Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelMèri e sigurt per kete qe thote, As nuk ju shkon ne...

Mèri e sigurt per kete qe thote, As nuk ju shkon ne mèndje çfare do ju prèsi per 10 dite

Per juve DASH, te kesáj shenje fíllon një javë e ndritshme pasi gjatë sáj do të ketë dy lèvízje planetare, të cilat do t’ju ndrýshojnë humorin për mirë dhe do t’ju fòrcojnë optimizmin. Dielli dhe Mërkùri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 përkatësisht, dùke kríjuar ekstroversion, optimizèm dhe humor për flírtim!

Pozícioni i ri i këtyre dy trupave qíellorë mbròn që të fíllojë një periudhë e cila do të jetë me interes të veçántë për jetën tuaj personale, pasi do të ketë ndrýshime në të përmes njohjeve të reja dhe komuníkimit me njerëz interesantë.

Dashuria Lëvízja e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit do ta ndíhmojë shumë komuníkimin mes jush dhe partnerit, dùke ju nxjerrë nga introversioni i hapësirës së mëparshme. Tani është një javë e mirë për të bërë disa gjëra për ju, edhe nëse mùnd të vízítoni një vend të preferùar ose të shkòni në një udhëtim në natyrë.

- Advertisement -

Nëse jeni të lirë nga njëra anë pozícioni i ri i Diellit dhe i Mërkùrit nga ana tjetër, gjashtëkëndëshi i Aferdites  në shenjën e Bricjapit me Marsín në shenjën e Akrepit trègòni se kjo javë do të jetë veçánërisht intensive, pasi fòrcon pasionin dhe premton ditë intensive si dhe netë.

Puna dhe Ekonomia Detyrimet e biznesit dùket se janë në akùll për këtë javë dhe sado që dëshíròni të përqendroheni te pùna, mendja juaj do të jetë díku tjetër. Gjashtëkëndëshi Aferdite/Mars do të ndíhmojë shumë në veprimet e koordinuara, ndáj nëse vèndòsni të mèrrni masa për një çështje që ka të bëjë me sektorin profesional, përpiquni të ecni “sipas planit” pasi në këtë mënyrë do të rrisni shánset për sukses.

DEMI Per juve te shenjes se Demit këtë javë ka mùndësi të ndjeni se keni nèvojë për pùshim dhe qetësi, pasi periudhá e mëparshme ishte veçánërisht intensive krýesisht për fùshën e márrëdhënieve tuaja ndërpersonale, diçka që mùnd t’ju lòdhë práktíkisht dhe emocionalisht.

- Advertisement -

Lëvízja e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 përkatësisht trègòn se fíllon një periudhë e cila do të ketë mùndësi për të dëgjuar më shumë ndjenjat dhe nèvojat tuaja. Këto ditë kanë nèvojë për meditim dhe introspeksion, pasi ato do t’ju ndíhmojnë të vèndòsni prioritetet tuaja dhe të shihni se çfarë është më e rèndësishme për ju këto ditë.

Dashuria Gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsín tek Akrepi trègòn se kjo do të jetë një javë dashùrie që do të ngrejë emocione të fòrta. Nëse jeni në një lídhje shfrytëzoni momentet që do të kaloni me partnerin për t’u afrùar dhe për të káluar kohë në lídhjen tuaj. Nëse jeni të lirë dùket se do të ketë kimi intensive me një person që ndòdhèt në mjedisín tuaj më të gjerë, diçka që do të kríjojë një shqètësim të ëmbël.

Puna dhe Ekonomia Çështjet që lídhen me pùnën do ju pùshtojnë shumë këtë javë, por mòs i lini t’ju kríjojnë stres, pasi nëse i trájtoni me vùllnet dhe durim, është e sígùrt që do të árríni t’i zgjídhni. Dëgjoni intuitën tuaj, e cila do të jetë veçánërisht e fòrtë këto ditë pasi do t’ju ndíhmojë të mèrrni vendime për zgjèdhjet e pùnës. Kjo javë dùket se po kríjon momente të mira për të zgjídhùr disa çështje që kanë të bëjnë me sektorin financiar.

BINJAKËT kjo javë fíllon një periudhë e cila do të theksojë márrëdhëniet tuaja ndërpersonale, pasi lèvízja e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 përkatësisht trègòn se márrëdhëniet personale, profesionale dhe báshkëpùnimet do ju pùshtojnë mjaftueshëm. Tani ka mùndësi që të kríjohen mùndësi për zhvillimin e një márrëdhënieje apo diskutime për një báshkëpùnim të ri. Komuníkimi do të luajë një rol të rèndësishëm në márrëveshjet, márrëveshjet dhe gjíthçka tjetër që lídhèt me shoqërimin tuaj me të dashùrit tuaj.

Dashuria Prania e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit trègòn se këtë javë do t’i kushtoni vëmendje të veçántë zhvillimit të një njohjeje që ju intereson ose -nëse jeni në një lídhje- në kontáktin dhe komuníkimin që do të keni me partner. Gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsín në Akrep ju nxit të shprèhni ndjenjat tuaja. Nëse jeni të lirë, disa rrethana dùket se ju afrojnë me një person që është në pèrditshmërinë tuaj, me shumë mùndësi jeni në të njëjtin vend pùne.

Puna dhe Ekonomia Disa detyrime pùne mùnd t’ju shkáktojnë ánkth këtë javë, por mòs i párágjýkoni situatat, pasi nëse vèndòsni të mèrrèni me to, është e sígùrt që do t’i realizoni. Prania e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit trègòn se kjo do të jetë një javë me disa diskutime për një báshkëpùnim apo disa çështje që shqètësojnë sektorin profesional. Takimet dhe tákimet e biznesit do të kenë vendin e tyre të nderit, dùke treguar se po fíllon një periudhë kur márrëdhëniet dhe báshkëpùnimet e biznesit do të jenë në plan të parë.

GAFORRJA Gaforrja këtë javë mùnd të sjellë disa çështje që lídhen me jetën e pèrditshme si pùnët, dhe detyrimet që nuk ishin në orarin tuaj dhe kështu dùhèt të rrisni shpèjtësínë në mënyrë që të mùnd t’i integroni ato në ditët tuaja.

Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 por edhe e Mërkùrit në të njëjtën shenjë më 24/11 trègòjnë se kjo do të jetë një javë shumë komuníkuese, e cila do të sjellë shumë lèvízshmëri, tákime, diskutime dhe pùnë në jetën tuaj të pèrditshme. Sa më shumë të ndiqni planin tuaj dhe të mòs e lini pùnën për më vonë, aq më e lehtë do të jetë ta konfiguroni atë në përputhje me rrethanat, në rast të ndonjë emergjènce.

Dashuria Koha juaj e lirë dùket se do të jetë e kufizuar këtë javë pasi dùket se pèrditshmëria báshkë me detyrimet e sáj do ju ndjèkë “në këmbë”. Por aspekti i favorshëm gjashtëkëndor mes Aferdites në shenjën e Bricjapit dhe Marsit tek Akrepi ka një këndvështrim tjetër, pasi trègòn se pavárësisht se çfarë pùne dhe përgjegjësish keni, do të ketë çështje që do t’ju shqètësojnë dhe do të shqètësojnë fùshën e márrëdhënieve.

Nëse jeni të lirë, një tákim me një person specifík do t’ju ngrejë humorin dhe do t’ju lehtësojë atmòsferën e ditës, dhe nëse jeni në një lídhje, komuníkimi thelbësor me partnerin do t’ju ndíhmojë shumë në humorin e të dyve.

Puna dhe Ekonomia Punët dhe detyrimet dùket se do të japin një prezencë dinamíke gjatë kësáj jave, për këtë do t’ju dùhèt një plan pùne për të mòs harrùar ndonjë detyrim të rèndësishëm por edhe për të vèndòsur prioritetet e dùhura.

Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Marsín trègòn se njerëzít e mjedisit tuaj profesional dhe báshkëpùnëtorët do t’ju ofrojnë ndíhmën e tyre dhe do të mbështesín práktíkisht një báshkëpùnim të mirë. Mos hezítoni t’u drejtoheni njerëzve që njihni, të cilët ju kuptojnë, nëse mendoni se keni nèvojë për një ndíhmë, për disa çështje profesionale.

LUANI Ne këtë javë me hyrjen e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit në datat përkatësisht 22 dhe 24/11 dùket se do të mèrrni frymë nga periudhá introverte që keni káluar deri tani, pasi psíkologjía dhe disponimi juaj do të pèrmírësohen ndjèshëm. Shkak për këtë mùnd të jetë një lídhje, një dashùri si dhe angazhimi juaj me një áktivitet, i cili do t’ju mbùshë me emocione të këndshme. Përpiquni t’i bèni vetes një “dhùratë” këto ditë dhe kaloni kohë me njerëzít që doni, partnerin apo hobin tuaj të preferùar.

Dashuria Prania e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit trègòn se tani fíllon një periudhë e cila do të ketë disa mùndësi për aferat tuaja romantíke dhe do të sjellë disa zhvillime të këndshme. Nëse jeni në një lídhje këto ditë janë ideale për të káluar kohë në márrëdhënien me partnerin dhe për të kujtuar sërish gjërat që ju kënaqín dhe ju mbùshin me energjí.

Nëse jeni të lirë, ka mùndësi të keni një njohje të re me një person që do t’ju interesojë shumë, ka shumë mùndësi që të ketë edhe një dashùri të re, nëse kjo është diçka që e lejon harta juaj personale.

Puna dhe Ekonomia Disa çështje profesionale si dhe përgjegjësitë që lídhen me pùnën do t’ju mbájnë të angazhuar këtë javë, por dùket se mënyra se si do t’i trájtoni do të ndrýshojë. Pra, me qëndrimin tuaj pozítiv do të ndíkoni pozítivisht jo vetëm në zhvillimin e një detyrimi profesional por edhe te njerëzít me të cilët do të shoqëroheni në mjedisín tuaj profesional. Përdorni frymëzímin dhe imagjínátën tuaj, pasi kjo do të jetë një javë shumë kreative për ju.

VIR GJËRESHA Per juve te shenjes se Virg jëreshès, energjítë e juaja  po ndrýshojnë këtë javë pasi Dielli dhe Mërkùri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 respektivisht. Për ju tani do të fíllojë një periudhë që do të përqendrojë vëmendjen tuaj në përgjegjësitë familjare dhe çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë.

Bisedat me njerëzít e afërt do të kenë vendin e tyre të nderit, shfrytëzojini për t’u afrùar dhe jo për të kríjuar polemíka për çështje specifíke. Kontákti me të dashùrit tuaj do të luajë një rol të madh në humorin tuaj këtë javë.

Dashuria Afërdita është në një shenjë miqësore për ju dhe këtë javë do të formojë një kend gjashtëkëndore me Marsín që është gjíthashtu në një shenjë miqësore për ju. Takimi hármoník Aferdit/Mars do të ndíhmojë veçánërisht komuníkimin, i cili do të jetë baza për të zhvilluar një njohje që ju intereson dhe për t’u afrùar me një person specifík. Kjo javë do të sjellë lájme të mira për çështjet tuaja personale dhe çështjet tuaja emocionale, do t’ju ndíhmojë të mbýllni disa çështje pèzùll dhe të kapërceni disa vèshtírësi.

Puna dhe Ekonomia Prezenca juaj fizíke mùnd të jetë në pùnë këtë javë, por mendimet tuaja dùket se janë díku tjetër, me shumë mùndësi për ndonjë pùnë ose disa përgatitje që dùhèt të bèni në shtëpi. Kjo do t’ju pèngojë të përqendroheni, kështu që nuk do të jetë e lehtë të përfùndoni disa nga detyrimet tuaja profesionale ose të kaloni më shumë kohë se zakonisht në mënyrë që të jeni në gjèndje të përqendroheni. Kushtojini vëmendje gábímeve që fshíhen.

PESHORE Mesa dùket per juve te shenjes se Peshores, introversioni që ka ekzístuar në periudhën e mëparshme do t’i hapë vendin një periudhe të re optimiste dhe ekstroverte, e cila do të jetë shumë e dobishme për márrëdhëniet sòcíale, personale, madje edhe farefisnore.

Hyrja e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 respektivisht përuron një periudhë që do të ketë mjaftueshëm komuníkim dhe shoqërim me persona që janë në mjedisín tuaj të ngushtë dhe më të gjerë. Diskutimet, udhëtimet dhe tákimet do të kenë të drejtën e tyre dùke nderùar ritmin e kësáj jave.

Dashuria Një diskutim do të ketë efekte shumë të dobishme në zgjídhjen e një çështjeje që ka lindur mes jush dhe partnerit ose -nëse jeni të lirë- të afroheni me një person që ju ka tèrhèqur interesín. Ndíkimet ástròlògjíke që do të ndòdhin këtë javë do të ndíhmojnë në çështjet që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale. Gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsín në Akrep do t’ju fòrcojë vetëbesimin, i cili do të luajë një rol të veçántë në përfùndimin e një afere romantíke.

Puna dhe Ekonomia Klima e pùnës do jetë më e këndshme këtë javë, pasi dùket se nuk do të ketë detyrime stresuese të periudhës së mëparshme, të cilat mùnd të kenë sjellë një klimë e qet por edhe polemíka. Me praninë e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit do të vini re se komuníkimi do të pèrmírësohèt dhe do të ndíhmojë ndjèshëm në trájtimin e çështjeve profesionale.

AKREP Këtë javë, dùket se po ndrýshoni prioritetet dhe po lini pas pjesën më të madhe të asáj që keni qenë të zènè në të káluarën. Hyrja e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 respektivisht përuron një periudhë e cila do të sjellë prioritet për çështjet që kanë të bëjnë me sektorin ekonomík. Tani do ta gjèni veten dùke u shqètësuar më shumë për shpenzímet ose dùke menduar më shpesh për ide që mùnd të rrisín burimet tuaja. Në këto ditë mùnd të lindë një diskutim me rastin e një çështjeje ekonomíke, e cila dùhèt zgjídhùr.

Dashuria Marsi vazhdon rrugëtimin e tij në shenjën tuaj të zòdíakut dhe këtë javë Afërdita do ta tákojë nga shenja e Bricjapit, përmes një kendit  të favorshme gjashtëkëndore. Marsi/Afërdita báshkòjnë fòrcat dhe nxjerrin në plan të parë nèvojat dhe dëshirat tuaja. Nëse jeni të lirë, ka mùndësi të afroheni me një person që është rreth jush, por deri më tani nuk ka pasur rrethana që mùnd të thýejnë akùllin mes jush. Nëse jeni në një lídhje kjo javë është shumë e mirë për t’u shoqërùar dhe për të ecur me partnerin.

Puna dhe Ekonomia Humori për t’u márrë me disa çështje pùne do të ríkthehèt këtë javë dhe klima në ambíentin tuaj profesional do jetë shumë më e mirë se më parë. Çështjet që lídhen me sektorin financiar do të dalin në pah dhe shumica e diskutimeve do të fokusohen tek të ardhùrat, shpenzímet dhe detyrimet financiare. Nëse tregtoni në mënyrë profesionale, frymëzími dhe idetë tuaja kríjuese do t’ju ndíhmojnë në pùnë.

SHIGJETAR Shigjetari këtë javë dhe konkretisht nga data 22/11 fíllon zyrtarisht muaji i ditëlindjes suaj pasi Dielli kalon në shenjën tuaj të hòròskòpit dhe përuron një periudhë shumë interesante me shumë optimizèm dhe mùndësi për ju!

Dy ditë më vonë më 24/11 do ta ndjèkë Merkùri dùke treguar se ndër të tjera periudhá e ardhshme do të jetë mjaft komuníkuese. Diskutimet dhe ínfòrmacionet do ta kenë të drejtën e tyre në të ardhmen e afërt, por do të dùhèt të jeni të kùjdèsshëm pasi stuhia e ínfòrmacionit për disa çështje ka të ngjárë të kríjojë efektin e “telefonit të prishur ”.

Dashuria Prania e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën tuaj të zòdíakut trègòn se kjo javë do të ketë një notë optimiste për jetën tuaj personale, dùke treguar se periudhá e mëparshme introverte ka márrë fùnd. Nëse jeni në një lídhje këto ditë do ju ndíhmojë shumë të bèni gjëra me partnerin dhe të dilni pak nga rutina që mùnd të jetë shfaqur fòrt për shkák të rrethanave të cáktuara. Nëse jeni të lirë, gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsín në Akrep mùnd të sjellë një mùndësi për një romancë të vjetër romantíke.

Puna dhe Ekonomia Humori juaj komuníkues dhe ekstroversioni që do të shfaqet këtë javë do të pèrmírësojë edhe klimën në pùnë dhe márrëdhëniet me njerëzít e ambíentit tuaj profesional! Do të ishte mirë t’i jepni prioritet çështjeve që kanë të bëjnë me pjesën financiare të një çështjeje biznesi, pasi dùket se detyrimet financiare dhe çështjet që lídhen me të ardhùrat, shpenzímet dhe fondin në përgjíthësi, do t’ju ​​shqètësojnë shumë edhe këtë javë. dhe periudhën e ardhshme.

BRICJAP kete jave dùket se do te dale lòdhja e periudhes páráardhese si pásoje nuk do te jete i disponueshem per t’u márre me shume gjera pervec elementeve dmth disa pùne te perditshme dhe disa detyrime pùne. Dielli dhe Mërkùri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 përkatësisht dhe do të përurojnë një periudhë gjatë së cilës shumë shpesh do të sjellë në mendje kujtime të së shkùarës.

Mundohuni të mòs e hùmbni energjínë tuaj në mendime që nuk do të ndrýshojnë çështjet që kanë káluar, pasi kjo do të rrisë lòdhjen dhe do të ndíkojë në kríjimtarinë tuaj.

Dashuria kete jave dùket se do te dale lòdhja e periudhes páráardhese si pásoje nuk do te jete i disponueshem per t’u márre me shume gjera pervec elementeve dmth disa pùne te perditshme dhe disa detyrime pùne. Dielli dhe Mërkùri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 përkatësisht dhe do të përurojnë një periudhë gjatë së cilës shumë shpesh do të sjellë në mendje kujtime të së shkùarës.

Mundohuni të mòs e hùmbni energjínë tuaj në mendime që nuk do të ndrýshojnë çështjet që kanë káluar, pasi kjo do të rrisë lòdhjen dhe do të ndíkojë në kríjimtarinë tuaj.

Puna dhe Ekonomia Këto ditë mùnd të keni shumë gjëra në mendje që dëshíròni të bèni ose dùhèt të bèni, por nga mendimi do të jetë e vèshtírë t’i vini në práktíkë. Humori dembel i këtyre ditëve do të prèkë edhe ju, gjë që mùnd të vonojë përfùndimin e disa çështjeve. Takimi hármoník Aferdit /Mars trègòn se frymëzími, imagjínáta dhe kreativiteti nuk do t’ju bráktisín.

UJORI Këtë javë humori juaj po ndrýshon për mirë dhe një rol të rèndësishëm në këtë ndrýshim do të kenë miqtë, kolegët dhe njerëzít me të cilët do të shoqëroheni gjatë këtyre ditëve! Dielli dhe Mërkùri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 dhe do të theksojnë rèndësínë e kontáktit me miqtë dhe njerëzít me mendje të njëjtë. Aktivitetet kolektive si dhe komuníkimi do të kenë nderin e tyre këtë javë, e cila dùket të jetë shumë áktive për ju.

Dashuria Takimi me disa miq dhe pjesëmárrja juaj në një áktivitet kolektiv mùnd të sjellë një njohje të re, edhe aty ku nuk e prisni. Gjashtëkëndëshi i Afërditës, i cili është në shenjën e Bricjapit me Marsín në Akrep, ju kríjon një terrèn të përshtatshëm për t’u afrùar me njerëzít që ju kanë tèrhèqur interesín. Nëse jeni në një lídhje këto ditë do të jetë shumë e dobishme të bèni disa gjëra me partnerin tuaj, të tákoni miqtë tuaj, të bèni disa nga hobi tuaj dhe të bèni një pùshim nga pèrditshmëria.

Puna dhe Ekonomia Punët dhe detyrimet profesionale dùket se janë “ngrirë” për pak gjatë kësáj jave, dùke qenë se do t’u jepni përparësi dëshirave tuaja, me rezùltat që gjíthçka tjetër të mbètet pak pas. Mund të ketë mùndësi për të zgjídhùr disa çështje që vijnë nga e káluara dhe janë ende pèzùll. Komuníkimi i mirë me njerëzít në mjedisín tuaj profesional do të luajë rolin e vet në shlyerjen e detyrimeve.

PESHQ Këtë javë do të ndrýshojnë prioritetet tuaja dhe do ta kthejnë vëmendjen e tij në fùshën profesionale. Hyrja e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 përkatësisht shënon një periudhë të re, e cila mùnd të ketë më shumë përgjegjësi dhe detyrime profesionale, por do të sjellë edhe mùndësi për zhvillimin e disa çështjeve që lídhen me pùnën. Përfitoni prèj tyre pasi dùket se do të árríni të gjèni zgjídhje për çështje që deri më tani dùkeshin të pazgjídhùra.

Dashuria Kjo javë mùnd të ketë disa detyrime profesionale që nuk do t’ju lënë aq shumë kohë të lirë, por nuk ka rèndësi nëse koha është sasiore, por cilësore. Gjashtëkëndëshi i Aferdites në shenjën e Bricjapit me Marsín në Akrep sjell mùndësi për t’u argëtuar me partnerin tuaj, dùke bërë gjëra të thjeshta si shëtitja apo tákimi me të dashùrit tuaj. Nëse jeni të lirë ka shumë mùndësi që të shihni një person që e keni parë prèj kohësh dhe ky tákim do të kríjojë një flírt të ri.

Puna dhe Ekonomia Sektori profesional do jetë në plan të parë nga data 22/11 e në vazhdim pasi prania e Diellit dhe Mërkùrit në shenjën e Shigjetarit sjell lájme që lídhen me pùnën. Ata mùnd të sjellin edhe disa diskutime që do të kenë të bëjnë me perspektivën e një báshkëpùnimi të ri. Periudhá e ardhshme – dùke fílluar nga kjo javë – do të jetë e përshtatshme që ju të bèni disa lèvízje që kanë të bëjnë me qèllimet e biznesit, por kjo është diçka që kèrkon përkushtim.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments