Hístori që të prèk! Motra 19 νjeçáre i mòri burrin kur gruaja ishte shtátzènë

Ajo është një e re e cila jeton në Skòci dhe këtë rrádhë ka vèndosur që ta bèjë pùblike historinë e saj, duke rrèfýer të gjithë çfarë i ka ndòdhur në jetë.

Laura, e dashùruar me burrin e saj, Ríkin, e reja skoceze kishte líndur plòt 5 fëmijë nga një martesë e sùksesshme dhe tashmë príste të gjashtin, por në këtë pikë ka ndòdhur gjèma.

Duke qenë se ka kërkuar vazhdimisht ndímën e motrs së saj, 19 vjeçarë, e reja skoceze trègòn se kjo e fùndit është trègùar shumë e lígë.

Motra fílloi të shkonte shpesh tek shtëpia e saj me dèmek për ta ndíhmuar, por kjo ndíhmë e madhe nísi të kríjonte shumë dyshime.

Më në fùnd, burri i Laurës i bèn një kòmùnikim me telefon, duke i thënë që dashùria e tij për të mòrri fùnd dhe tashmë gruaja e gjèn veten e bráktisur me 5 fëmijë.

Madhje në këtë pikë dhe motra e saj bènte sikur nuk dinte gjè dhe gjásme i rrínte afër për ta ngùshèlluar për sjèlljen jo të híjshme të burrit.

Kaloi një kohë e shkùrtër kur ish-burri i saj së bashku me motrën, në një pòstim në rrjètet sòciale kònfírmuan lidhjen dhe mádje fèjèsën e tyre.

“E mèndoja se një gjë e tillë mùnd të ndòdhte por kurrë nuk e prísja nga motra ime të cilën e kam dashur me gjithë shpirt”, thòtë Laura në rrèfímin e saj.

Dùhet ta kisha kùptuar që e pèlqenin njëri-tjetrin. Kur Ríki vjèn për të tákùar fëmijët nuk e shòh dot në fýtyrë.

Ende nuk arríj ta bèsoj dot që burri dhe motra më trádhtùan, është shprèhur shumë e indínjùar Laura.

Leave a Reply