Saturday, December 2, 2023
HomeGenelHòròskopí i Tetorit/ Trègon ”Fíje E Për Pè” Se Ç’do Të Ndòdhë...

Hòròskopí i Tetorit/ Trègon ”Fíje E Për Pè” Se Ç’do Të Ndòdhë Me 9 Shènjat

Dashi Tetori do të jetë një muaj i vèshtírë në aspektin ekonomík. Duhèt të dini të menaxhoni disa shpenzíme të mëdhá. Tregoni edhe më shumë kùjdès nëse keni bërë llògaritë gábím apo nëse një báshkëpùnëtor/orták juaji mbán llògaritë për ju. Çaste tènsíoni në datën 15.

Nëse jeni në një márrëdhënie pùne që nuk fùnksíonon, do t’i jepni fùnd. Saturni vazhdon të jetë kundra jush, ja pse zhvillimet më të mëdhá për të lindurit e shenjës së Dashít do të ndòdhin në vitin 2022. Shmangni pròblèmet lígjore apo ekonomíke.

Me gjasë, gjatë muajit shtator márrëdhëniet sentimentale janë kárákterizuar nga ndërlíkime, por në tetor do ta keni më të lehtë t’i kapërceni vèshtírësitë. Yjet favorizojnë báshkëjetesat dhe martesat, por edhe ndarjet e shumëprítura që vijnë si pásojë e një márrëdhënieje që i dùhej dhënë fùnd prèj kohësh. Nuk do të jenë të shumtë ata që do t’ju japin të drejtë gjatë tetorit.

- Advertisement -

Marsi është kùndèr jush. Edhe pse do ta ngrini zèrin, nuk do të zgjídhni gjë, sidomòs në datat 19 dhe 20, që do të kárákterizohen nga nèrvòzízmi. Dëshira juaj për t’i çuar gjërat e lëna pèzùll deri në fùnd do të shkáktojë konflíkte.

Takimet me njerëz të rinj janë të favorizuara në fùnd të muajit. Tetori do të jetë muaj i lòdhshëm, pasi Marsi do të ndíkojë nègátivisht deri më datë 19 nëntor, ja pse ju kèrkohèt të bèni shumë kùjdès. Ndonjëherë nxitoni t’i bèni gjërat me vrap, sepse nuk dini të prisni, por kjo mùnd t’ju hapë tèlashe. Vetë ndjesia se nuk jeni të lirë dhe kufiz oheni nga të tjerët nuk ju pëlqen aspak.

Demi Gjatë muajit tetor dùhèt të shmángni çdo lloj shpenzími të tepërt. Një nga idetë tuaja s’do të pranohèt nga të tjerët, por ju prapëseprapë dùhèt të bèni përpárá. Mos hárroni se të lindurit në këtë shenjë janë shumë kokëfòrtë dhe nëse s’keni një báshkëpùnëtor apo një mík që t’ju mbështesë, bèhuni gati të përballeni me momente të mëdhá tènsíoni rreth datës 15.

- Advertisement -

Gjatë kësáj periudhe ndíeni një dëshirë se dùhèt të ndrýshoni diçka. Një lloj rebelimi i brèndshëm do t’ju kárákterizojë gjatë gjíthë muajit, sidomòs në datat 14 dhe 20. Nuk do të keni më aq besim te miqtë tuaj për shkák të disa gjërave që do të thonë dhe që për ju s’janë edhe aq të drejta. Do t’ju nèvojitet një ndíhmë financiare nga jashtë për të zgjídhùr disa pròblème të vogla ekonomíke.

Sa herë që tènsíonet në pùnë rriten është e pashmángshme që të mòs ndíkojnë edhe në jetën tuaj sentimentale. Në dashùri fjalët janë të tepërta për ju, më e rèndësishme është të lùftoni për të. Ata që muajin e káluar kanë hèdhùr një hap të rèndësishëm, s’do ta kthejnë më kokën pas, por e ndíejnë se ka diçka që nuk shkòn. Edhe çiftet e konso liduara prèj vitesh dùhèt të bëjnë kùjdès, pasi tetori do të vërë në dýshim shumë gjëra të lídhjes.

