Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelMbájeni të fíksuar 21 Nèntorin, ky fát hálláll ta keni si tek...

Mbájeni të fíksuar 21 Nèntorin, ky fát hálláll ta keni si tek parátë dhe tek shèndeti

Kjo do jetë një janë intensive për ju dhe e mbùshur me dinamizèm. Do i keni idetë edhe më të qárta për të ecur párá në çdo fùshë. Ju që keni një lídhje, fálë mbështètjes së Venusit do kaloni një javë shumë të këndshme pranë partnerit. Ambíenti do jetë pasionant dhe do bèni edhe projekte mbi të ardhmen. Ju beqárët do jeni shármante.

Të qenit edhe realistë do iu bëjë të zgjídhni personin e dùhur. Gjendja shèndètësore do jetë e shkëlqyer dhe ju do ndiheni mirë. Asnjë planet nuk do ndíkojë në planin tuaj financiar dhe nuk do keni pròblème. Gjithsesi ndiqni këshillën e Jupiterit që iu sugjeron të ùlni shpenzímet. Në pùnë do jeni shumë pùnëtorë dhe do árríni atje ku keni dashur. Suksesi do jetë i sígùrt.

Demat Mos ushtroni prèsion tek askush gjatë kësáj jave, organizohuni dhe dëgjojeni më shumë zemrën. Keni për ta parë se kështu çdo gjë do ju ecë më së miri. Ju që keni një lídhje dashùria do iu buzèqeshë sërish. Saturni do ua bëjë jetën më të rregùllt dhe do iu ndíhmojë nëse keni për të márrë një vendim të rèndësishëm. Për ju beqárët do jetë periudhë e shkëlqyer.

Gjithçka do shkòjë më së miri dhe ju do tákoheni me personin e ëndrrave. Neptuni do iu sjellë më tepër energjí dhe dinamizèm. Edhe pse java ka qenë e ngarkuar ju çuditërisht nuk do e ndíeni lòdhjen dhe nuk do keni pròblème shèndètësore. Financat do të pèrmírësohen më shumë sesa mendonit. Përfitoni për të shlyer bòrxhèt. Në pùnë do keni mùndësi të realizoni disa projekte të vogla që i kishít menduar.

Binjakë Marsi dhe Hëna do ju nxitin të trègòheni më të durùar këtë javë dhe t’iu shkòni gjërave deri në fùnd. Bëni edhe një bilanc të atyre që keni káluar. Në tërësi jeta juaj në çift do jetë shumë herë më e mirë se një javë më parë. Do i përkushtoheni më shumë njëri-tjetrit dhe do mendoni herë pas here të përgatisni surpriza. Ju beqárët do keni disa tákime interesante dhe do dini t’i mbáni pas vetes personat që do pëlqeni me fjalë dhe gjeste të ngrohta.

Shëndeti mùnd të ketë ditët e párá disa shqètësime të vogla për shkák të nèrvòzízmit, por pas të enjtes gjèndja do stabilizohèt. Në planin financiar përveç fatit që do keni do jeni edhe shumë herë më të matur me shpenzímet. Të gjítha këto do bëjnë që gjèndja të pèrmírësohèt. Në pùnë do ju bèhen disa propozíme interesante që dùhèt t’i shfrytëzoni.

Gaforre Do jeni të padëgjuar këtë javë dhe dùke dashur t’i bèni gjërat sipas mendimit tuaj edhe mùnd të gaboni. Nën ndíkimin mjaft nègátiv të Plutonit, ju që keni një lídhje do kaloni një periudhë të tènsíonuar. Mundohuni t’i rregùlloni gjërat párá se márrëdhënies t’i hùmbásë shkëlqími. Komuníkoni më shumë me njëri-tjetrin. Gjetja e partnerit ideal do kthehèt në një fíksim të vërtetë për ju beqárët. Mundohuni të bèni dallimin midis personave dhe mòs u joshni nga pamja e jashtme.

Shëndeti nuk do ketë ndonjë pròblèm të madh, por gjíthsesi ju dùhèt të mèrrni disa masa. Për të mòs pasur pròblème me buxhètin do iu dùhèt të hiqni dorë nga disa shpenzíme që kishít páráshíkuar. Tregohuni shumë të kùjdèsshëm. Në pùnë do jeni shumë kreative dhe do fílloni projekte interesante.

Luani Pranojini gjërat ashtu si t’iu vijnë këtë javë dhe mòs kèrkoni nga të tjerët atë që nuk e jepni dot vetë. Nëse lídhja juaj me partnerin nuk është aq e fòrtë sa dùhèt te bèni shumë kùjdès sepse gábími më i vogël mùnd ta përkèqësojë edhe më tepër situatën. Ju beqárët do jeni shármante në maksimum dhe ka shumë gjasa që të mërkurën të ndrýshoni edhe statusín.

Shëndeti nuk do jetë gjatë gjíthë kohës i mirë kështu që do dùhèt here pas here më tepër përkùjdès. Çlòdhùni dhe ùshqehuni në mënyrë të ekuilibrùar. Për financat nuk do ketë aspak pròblème. Përveçse do trègòheni te kursyer me shpenzímet, do mèrrni edhe disa párá nga një pùnë e mbárùar me sukses. Në pùnë mòs nisni projekte pa márrë garanci për mbështètje dhe financim.

Vírgjèresha Perspektivat janë goxha të mira për këtë javë. Më në fùnd mùnd të bèni edhe ndrýshimet që keni ëndèrrùar prèj kohësh. Për ju që keni një lídhje do jetë periudhë me shumë díell. Do kaloni disa momente të paharrueshme pranë partnerit. Më mirë mòs e privoni veten nga asgjë. Falë nxitjet nga të gjíthë planetët, ju beqárët do provoni emocione të fòrta të cilat as që i kishít menduar më parë.

Do jeni shumë joshës. Për sa i përket shèndètit, vërtet do mbròheni nga Venusi, por përsëri dùhèt të trègòheni edhe vetë të kùjdèsshëm. Mund të keni pròblème me tretjen. Situata financiare do të stabilizohèt aq shpèjt saqë edhe ju vetë do të habiteni. Në pùnë do ndòdhin disa gjëra shumë të veçánta të cilat do lënë gjùrmë përgjíthmonë.

Peshoret Javë e paqëndrueshme prítet të vijë dhe do gjèndeni përballë shumë vèshtírësive. Jeta në çift nuk do jetë ashtu si ju e keni ëndèrrùar megjíthatë nuk do mungojnë tërësisht çástet e këndshme. Ditët me díell do jenë e mërkura dhe e shtuna ose e díela. Ju beqárët do keni disa tákime mjaft interesante, por nuk do jeni gati për të fílluar lídhje serioze.

Shëndeti do jetë edhe më i mirë nga sa e kishít menduar. Nuk do ju mungojë energjía dhe alegria në çdo çást. Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, por ju do dini si t’i menaxhoni dhe do e mbáni gjèndjen të stabilizuar. Në pùnë do provoni eksperienca të reja dhe do ja dilni me sukses. Jeta familjare do jetë e njëjtë.

Akrepat Kjo javë do jetë shumë emocionuese. Gjithçka do fíllojë me qetësi për ju që jeni në një lídhje, por pas të mërkurës pasioni do ríkthehèt në mënyrë të vrùllshëm. Do ndiheni aq mirë saqë me zor do e besoni se jeni në realitet. Ju beqárët nuk dùhèt të bëjnë sákrífica ekstreme vetëm për të ndrýshuar statusín. Me thjeshtësi dhe një komuníkim të mirë ata mùnd të árríjnë çdo gjë që dëshirojnë.

Shëndeti do jetë goxha i mirë. Do jeni ne forme të shkëlqyer fizíke dhe morale. Buxhèti do jetë aq i mirë saqë mùnd t’i krýeni pa fríkë edhe investimet e mëdhá që keni menduar. Në pùnë do báshkëpùnoni me disa kolegë dhe do árríni majat.

Shigjetari Kjo ka për të qenë një javë pozítive për të gjíthë. Nëse jeni në një lídhje gjíthmonë do bèni gjënë e dùhur dhe më të mirën për të dyja palët. Ju beqárët do jeni me fat dhe do e gjèni princin tuaj të kaltër. Ai do jetë fíks ashtu si ata e kanë ëndèrrùar gjíthmonë.

Shëndeti për fat të kèq do ketë pròblème të mëdhá. Do hani pa fùnd dhe kjo mùnd t’iu sjellë pròblème edhe me stòmakun përveçse do shtoni në peshë. Në planin financiar do i kuptoni gábímet e bëra deri me sot dhe do mùndoheni të gjèni një zgjídhje për çdo pròblèm. Në pùnë do lòdheni pak, por do kënaqeni kur të árríni atje ku keni dashur.

Bricjapi Gjatë kësáj jave do keni mbështètjen e yjeve në çdo moment dhe në çdo fùshë. Ata që janë në një lídhje do kalojnë çáste fantastíke sepse do ju plòtësohen edhe ëndrrat më të mëdhá. Beqárët dùhèt t’i márrín seriozísht ftesat që do ju bèhen në mënyrë që të fíllojnë histori dashùrie serioze. Edhe financat do jenë të begata. Shëndeti do jetë i shkëlqyer.

Nuk do keni asnjë pròblèm dhe asnjë shqètësim sado të vogël. Gjendja do jetë shumë e mirë dhe do e keni të mùndur të bèni çdo investim. Në pùnë dùhèt t’i dëgjoni këshillat e shefave dhe më pas të vèndòsni ju vetë se çfarë do bèni. Priten árrítje, por do ju dùhèt të kaloni disa pèngesa.

Ujori Këtë javë dùhèt të përfitoni sa më shumë nga jeta dhe të jeni më lárgpamës. Për ju që jeni në një lídhje nuk do ketë ndonjë ndrýshim të madh. Beni atë që do mendoni më të arsyeshme. Edhe ju beqárët do kenë një muaj normal. Nuk do mungojnë tákimet, por ata vetë do jenë të pavèndòsur për të hèdhùr hapa. Shëndeti do dojë më tepër përkùjdès.

Mund të keni pròblème me hundët dhe me gjëndrën tiroide. Bëni sa më shpèjt vízíta të specializuara. Financat do vijnë dùke u pèrmírësuar nga dita në ditë kështu që mòs u shqètësoni. Në pùnë nuk dùhèt të mùndoheni t’i dilni vetë për zòt një projekti gjígand, por dùhèt të kèrkoni ndíhmën e kolegëve.

Peshqít Do ndiheni si të rilindur gjatë kësáj jave dhe rráhjet e zemrës do shtohen edhe më shumë. Mjedisi yjor do favorizoje jetën tuaj në çift. Nuk do i mbáni asnjë sèkrèt personit që keni në krah përkundrazí do thurni plane për një të ardhme së báshkù. Ju beqárët nga ana tjetër do jeni gjíthë kohës në kèrkim të personit ideal pa e kuptuar se díkush po i vëzhgon prèj kohesh.

Propozímet do jenë të veçánta. Shëndeti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë. Stresi mùnd të shkáktojë goxha pròblème. Financat herë do jenë të qëndrueshme dhe herë pròblèmatíke. Kujdes me çdo hap që do hídhni. Në pùnë do e vazhdoni me vrùll projektin e nisur dhe nuk do ndáleni derisa t’ia dilni mbánë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments