Thursday, June 1, 2023
HomeGenelI Dálín Të Gjitha, Mèri Trègòn 5 Shènjat Me Fát Për Qershòrin...

I Dálín Të Gjitha, Mèri Trègòn 5 Shènjat Me Fát Për Qershòrin dhe Dátat e Rèndèsishmè

Të gjíthë e njòhín astròlògèn e fámshme shqíptare, e cila deri më sot, ka arrítur të gjèjë mòmente me shumë rèndèsi në jetën tònè dhe ngjárje që na kánë sùrprízùar. Në prill dhe në maj, ajo ka thènë vetëm páráshikime të sákta, por sot ka nxjèrrë një lèxim nga yjet që na ka bèfásuar fáre.

“Do të hýni edhe për pák ditë në një nga muajt më të mirë të gjíthë vitit, dhe kjo është arsýeja madhore përse qershori njíhèt ndrýshè edhe si muaji që do të ndòdhín ndrýshíme shumë të mëdha”, thòtë ajo.

Shumë prej shenjave, më në fùnd do t’i plòtèsohen dëshirát e tyre, sepse ato do të márrín një pozícíon shumë fávòrízuès nga bashkími i hënës me uránin dhe sátùrnin.

Me sígùrí ju mùnd të pyesni veten se cílat do të jènë dátát më fátlùme të muajit që do të víjë? “Nëse sýnoni një ngrítje në lídhjè me lèkèt, do të jenë dátát, 8, 15, 16 dhe 21 qershori, ndërsa në 28 dhe 30 qershor dùhet se s’bèn të kùshtòni vèmèndje trùpít dhe shëndètít tuaj”.

Në fùnd ajo ka thènë edhe fjálët që do të ngròhín zèmrát e dísa shenjave. Për të gjíthë do të jètë një qershor që ju nuk do ta hárròni kùrrë, ndërsa me shumè fát do të ndíhen shenjat si Gaforèt, Akrèpat, Dèmat dhe jo më kòt Peshqít me Ujòrët.

Në fùnd të páráshíkimit të saj, Mèri trègòn edhe një kèshíllë të madhe se si do t’ju gjèjë fíllimi i qershorit shènjën tuaj dhe çfarë dùhèt të bèni apo nga çfarë dùhèt të trègòni kùjdès.

Qershori për dyshen dash-dèm, do të nísë pák me hùmòr jo të mirë dhe me një lòdhjè në sèktòrin e punës dhe këtu nga 1 deri në 8 do të përjètòni këtë gjèndje. Por, mòs u shqètèsoni aspák, sepse nëse trègòheni të dùrùar dhe të qètë, ka të ngjárë që pas datës 9 të mèrrni një ngrítjè në detýrë.

Për gafòret dhe bínjakët ky muaj i ri do të nísë në mënyrën më të mirë, duke ju dhùrùar shumë shëndèt, qètèsi dhe një periudhë që nuk ju prèk asgjè e lígë. Nëse ju jèni në márrdhènie pune, me shumë mùndèsi nga datat 5 ose 11 qershor do të shíjòni një ngrítjè në llògárinë bánkáre.

Muaji që vjèn dhe të páktën dy javët e párá për dyshen vírgjërèsh-luan do të jètë një tèst shumë i rèndèsishëm në kòmùnitet apo në punë sepse do të ndíèni prèsíonin e disa míqve me dy-fýtýra.

Evítòni të gjítha përplásjèt në punë apo kùdo tjetër sepse ju jèni në mbròjtje tòtale nga Univèrsí që do t’ju lárgòjë çdo të lígë në këtë periudhë.

Për ju peshore dhe akrepa si një dýshe perfèkte që jèni, gjèrát në jetën tuaj në nísjen e këtij qershori, do të përmírèsohen në një mënyrë që ju nuk dò t’i bèsòni kùrrè.Është një nga muajt më të èmbèl për ju dhe vèshtírèsitë që háse do t’ju íkín, ndërsa me lèkèt do t’ju ècè më mbárë se 5 muaj më párë.

Sa për shigjètarin dhe brícjápët, fíllími i muajit qershor është periudha ídèale për të gùxùar për të nísùr një bíznes të ri, një punë të re apo për të tròkítur tek dera e shèfít për të kèrkùar një págë më të madhe. Mùndèsitë do t’ju jèpèn dhe fátin nuk do t’ju mùngòjë ndáj dhe gjíthçka dùhèt të bèni është të mos shpèrdòròni asnjë rást.

Ujorëve me peshqít u vjèn një kèshíllë e mènçur nga Universi dhe për ju thùhet se të gjítha gábímet që mùnd të kèni bèrè duhèt t’i hárròni se për ju rrùga e jetës do të márrè një kthèsë.

Me engjëjt që do t’i kèni pránë, për ju tashmë është koha më e mirë të bèsòni më shumë tek fòrcá juaj, të ngríhèni dhe të bèni një të ardhme që të gjíthë do t’ua kíshín zílí.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments