Hòròskòpi i Bèkon/ Ja Fati dhe Páratë Që Ka Secila Shenjë Gjatë Gjithë Jetës

Disa shenja të hòròskòpit dùket se tèrhèqín fatin e mirë kudo që shkòjnë, ndërsa të tjerët dùket se nuk e kanë atë gjíthnjë me vete. Për të zbùluar nëse keni më shumë mùndësi ta keni fatin apo jo lexoni më poshtë.

Dashi, fati i tyre vjen me raste dhe pastaj zhdùket. Kur Dashi ka fat ata prirèn të përfshíhen nga një vorbùll që i sjell vetëm gjëra të mira. Por, kur universi nuk është në anën e tyre ata mùnd ta gjejnë veten dùke pasur një fat shumë të kèq.

Ata dùhèt të shfrýtëzojnë sa më shumë momentet kur universi është në anën e tyre dhe të përpiqen të bëjnë kùjdès kur nuk e kanë fatin me vete.

Demi me fat në disa fùsha tek të tjerat jo aq shumë. Personaliteti i Demi ka tendencë të jetë jashtëzakonisht me fat në disa fùsha në të tjerat jo aq shumë. Kur bèhèt fjalë për kárrierën dhe qèllimet e tyre financiare, ata prirèn ta kenë atë. Por në fùsha të tjera (siç është jeta e tyre e dashùrisë) ata ndonjëherë mùnd të ndihen si pafat.

Binjakët jo píkërisht shenja më me fat në zòdíak. Ndonjëherë Binjakët mùnd të ndjehen síkur i gjíthë universi është kùndèr tyre. Ata mùnd të përpiqen të bëjnë gjíthçka në fùqínë e tyre për t’u sígùrùar që yjet të përputhen me ta vetëm për ta gjetur veten më pas vetëm përballë pèngesave të njëpasnjëshme.

Gaforrja fati i tyre mùnd të ndrýshojë nga dita në ditë. Fati i gaforres mùnd të ndrýshojë në mënyrë drámatíke në várësi të ditës së javës. Kur fati është në anën e tyre, ata mùnd ta gjejnë veten me të vërtetë në një jetë që kanë gjíthçka. Por kur fati gjërat mùnd të márrín një kthesë seriozísht jo të mirë.

Luani padýshim në anën e fatit. Luani është një nga ato shenja që ndonjëherë dùket se fati është gjíthmonë në anën e tyre, shpesh dùke çuar në zíli nga shenjat e tjera më pak fatlume. Ata mùnd t’i bëjnë gjërat të dùken pothuajse shumë të lehta dhe síkur të mòs kenë nèvojë të mùndohen.

Vírgjèresha ata kanë universín në anën e tyre. Vírgjèreshát prirèn të bëjnë mirë në jetë pjesërisht sepse kanë një etíkë shumë të mirë të pùnës. Por përveç kësáj ato prirèn të jenë mjaft me fat gjíthashtu. Kombinoni këto dy kárákteristíka dhe është e lehtë të kuptoni pse ato shpesh përfùndojnë dùke qenë disa nga njerëzít më të suksesshëm.

Peshorja ato nuk mùnd të mbështèten në fat. Për Peshorèn, fati nuk është diçka në të cilën ata gjíthmonë mùnd të mbështèten. Nuk është se ata janë veçánërisht të pafat, por jo gjíthmonë bíen në fat të mirë.

Akrepi kur vjen pùna te fati ata e kanë árrítur atë. Kur bèhèt fjalë për fatin e mirë Akrepët patjetër që kanë një avantazh. Ata shpesh do ta gjejnë veten dùke patur fat të mirë pa u pèrpjèkur. Ata thjesht dùhèt të jenë të kùjdèsshëm që të mòs e márrín si të mirëqenë, përndrýshe ata mùnd ta gjejnë veten dùke hèdhùr poshtë mùndësitë e shumta.

Shigjetari ndonjëherë mùnd të ndiheni síkur të gjíthë të tjerët kanë márrë fatint tuaj. Shigjetari nuk është tipi që ndjen kèqárdhje për veten për një kohë të gjatë, por nuk mùnd të mohohèt që fati i tyre mùnd të jetë mjaft i tmèrrshëm në disa momente.

Ata mùnd ta gjejnë veten dùke pyetur pse të tjerët rreth tyre dùket se bëjnë pùshim pas pùshimit, ndërsa ata dùhèt të pùnojnë shumë më shumë për të árrítur në majë.

Bricjapi as mòs flisni për fatin! Bricjapi i gjòrë. Ndonjëherë ata pùnojnë aq shumë për të ecur përpárá që në fùnd të përballen me gjëra që janë krejtësisht jashtë kòntròllit dùke i kthýer në këtë mënyrë prapa herë pas here.

Mùnd t’i dùket síkur fati i mirë nuk i vjen kurrë ,por ata për fat të mirë kanë etíkën e pùnës për t’u ngritur pavárësisht se sa pèngesa universi i hèdh në rrugë.

Ujori fati i tyre është kudo. Ashtu si personaliteti i tyre, fati i Ujorëve mùnd të jetë mjaft i papar.ashíkueshëm. Disa ditë ata do të kenë çdo gjë që shkòn sipas dhe në ditët e tjera do të hasín aq shumë fat të kèq saqë do të ndihen gati për të hèqur dorë. Por, edhe kur gjërat nuk shkòjnë mirë për ta, kanë dëshirën për të vazhduar lùftën.

Peshqít me të vërtetë janë me fat në disa momente dhe vërtet pa fat në të tjerat. Për Peshqít fati i tyre mùnd të jetë mjaft èkstrem, qoftë për mirë apo për kèq. Ndonjëherë ata do të hásín në mùndësi fenòmènale dhe do të gjejnë veten dùke tërhèqur pa mùndim gjíthçka që duan.

Leave a Comment