Ata që nuk shkëputen dot nga e shkùara do të ndíejnë shumë fríkë dhe s’janë gati për një márrëdhënie të re, e megjíthatë është më kèq nëse jètoni me pendesa dhe zhgènjime. Nuk ju leverdis që këtë muaj të stèrmùndoheni në pùnë, sidomòs gjatë mesit të muajit, periudhë që do të sjellë edhe pròblème shèndètësore.

Bëni kùjdès me ùshqýerjen, gjë që të lindurit në shenjën e Demit e kanë píkë të dòbèt. Është normale që të ketë periudhá gjatë të cilave ndíeni lòdhje apo nèrvòzízèm edhe pa ndonjë arsye të fòrtë. Tetori do të kárákterizohèt i gjíthi nga nèrvòzízmi.

Binjakët Këtë muaj do t’ju kthehèt buzèqeshja, pasi do të keni mùndësi të shumta në aspektin profesional. Shumë nga ju kanë qenë të detyrùar të lùftojnë për rolin që mbájnë sot. Tani ju dùket gjíthçka më e lehtë. Studentët janë më të favorizuar në këtë periudhë, pasi premton risi dhe mùndësi të jashtëzakonshme. Gjatë këtij muaji do të shfrytëzoni cilësitë tuaja më të mira, aftësitë për t’i bindur njerëzít me fjalë, por edhe të përgatisni terrènin për disa situata që janë me rèndësi për të ardhmen tuaj.

Ata që kanë bërë një kèrkesë, tani do të márrín një përgjígje pozítive. Këtë herë do t’i hídhni hapat pa fríkën se do të gaboni. Ata që kanë një áktivitet privat, tani do të fíllojnë të korrin më shumë fryte pas një peri udhe pùshimi. Datat më të favorshme do të jenë 17 dhe 18, ditët kur Hëna do të kalojë në shenjën tuaj.

Marsi do të ketë sërish një aspekt interesat në shenjën tuaj dhe pasioni do të mbizòtërojë këtë muaj. Lidhje të reja sentimentale. Çiftet që i kanë bërë ballë ndíkimit nègátiv të Jupiterit gjatë shtatorit, tani janë më të fòrta se kurrë. Shumë nga të lindurit në shenjën e Binjakëve janë mòsbesues në një márrëdhënie, por këtë muaj do të ndihen më të qetë dhe s’do të dýshojnë për trádhti. Ndoshta do të programoni një udhëtim në mes të muajit.

Datat më të favorshme edhe për ndjenjat janë 18, 19, 20. Tanimë keni nèvojë për gjëra konkrete. Bëni kùjdès me çështjet lígjore, sidomòs nëse kanë lídhje me prona. Tetori do të jetë një muaj interesant. Sa më shumë afron fùndviti, aq më mirë do të shkòjnë gjërat. Píka e dòbèt për ju janë ftohjet dhe alergjítë. A.nkthi do të shkáktojë pròblème me natyrë psíkopátíke, të cilat dùhen trájtuar me shumë kùjdès. Rreth datës 24 dùhèt të bèni pak pùshim dhe të kùjdèseni për veten.

Mos e nënvlerësoni kurrë fùshën e ndjenjave, sidomòs nëse sápo jeni lídhùr me díkë. Edhe çiftet që e kanë nisur vitin në mënyrë konfuze, tani do të gjejnë paqen që u mungonte. Është momenti i dùhur për ata që duan të bèhen me fèmíjë, sepse me afrimin e dhjetorit, të gjíthë planetët janë áktivë.

Shumë nga ju rèfùzojnë të bíen në dashùri, ndáj ju këshilloj t’i jepni një mùndësi vetes. Mos prisni që personi i dùhur t’ju tròkasë në derë. Është më e lehtë ta kèrkoni dhe píkërisht këtë dùhèt të bèni nëse jeni të vetmuar prèj kohësh.

Nëse në krah keni një person të papjekur, mùnd t’i thoni “mjaft” dhe të mòs vuani më. Nëse pranvera ka qenë e shoqërùar nga tènsíone, tani gjërat do të shkòjnë më mirë. Mërkùri dhe Venusi ju favorizojnë rreth datës 15. M.und të nisni kura të veçánta që do të kenë shumë sukses. Kujdes në datat 3 dhe 4 nëse krýeni pùnë të rrezíkshme.

Peshorja Dielli do të kalojë tranzít në shenjën tuaj, i shoqërùar edhe nga Marsi më datë 4. Çështjet me kárákter profesional do të jenë të vèshtíra, ja pse u dùhèt dhënë një zgjídhje sa më shpèjt. Në dhjetor i dùhèt dhënë fùnd gjíthçkaje që nuk fùnksíonon. Kujdes nëse nisni projekte të reja që mùnd të rezùltojnë një kátastròfë, sidomòs kur bèhèt fjalë për investime. Kohët e fùndít jeni bërë shumë mòsbesues ndáj personave që ju rrethojnë, sidomòs në ambíentin e pùnës.

Për shkák të pròblèmeve në pùnë, nuk do të ndiheni mirë as fizíkisht ose do të vuani së brèndshmi. Sa herë që e kuptoni se ju kap mèlankòlia, përpiquni të udhëtoni. Ndonjëherë, kur shkòni në vende të reja, mùnd të gjèni edhe zgjídhje që s’ju kishin shkùar ndër mend. Nëse ndonjë nga ju ka qenë dùke prítur një rimbursim, ai do të vijë. Ajo që ju shqètëson pa masë është e ardhmja.

Brènda disa muajsh dùhèt të sqároni gjíthçka që keni lënë pèzùll. Nëse jeni të ndarë mes dy historish, dùhèt t’i qártësoni gjërat medoemòs. Marrëdhëniet e kríjuara gjatë gushtit do të jenë shumë të fòrta. Edhe nëse s’shkòni mirë me partnerët përkatës, mòs kini fríkë të thoni fjalën tuaj. Duhèt ta kuptoni kur partneri/ja nuk ndihèt mirë pasi jeni lárguar për arsye pùne. Keni shumë nèvojë që në krah të keni një person të fòrtë që t’ju mbështesë për të káluar çdo krízè e për t’ju dhënë një këshillë të mirë.

Saturni nuk ju mbështèt aspak, dùke ju bërë pesimistë. Familjarët tuaj s’do të pranojë një zgjèdhje të bërë së fùndmi nga ju. Kujdes nga polemíkat në familje, sidomòs gjatë të díelave të tetorit. Po ashtu edhe fizíkisht do të ndiheni të lòdhùr, ndáj pushoni paksa. Saturni ju bèn nèrvòz si fizíkisht, edhe shpirtërisht. Për të jetuar më të qetë, dùhèt të bèni të gjítha vízítat dhe tèrapíitë. Ky fùndvit s’do të jetë aspak i lehtë.

Akrepi Përvishni mëngët dhe bèhuni gati për pùnë, pasi Venusi nis një kalim shumë të bukur në shenjën tuaj në datën 8. Po ashtu edhe Mërkùri do të jetë në favorin tuaj. Tetori do të jetë një muaj rilindjeje. Muajt e káluar keni shpenzuar shumë, por këtë muaj do ta mbùshni portofolin. Detyra të reja në pùnë, përgjegjësi që do të sjellin fitime.

Pasi keni káluar një krízè financiare prèj disa muajsh, dëshira juaj për të ndrýshuar ka qenë e madhe. Tani do të përballoni me sukses edhe ndrýshimet më të vèshtíra. Kush nga ju ka shítur një pronë apo një áktivitet ndihèt më i kënaqur. Të gjítha çështjet lígjore janë të favorizuara në këtë periudhë. Sigurisht, mòs pretendoni shumë dùke dëshirùar gjëra të pamùndura. Sukseset personale janë të garantuara.

Këto javë do të jenë të mbùshura me gjëra interesante edhe në fùshën e ndjenjave. Falë Venusit dhe Mërkùrit, pasioni do të shtohèt dhe çiftet që kanë debátuar, sidomòs në gusht, tani janë më të qeta. Kush nga ju është ndarë gjatë verës, vjeshta do t’i sjellë lájme të mira, madje do të mèrrni vendime që do t’ju ndrýshojnë jetën. Një telefonatë do t’ju ngrohë zèmrën rreth datës 21. Bëni mirë të mòs i shmángni emocionet dhe të jeni të hapur ndáj mùndësive.

Mos mendoni më për të káluarën. Familja do të jetë protagoniste këtë muaj dhe për ata që duan të blejnë një shtëpi, tani është çásti i dùhur. Këta muajt e fùndít gjíthçka ka ndrýshuar në jetën tuaj për shkák të ndíkimit të Uranit. Kjo periudhë e ndrýshimeve të mëdhá ju ka lòdhùr edhe paksa fizíkisht, megjíthatë tetori do të jetë muaji i kapërcimit të pròblèmeve shèndètësore. Mos u lòdhni me mendime të kòta dhe shíkojeni të ardhmen të mbùshur plòt me mùndësi të reja.

Shigjetari Ky muaj do të nisë me energjí të mëdhá, sidomòs për ata që kanë nisur një pùnë të re. Gjatë vitit 2022 do të vini në provë përvojën tuaj. Ky muaj do të jetë më i qetë në aspektin profesional krahasuar me muajt e káluar. Nëse keni nisur projekte të reja, tanimë gjërat janë në vijë. Mos hezítoni të flisni me persona që përfaqësojnë një element fòrce në të ardhmen tuaj.

Data 14 do të jetë shumë interesante. Të rinjtë janë shumë të favorizuar, sidomòs ata që sápo janë diplomuar. Udhëtimet po ashtu janë të favorizuara, sepse sa herë që ndiheni të bllokuar, ju e kèrkoni díku tjetër zgjídhjen. Një telefonatë e rèndësishme në datën 22.

Çlirojeni zèmrën, sidomòs nëse kohët e fùndít ju pëlqen díkush. Venusi qëndron neutral, jo si gjatë verës që ju ndíhmoi shumë. Çiftet e konsoliduara do të kenë më shumë kohë të flasín për të ardhmen dhe për projekte të përbáshkëta me partnerët. Kush nga ju kalon në vetëmbròjtje në një lídhje, do të dalë i hùmbur. Pasioni dhe eròtizmi do të jenë protagonistë për çiftet e martuara. Edhe ata më të përmbájturit do t’i dòrèzohen pasionit.

Muajt e fùndít të 2022 do të jenë të mbárë, sidomòs me mbështètjen e Marsit. Tani e dini mirë se cila është arsyeja e pròblèmeve tuaja shèndètësore dhe dùhèt ta lùftoni. Fundi i tetorit do të jetë edhe më i mirë.

Bricjapi Gjatë tetorit do të ndiheni të lòdhùr, hera-herës edhe të mërzítur nëse shíkoni se diçka nuk shkòn në drejtimin e dùhur, por janë thjesht emocione kalimtare. Nëse keni bërë një kèrkesë të rèndësishme për ju, brènda datës 23 do të mèrrni një përgjígje.

Ky do të jetë një muaj i ngarkuar, plòt nèrvòzízèm dhe prodùktiv. Studentët që kanë provime janë shumë të favorizuar. Datat më të rèndësishme do të jenë 10, 11, 15 dhe 16. Keni dhùntinë për të bindur personat që ju rrinë afër. Edhe e hëna e datës 28 do të jetë e favorshme. Tetori do të jetë një muaj i shënjuar nga momente me energjí të mëdhá që do të sjellin suksesín tuaj.

Një muaj i rèndësishëm për çiftet që duan të hèdhin hapin e rèndësishëm drejt martesës. Vjeshta do të jetë e mbárë. Yjet janë të favorshëm edhe për ata që s’duan të jenë më të vetmuar. Të lindurit në shenjën tuaj ia dalin fare mirë edhe vetëm pasi ndáhen. Të mësuar me këtë vetmi árríni në përfùndimin se e gjèni lumturinë vetëm të vetmuar. Bëni mirë të mòs mèrrni masa kaq ekstreme, sidomòs tani që mùndësitë janë të mëdhá.

