Hëna sot lárgòn shèrrèt, ju fshín bòrxhèt dhe ju afron pásùri, ja çfarë prítet t’ju ndòdhë

Fálë nje fùqíje shume te madhe plánetare qe mùnd te ndòdhe sot ne oren 15:00, shume nejrez do te fítojne mágjí ne jeten e tyre sepse kjo eshte nje dite shume e vèçante ku Hèna do te jete shume práne Tokes. Me fùqíne e saj do tua ndrýshòje me shume jeten tuaj.

Pèrfítmin qe do te mèrrni ju mùnd ta keni si kurízitetin tuaj me te madh, ndáj dhe mágjíne e yjeve e sjèll me lájmet me te fùqíshme ástròlògu italian Páolo Fòks, i cili nuk ka gábuar asnjehere me dètajet e tij dhe dátat qe jep ne çdo páráshíkim.

Miq te dashur Dash, Keni të drejtë që keni pritshmëri të mëdhá. Duket se Hëna është në anën tuaj dhe kjo do t’ju sjèllë shumë surpriza. Edhe në pùnë gjërat po shkòjnë mirë, por përgatituni për një periudhë pasígùrie të madhe.

Per ju te Dèmit, Ka shumë gjëra që mùnd të pèrmírësohen. Për shembùll, shumica e diskùtimeve të kësáj periudhe mùnd të shmángen. Jeni shumë nèrvòz dhe kjo po ju pèngon si në pùnë ashtu edhe në dashùri.

Kèshilla e Bínjakeve eshte se, Keni shumë pùnë për të bërë dhe gjíthçka do të bèni do t’ju sjellë shumë kënaqësi. Jeni të lòdhùr, por ende nuk është koha për të pushuar. Do të shihni që do të mùnd të shijoni gjíthçka. Ps: kùjdès nga partneri juaj, këto ditë ai/ajo ka nèvojë për rehati!

Kálojme tek Gáforet, Do të keni një tákim të papritur dhe do ta bèni këtë fùndjavë. Keni një javë kohë për t’u përgatitur dhe për të ndèzur dëshirën për të dalë dhe për të qeshur si më parë! Thjesht mòs qëndroni kaq shumë në shtëpi, dilni dhe kënaquni. Puna? Keni kohë të mendoni për të.

Luane, Duhèt t’i ùlni pak pritshmëritë tuaja. Jo sepse diçka e kèqe do të ndòdhë, por sepse do të habíteni më shumë. Kohët e fùndít ndiheni të mèrzítur dhe gjíthçka dùket se po ju mèrzít.

E embla Vírgjèreshe, Po hùmbisni qetësínë dhe durimin që ju kárákterizojnë. Kjo po ndòdh për shkák se ndonjëherë ndiheni síkur po pèrdorèni nga njerëzít përreth jush. Filloni të zgjídhni se kush ju bèn vërtet të ndiheni mirë. Bëjeni këtë edhe në pùnë. Gjërat do të pèrmírësohen.

Per ju Pèshore, Nuk ishte një fùndjavë e lehtë. Por kjo nuk do të thotë se java që po nis do të shkòjë kèq, përkùndrazí. Konsiderojeni këtë jave si një fíllim të ri. Kush tha që kjo dite dùhèt të jetë gjíthmonë e tríshtuar?

Edhe ju qe kèni líndur Akrep, Duhèt të fílloni të hapni sytë, përndrýshe “trènat do të vazhdojnë të kalojnë” dhe ju vetëm do t’i ndiqni nga pas. Mos u dòrëzoni si gjíthmonë, pas pak ditësh do të keni një surprizè të bukur që do t’ju lërë pa fjalë.

Vájtem tek Shígjetarti, Ka një mijë gjëra që dùhèt ende t’i sqaroni. Ndoshta disa pak më të vèshtíra, ndoshta të tjera më të thjeshta. Por ju keni fòrcën për t’i përballuar të gjítha. Dhe mòs harroni, partneri juaj do të jetë gjíthmonë aty për t’ju dëgjuar.

Bricjapi, Jeni pothuajse të lirë nga ajo barríkadë që ju ka mbýtur kohët e fùndít. Tani e tutje, shíkoni dritën në fùnd të tunelit dhe mòs e hùmbisni atë nga sytë. Duhèt të zgjídhni fatin tuaj dhe dùhèt të jeni të vetëdijshëm për atë që dëshíròni të bèni. Mos e hárroni këtë.

Per Ujorin, Gjërat janë më mirë, shumë më mirë. Në pùnë ju pret një javë zjárr, por mòs u dòrëzòni. Ju presín shumë surpriza. Dhe ne fùnd Peshqít, Gjërat dùket se po bèhen serioze. Megjíthatë mòs hárroni se është verë dhe se kjo mùnd të jetë vetëm një dashùri e madhe verore.

Leave a Comment