“Ja 4 shènja që prísnin një punë jáshtë, do u rèalizohet…”/ Hòròskòpí i bèkon me një jetë të re – MediaNews
Genel

“Ja 4 shènja që prísnin një punë jáshtë, do u rèalizohet…”/ Hòròskòpí i bèkon me një jetë të re

Dashi, kjo shenje e ndèruar. Gjatë javës në vijim do të ndiheni plòt fòrcë dhe energjí, sidomòs për shkák të ndíkimit pozítiv të Mársit dhe Mërkùrit në shenjë.

Ndonjëherë keni përshtýpjen se jeni vetëm, se të tjerët nuk ju ndíhmojnë, por në përgjíthësi jeni ju që mèrrni shumë gjëra përsipër. Mos u përpiqni që ta keni gjíthçka nën kòntròll dhe bèni një udhëtim. Në dashùri do të keni fat. Edhe me shèndèt do të jeni mirë.

Demi. Gjatë kësáj jave shumë nga projektet tuaja do të fíllojnë të realizohen fálë edhe ndíkimit pozítiv të Saturnit. Venusi i bukur në shenjë do të bëjë që gjíthçka të shkòjë shumë mirë në aspektin e ndjenjave dhe do të mùnd të përjètoni momente të këndshme.

Kjo është periudhá më e përshtatshme për të menduar për një fèmíjë. Kujdes nga disa vèshtírësi në pùnë për shkák të Mërkùrit në prapavijë.

Binjakët, Tregoni kùjdès për çështjet e pùnës dhe ato personale këtë javë, pasi po përjètoni një periudhë të veçántë, ku jeni gati të hiqni dorë nga çdo gjë që nuk ju vjen për shtat.

Sidomòs në pùnë do të përjètoni një periudhë kríze. Bëni kùjdès sidomòs në fíllim të javës, për shkák se Marsi nuk ju favorizon. Kùjdes edhe nga gráckat e Venùsit në botën e dashùrisë. Gjërat do të pèrmírësohen në vjeshtë.

Tani ti mòj, Gaforrja, Çiftet që janë në një lídhje të rèndësishme i presín ditë të shkëlqyera, ndërsa ata që janë beqárë dùhèt t’i fùten pùnës.

Mblídhini fòrcat dhe bèni përpárá. Në vjeshtë do të ndrýshoni shumë gjëra në jetën tuaj. Do të shpètoni nga Mërkùri i pafavorshëm dhe, gjíthashtu fálë Venùsit në anën tuaj, do të kaloni kohë të mira në dashùri. Por kùjdès të mërkurën dhe të enjten.

Luani. Do të përjètoni këtë javë emocione të fòrta. Suksesi ju vjen nga ákti se jeni në kùlmin e kríjimtarisë. Kjo do t’ju vijë në ndíhmë në pùnë dhe në dashùri. Për ata që janë beqárë, kjo është periudhá më e përshtatshme për të kríjuar një lídhje të re.

Bëni kùjdès në vendin e pùnës, për shkák të Mërkùrit në prapavijë, edhe nëse në ndíhmë do t’ju vijë Marsi. Tregohuni të durùar në fùndjavë, për shkák se Hëna do të jetë në pozícion të pafavorshëm.

Vírgjèresha, Qèndroni me këmbët në tokë dhe mòs u bèni tekánjozè. Kjo pjesë e fùndít e gushtit do të shënojë një kthesë të rèndësishme në jetën tuaj, si në pùnë edhe në dashùri.

Ndiheni të gatshëm për të hèdhùr hapa të mëdhenj. Çlíròni veten nga gjíthçka që ju rèndon. Venusín nuk do ta keni alèat, por të mërkurën dhe të enjten situata do të ndrýshojë në favorin tuaj.

Peshorja, Kjo do të jetë një javë e mbárë dhe e qetë. Nëse gjíthçka shkòn mirë në pùnë, do të jeni më të qetë edhe në márrëdhënie me partnerin.

Nëse keni qenë vetëm për një kohë të gjatë, fílloni të dilni me njerëz të tjerë. Kini kùjdès të mòs shpèrdoroni párá! Java do të jetë e mbùshur plòt kënaqësi edhe fálë pranisë së Mërkùrit dhe të Hënës që do të jenë në anën tuaj.

Akrepi, Edhe këtë javë dëshira për t’u rebèluar do të jetë e fòrtë. Për ju fíllon një fazè ndrýshimesh që ka të bëjë edhe me dashùrinë. Duhèt t’i hárroni momentet e vèshtíra.

E mërkura dhe e enjtja do të jenë ditë të mbára, sepse Hëna do të kthehèt nga shenja juaj. Në dashùri do të keni fat, sepse Venusi ju favorizon. Por kùjdès në pùnë, për shkák të pozícionimit të pafavorshëm të Mërkùrit.

Shigjetari, Kjo do të jetë një javë paksa e vèshtírë, por mòs hárroni se pròblèmet nuk janë të pakapërcyeshme dhe se në fùnd gjíthçka zgjídhèt. Ka më shumë pròblème se më parë, píkërisht kur gjíthçka dùkej se shkònte mirë.

Ata që kanë qenë shumë të nxítuar për të bërë një zgjèdhje në dashùri, tani pèndòhen. Fálë Hënës në shenjë, ditët më të mira për ju do të jenë píkërisht ato të së hënës dhe të martës. Fundjava do t’i dedíkohèt partnerit.

Bricjapi, Ju po kaloni një fazè evolucioni: Marsi, Venusi, Saturni dhe Dielli janë rreshtuar të gjíthë në favorin tuaj. Mund të fílloni një pùnë në një qytet tjetër, të bèheni shef ose të keni një pozícion më të mirë.

Marrëdhëniet me njerëzít që jetojnë në qytetin tuaj do të jenë shumë interesante. Java do të jetë me shumë fat për ju dhe plòt emocione dhe surpriza të bukura.

Ujori, Nëse gjatë muajit gusht keni mbýllur një histori dashùrie, tani e gjèni veten dùke menduar për personin tjetër. Ndërsa ata që kanë pasur vetëm disa dýshime për lídhjen e tyre, mùnd të vazhdojnë si më parë.

Hëna ju nxít aftësitë kríjuese dhe prandáj mùndohuni ta organizoni më mirë jetën tuaj dhe të bèni më shumë pùnë. E premtja, e shtuna dhe e díela janë ditë të mbára fálë Hënës në shenjën tuaj.

Peshqít, Shumë prèj jush mùnd të ndiheni të rënë moralisht, sepse mendoni shpesh për të káluarën. Duhèt të përpiqeni më shumë për të harrùar ngjárjet e tríshtueshme.

Gjatë muajve tetor-nëntor fati do t’ju ndíhmojë në dashùri dhe në pùnë. Falë Venusit në shenjë gjatë kësáj jave, do të jeni shumë simpatíkë dhe mùnd t’i bèni përshtýpje díkujt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button