Muaji do të jetë i mbùshur me emocione. Në jetën tuaj do të ríkthehèt një person që i përket së shkùarës, por jeni ju që vèndòsni nëse ju intereson. Lidhjet janë të favorizuara pas datës 23. Keni nèvojë të rrini pak për hesapin tuaj. Të jètoni në izolim dùke u menduar ju bèn mirë, por janë fùndjavat që jua bëjnë më të vèshtírë jetën. Megjíthatë, sa më shumë i afrohemi fùndvitit, aq më të favorizuara janë tèrapíitë.

Ujori Bëni shumë kùjdès me kòntrátat e reja që do të firmòsni. Një miqësi mùnd të prishèt për shkák të pakënaqësive që mùnd të lindin në aspektin profesional. Tetori është muaji i mùndësive fitimtare. Qëllimi i ástròlògjísë është páráshíkimi i periudháve të favorshme, ndáj nëse keni një propozím interesant, trègòhuni guximtarë dhe shfrytëzoni javën e parë të muajit. Në fùnd të muajit do të keni një ide të bukur. Disa shpenzíme të papáráshíkuara.

Jeta në çift nuk është edhe aq e favorizuar gjatë tetorit. Kjo s’do të thotë se do të kárákterizohèt nga ndarjet apo pròblème të pazgjídhshme, por me gjasë pùna do të jetë protagoniste në jetën tuaj këtë muaj. Shumë nga çiftet s’do të kenë kohë për njëri-tjetrin. Vëmendje do t’i kushtoni edhe një familjari apo një të afërmi që ka një pròblèm shèndètësor. Historitë e dashùrisë që lindin në tetor nuk do të jenë të besueshme. Nëse një person ju bèzdís dhe bèhèt i padurueshëm, pas datës 15 do ta çoni në djáll.

Ndoshta do të pendoheni për disa vendime të márra nxitimthi dhe që keni ngritur zèrin më shumë se ç’dùhej. Tetori do të shoqërohèt edhe nga pròblème të vogla shèndètësore, ndáj bèni mirë të shkòni sa më parë për vízítë te mjèku. Lodhja do të ndihèt shumë, sidomòs gjatë mesit të muajit. Píka juaj e dòbèt janë gjymtyrët dhe sytë.

Peshqít Betejat e mëdhá që jeni detyrùar të lùftoni gjatë muajve të fùndít, tanimë po márrín fùnd. Nëse keni pùnuar fòrt, fùndi i 2022 do të jetë i suksesshëm. Shumë nga ju kanë hèqur dorë nga báshkëpùnëtorë të padobishëm, tani jeni ju protagonisti absolut. Gjithçka do të shkòjë më mirë pas datës 23. Në horizont dùken fitore të vogla, por të rèndësishme. Ju ftoj të gjíthëve të gjèni ekuilibrin dhe të planifíkoni gjëra që ju bëjnë të lumtur. Ndry.shimet janë të favorizuara.

Dashuria kthehèt sërish në një píkë referimi në jetën tuaj, sidomòs pas datës 8, kur tákimet me persona të rinj janë të favorizuara. Dashuri të vjetra do të ríkthehen. Çiftet që kanë káluar një krízè të fòrtë, bëjnë mirë t’i qártësojnë gjërat e të mòs jetojnë me ánkth. Marrëdhëniet familjare do të jenë të mrekùllueshme, sidomòs gjatë fùndvitit. Të vetmuarit do të kthehen sërish në lojë. Yjet janë bindës pas datës 20 dhe ju do të jepni një premtim të bukur.

Është normale që edhe forma juaj fizíke të pèrmírësohèt, sidomòs për ata që kanë nisur áktivitete sportive. Edhe ata që kanë káluar një pròblèm serioz, tani do ta márrín veten. Vetëm pùna është ajo që ju nèrvòzon. Për të árrítur mirëqenien tuaj të brèndshme, zbùloni çfarë ju shqètëson dhe kurohuni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments