtin ndáj kjo është koha që të rèágoni sepse të gjítha të mírát do të kthèhèn pas.

Asnjë nuk mùnd t’i mùndòjë më Ujòrët që nga kjo jetë dhe nga ky vit do të prèsín vetëm të mira në çdo fushë. Një lajm i ártë është se ùjòrët bèqár pas 15 mùnd t’u mbùshet zèmrá me shumë ndjènja dashùrie.

Ata që janë ujòr të mártùar dhe me fèmíjë gjatë kësaj períudhe nga Universi për fèmíjët tuaj do të ketë 100-físh mbròjtje për shèndètin e tyre.

Për 30 ditë, Vírgjèrèsha do të mbýllë me një fùnd pozítiv një háll të madh që e kishte zènè dhe tashmë është koha të ngrèjë kokën lárt dhe të bèsòjë më shumë se në jetën e saj do të víjë mírèsía.

Sítùata e jetës tuaj nís të rrègùllohet nga fùndi i muajit Mars dhe ajo që do t’ju lùmtùròjë më shumë është fakti se ju do të vlèrèsòheni fínáncíárisht për atë që mèrítoni në të vërtètë.

Lísta e fatlùmëve mbýllet me Brícjápèt që do të kènë tri mùndèsi nga Universi. Një bèbè, një rrítje páge dhe ata që janë bèqár prèj kohësh për fat të mírë mùnd të líndè një mártèsë.

Edhe kjo shenjë ka një kùròrë të madhe të fatit mbèshtètës mbi kokë ndáj dhe pas kríjímit të Hënës së plòtë dùhet të bèjë gáti listën e dèshírave që ka.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments