Saturday, December 2, 2023
HomeGenelHèna e Plòtë, "tèrbòhet" fati i kètyre, bèkòhen në dashùri dhe lùm...

Hèna e Plòtë, “tèrbòhet” fati i kètyre, bèkòhen në dashùri dhe lùm në pásùri

E shtuna dhe e dièla janë shumë pranë dhe lájmëròjnë se sërish erdhi fùndjava dhe për të gjithë ju mùnd të ketë pak më shumë qetësi shpirtërore. Por, çfarë mùnd të ndòdhë në fùndjavë dhe çfarë ka këshillon Universi se si ta bèjmë fùndjavën tonë më të begatë?

Epo, këto pyetje i kanë përgjigjet e thjeshta pasi tek ato shènja qe ju do shíhni do të t’ju trègòjë të gjtha çfarë të ndodh, duke filluar që nesër dhe per me tèper se kush do te rríje ne máje te bòtes keto kohe, duke e pátur te gjitha te mírát ne kráhun e tyre.

Shume fát tek paráte per Dèmín, Luanin, Ju duhet të qetësoni sa më shumë trupin dhe mendjen këtë fundjavë dhe sígùrisht t’i shtoni pak më shumë gëzim dhe dashuri ambientit tuaj në familje, pasi kohët e fundit zjárri i dashurisë në familje ka filluar të zbèhet.

- Advertisement -

Ja disa këshilla për ju se çfarë të bëni të shtunën, Këshilla nr.1: bëni një listë me dëshira të paktën 2 apo 3 pasi data 16 e hënë do të jetë shumë me fat për ju dhe dëshirat tuaja do të bekohen dhe do të plotësohen që këtë vit.

Këshilla nr.2, Filloni të merreni sa më shumë me ushtrime fizike dhe nisni një dietë të lehtë pasi trupi juaj ka shumë nèvòjë për një dietë. Këshilla nr.3, Mendoni për të nisur ngjízjen e një fëmije. Tashmë ju duhet pak ta zgjeroni më shumë familjen tuaj.

Çfarë të bëni të dielën, Këshilla nr.1, Mendoni për një rritje rròge pasi fati ju favorizon shumë të hënën dhe do të keni lajme të reja. Këshilla nr.2, Filloni të mësoni një gjmë të huaj të re pasi shumë shpejt dhe në ditët e para të muajit qe vjen ti do të marrësh një lajm për një udhëtim jashtë shtetit.

- Advertisement -

Fát ne shèndet dhe dashuri per Gáforen dhe Vírgjërèshèn, Ti kohët e fundit po kërkon që të të realizohet një ëndërr e madhe dhe shumë e vlefshme për të ardhmen tënde, ndáj dhe Universi duke nisur që nga java që vjen do të të bekojë me shumë energji pozitive dhe shumë shpejt ëndrra plotësohet.

Por, mos híq kurrë dorë nga besimi, pasi edhe pak fare dùrim nèvòjitet për të marrë atë që kërkon shpirti jot. Ju jeni në rrugën e mbarë dhe mos e hùmbisni kùrrë dëshirën tuaj për t’i sjellë jetës tuaj gjëra të mira dhe plot vlera, pasi për ju është shtruar një e ardhme plot mirësi.

Kjo letër ju tregon se për të ardhmen tuaj vendimet duhet ti merrni vetëm ju dhe gjithnjë zgjidhni atë që vlen më shumë për jetën tuaj dhe jo zgjedhje materialiste.

Ja disa këshilla për ju se çfarë të bëni të shtunën, Këshilla nr.1, Krijoni një projekt të ri për të ardhmen tuaj. Mendohuni mirë se si t’i shtoni jetës tuaj më shumë gëzim dhe prosperitet dhe kështu nisni të bëni plane. Këshilla nr.2, Lagjja ku po jetoni dhe ambienti ku po jetoni është paksa tòksik, ndáj nëse i ke mùndësitë shikoni për të íkùr.

Ja disa këshilla për ju se çfarë të bëni të dielën, Këshilla nr.1, Gjendja juaj financiare tashmë është e mirë, ndáj dhe vetes tuaj duhet t’i bëni disa dhurata. Këshilla nr.2, Rinovoni dhe pastroni shtëpinë tuaj për të hýrë sa më shumë energji pozitive ditën e hënë e cila do të jetë një ditë e bekuar e hënës së re.

Mírèsi ne jete edhe per Akrèpín dhe Bínjaket, Ka pásùr një kategori njerëzish afër teje që të kanë bërë që të ndíheni kèq dhe të de-motivoheni, por mos u shqètèso aspak sepse me fòrcën mbèshtètëse të Universit ata do të lárgòhen dhe do kthehet qetësia.

Këtë fundjavë do të të kthehet gëzimi yt i brendshëm dhe do të kuptoni se sa e bukur është jeta dhe bota në të cilën po jetoni. Familjarët tuaj dhe të gjithë ata që të janë pranë do të të fillojnë të të duan më shumë duke nisur që nga kjo fundjavë.

Ditën e hënë për ty do të shfáqen shumë mùndësi të reja, madje fati do të të buzëqeshë shumë dhe gjithnjë e më shumë dhe çdo ditë të jetës tënde do të të duken me diell.

Çfarë të bëni këtë fundjavë? Këshillë nr. 1, Më shumë kùjdesuni për shëndetin tuaj. Bëni pak ecje dhe rrini në vende ku te qetësoni mendjen tuaj. Këshilla nr.2, Nëse keni mùndësi, organizoni një drekë apo darkë me familjarët tuaj pasi në këtë mënyrë Universi do t’ju bekojë me më shumë dashuri.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments