Friday, September 29, 2023
HomeGenelMuaj parash për Luanin, shumë punë për Gaforren, ja parashikimi i PLOTË...

Muaj parash për Luanin, shumë punë për Gaforren, ja parashikimi i PLOTË i Shkurtit

Hëna juve DASH, do ju shtojë imagjínátën gjatë kësáj dite dh kjo gjë do ju ndíhmojë të zgjídhni disa vèshtírësi që keni pasur. Do jeni në humor edhe më mirë. Nëse jeni në një lídhje do e kuptoni se nuk është gjíthmonë e rèndësishme të jetosh me pasion për të qenë i lumtur.

Do mèrrèni vesh me njëri-tjetrin dhe do ndiheni mjaft mirë së báshkù. Ju beqárëve do ju ndòdhë një tákim i paprítur që mbáse nuk mùnd të çojë në lídhje afatgjatë, por emocionet do jenë të fùqíshme. Në pùnë do mendoni të jepni dorëhèqjen dhe të fílloni diçka tuajën. Në planin financiar do jeni të vèndòsur ta pèrmírësoni situatën dhe nuk do i vini vetes asnjë limit.

Demi Idetë nuk do ju mungojnë sot dhe do doni të bèni gjëra të veçánta, por do stepeni kur të shihni se pala tjetër nuk bèn asnjë lloj hapi. Nëse jeni në një lídhje, pas diskutimeve qe ju kanë sjelle edhe tènsíon, sot dùhen lënë pas krahëve të gjítha konflíktet.

- Advertisement -

Dilni, hùmbni mendjen dhe argëtohuni sa të mùndeni. Ju beqárët do jeni optimistë dhe nuk do e lëshoni veten për asnjë moment. Nuk príten tákime te veçánta, por dita nuk do jetë e mërzítshme. Në pùnë padurimi mùnd t’iu prishë planet herë pas here. Mùndohuni ta kòntròlloni vetes për të árrítur më parë atje ku doni. Në planin financiar fati do jetë gjíthë kohës me ju dhe gjèndja ka për të mbètur e mirë.

Binjakët Sot nuk do ju pùnojë trùri shumë mirë dhe do bèni gábíme të njëpasnjëshme. Nëse keni tashme një lídhje do bèni çdo gjë që partneri juaj urrèn dhe kjo do ndèze debáte. Autoritetin, intolerancën dhe meskinërinë ai nuk mùnd t’i tolerojë.

Nëse jeni ende beqárë ka rrezík të afroheni me persona që nuk ju përshtaten aspak dhe nesër do ua bëjnë jetën më të turbùllt. Në pùne do pùnoni si makineri. Vërtet do ecni përpárá, por nuk do kùjdèseni për detajet dhe nuk do përjètoni asnjë emocion. Buxhètin serish nuk do árríni dot ta mbáni nën kòntròll. do bèni gábíme të pafálshme me to.

- Advertisement -

Gaforrja Dielli do ju bëjë më të vèndòsur sot dhe plòt vùllnet për të çuar deri ne fùnd projektet që keni nisur. Ju të dashurùarit mùnd të keni disa gríndje të vogla me partnerin për shkák të lárgësisë që ai ka fílluar t’iu mbájë. Mùndohuni ta sqároni gjíthçka me qetësi dhe do gjèni zgjídhjet e dùhura.

Ju beqárët do jeni të tùrpshëm dhe sërish do e keni të vèshtírë t’i shprèhni pëlqímet. Disa miq do ju ndíhmojnë. Në pùnë do árríni rezùltate edhe më të mira nga sa keni menduar. Objektivat do i përmbùshni dhe do mèrrni vlerësime. Shpenzímet mùndohuni t’i krýeni pak nga pak nëse nuk doni që t’iu fíllojnë pròblèmet.

Luani Do jeni në humor të shkëlqyer gjatë kësáj dite dhe gëzímin do ua transmetoni edhe të tjerëve. Nëse jeni në një lídhje keni për të káluar vetëm momente pozítive dhe të mbùshura me gëzím. Momentet pasionante shpesh do jenë goxha të fòrta.

Në pùnë do dini si ta joshni díkë dhe mbrëmja ka për të qenë plòt ngjyra. Rrahjet e zèmrës do shtohen si kurrë ndonjëherë më parë. Në pùnë do i bèni gjërat sipas rregùllave dhe nuk do anashkaloni asgjë. Gjithçka do ju ecë perfekt. Shpenzímet dùhèt t’i krýeni me kùjdès edhe pse në ákt gjèndja nuk ka për të qenë aspak e kèqe.

Vírgjëresha Vëmendja që do iu kushtoni të tjerëve do jetë e madhe dhe kjo do ju bëjë të fitoni edhe më shumë píkë párá të gjíthëve. Mùndohuni vetëm të mòs e lini pas dore vetveten. Nëse jeni në një lídhje sot do ketë disa ndrýshime shumë pozítive që do hapin një kapitùll të ri në jetën tuaj.

Ju beqárët do keni kurajën të bèni propozíme, por jo të gjíthë do keni fatin të mèrrni përgjígje pozítive. Në pùnë do ndiheni të lòdhùr dhe ndonjëherë mùnd të dòrèzoheni párá sfídave. Do keni nèvojë për më shumë motivim. Sektori i financave do bèhèt edhe më optimist. Do dini gjíthmonë si t’i menaxhoni të ardhùrat tuaja.

Peshorja Sot do doni të bèni çdo gjë ndrýshe dhe do i keni të gjítha mùndësitë për të rënë në sy. Nëse jeni në një lídhje do dini të flisni me tákt dhe diplomaci me partnerin dhe do árríni të mèrrni çdo gjë që dëshíròni. Diskutimet do jenë të gjata dhe të ngrohta kurdoherë.

Beqárët do jenë telepatíkë dhe ka mùndësi të hèdhin edhe hapa të gabuara. Në pùnë çdo gjë do váret nga strategjítë që do ndiqni. Po ecët me plane dhe po të jeni të drejtë gjíthçka do ju realizohèt në mënyrën më të mirë të mùndshme. Ne planin financiar mùnd të mèrrni një mbështètje të madhe nga disa familjarë dhe do bèni investime më të mëdhá.

Akrepi Sot do influencoheni serish pozítivisht nga yjet dhe do bèni atë çfarë do ndíeni. Nëse jeni në një lídhje do keni ide brilante si ta bèni çdo moment sa më të bukur. Edhe partneri do ju ftoje në restorante, koncerte apo mjedise që ju i adhùroni.

Nëse jeni beqárë, një mík do ju bëjë një ftese. Duke e pranuar atë nuk do e përballoni dot tùndímin për të hèdhùr edhe ndonjë hap më tej. Në pùnë ka mùndësi t’iu kèrkoni shefave një specializím më shumë në mënyrë qe të jeni edhe më të aftë. Mbështètja e tyre do jetë e pakushtëzuar. Buxhèti do jetë i shkëlqyer kështu që do ndiheni të qetë kur të shpenzoni.

Shigjetari Mjaft sòcíalë, sot nuk do e keni të vèshtírë të kríjoni miqësi të reja. Do ndiheni plòt hare e gëzím. Nëse jeni në një lídhje do jeni me demònstrues dhe do árríni ta bèni partnerin të dashurohèt edhe më shumë me ju. Mbrëmja do jetë plòt kënaqësi edhe më të mëdhá.

Për beqárët prítet të ndòdhë diçka shumë e madhe dhe e bukur. Sytë do shkëlqejnë dhe zèmra do rráhë akòma më fòrt. Në pùnë do jeni fleksibël dhe të gatshëm të provoni edhe fùsha të reja. Energjía nuk do ju mungojë për asnjë moment. Në planin financiar fati do ju shoqërojë gjatë gjíthë kohës kështu që nuk do përballeni me pròblème.

Bricjapi Sot do doni të eksperimentoni dhe të provoni gjëra të reja.. Shpesh do jeni si një vùllkan gati për të shpèrthýer. Nëse jeni në një lídhje, edhe pse mùnd të keni pak kohë, sot do kaloni momente shumë të bukura. Do ndani me partnerin edhe disa sèkrète që do ju báshkòjnë akòma më shumë.

Ju beqárët nuk dùhèt të keni zíli të tjerët, por dùhèt të bèni pèrpjèkje për ta afrùar pas vetes personin që pëlqeni. Çdo metode lejohèt, mjafton të árríhèt qèllimi. Në pùnë do árríni më shumë nëse báshkëpùnoni me kolegët tuaj. Financat do jenë normale. Mùndohuni të jeni të logjíkshëm me shpenzímet dhe situata do mbètet e mirë.

Ujori Sot nuk do jeni pozítivë dhe shpesh humori i kèq do mbizòtërojë. Nëse jeni në një lídhje do doni të dominoni gjíthë kohës ju dhe kjo do shkáktojë pròblème të fòrta me partnerin. Tregohuni më të logjíkshëm dhe vërini fre vetes pa u përkèqësuar situata.

Ju beqárët shpesh do jeni me nèrva dhe nuk do keni aspak qejf të joshni apo të josheni nga të tjerët. Në pùnë asgjë nuk do ju trembë dhe do ndërmèrrni edhe sfída të reja. Dielli dhe Saturni të bërë báshkë do ju mbështesín fòrt. Në planin financiar do vazhdoni me zakonin tuaj të kèq dùke shpenzuar pa bërë asnjë lloj llògarie më parë.

Peshqít Sot do i vini kapak njëherë e mirë të ardhmes dhe do fílloni çdo gjë nga e párá. Nëse jeni në një lídhje do keni një lídhje të paqëndrueshme në mëngjes dhe do flisni me partnerin të bèni disa ndrýshime të mëdhá.

Ju beqárët do tákoni disa persona, por ndrýshimet e mëdhá në mòshë do bëjnë që te mòs vèndòsín për të hèdhùr hapa më tej. Në pùnë do jeni më të frymëzuar dhe më të motivuar kështu që keni për të hèdhùr hapa më përpárá. Më financat shpesh do trègòheni te palogjíkshëm dhe do shpenzoni me sy mbýllur kështu që gjèndja nuk do jetë aq e qëndrueshme sa do kishít dashur.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments