Monday, October 2, 2023
HomeGenelJa Arsyeja pse dita e nèsërme, 10/10, mùnd të jetë dita më...

Ja Arsyeja pse dita e nèsërme, 10/10, mùnd të jetë dita më me fàt e Tetorit, madje e gjithe 2022

Fàlë nùmeròlògjìsë së fùqìshme të 10/10, kjo e dite vèndosi të jetë një nga ditët më me fat të mùajit dhe ndòshta të gjíthë vitit. 10/10 është një datë màgjìke, veçánërisht nëse dini të përfìtòni nga energjía e sáj. Nùmeròlogjía e datës së 10/10.

Numri 10 në nùmeròlògjí përfàqësòn rrìtjen, zgjìmin dhe lìdhjen shpirtërore, kështu që shpèrthìmi i dýfíshtë i kësáj energjíe në 10 tetor krìjon një mùndësi të fùqìshme për të hyrë në kòntákt me qèllimet tuaja më të lárta vetjake dhe shpìrtërore.

Ky numër 10 është një numër krýesor dhe shpesh ka të bèjë me ndrýshíme masive në jetë, apo mùndësi që pàprìtmas bèhen të dìsponùeshme për ne. Numri ka të bèjë me fìllime të reja dhe kur kòmbinoni më shumë prèj tyre së báshkù, ju àmplifìkoni energjínë e tyre, gjë që e bèn datën 10 maj, një cèntral elèktrìk manifèstues.

- Advertisement -

Sipas shumë pràktíkùesve shpìrtërorë, përàfrimi i vetvetes me fùqìnë fatlume të 10/10 mùnd të na përàfrojë me të vèrtetat tona më të thèlla dhe të na ndìhmòjë të krìjojmë shtìgje të reja, më aùtèntíke për veten tonë. “10 është numri i zgjìmit dhe ndrìçìmit shpirtëror”, thotë Laura Bráun, pràktíkùese shpìrtërore.

Nùmeròlogjíkisht, 10 tetori është një kohë për të kòntáktùar me nënvètëdijen tuaj, për t’u lìdhùr me fùshën shpìrtërore dhe për të hàpur zèmrèn drejt mùndësive për àrritjen e ëndrrave tuaja më të mèdhá.

Si të pùnojmë me energjínë e 10/10 “Fìlloni të mèndoni vërtet për atë që dèshiròni. Asnjëherë mòs e nènvlerèsoni rèndësìnë e qártësisë kur bèhèt fjalë për të mànifèstuar. Ju dùhèt të jeni àbsòlutisht i sìgùrt për atë që dèshíròni.”

- Advertisement -

Dita e 10 tetorit është një kohë e mirë për të vèndòsur qèllime spècifíke që vìjnë nga zèmra juaj, kështu që kàloni kohë dùke rèflektuar píkërisht në atë që dèshíròni dhe pse e dèshiròni. Nëse keni nèvojë për disa ùdhëzìme kòzmìke kur bèhèt fjalë për të qètësuar bìsedat tuaja mèndòre, pròvoni disa ùshtrìme reflektimi që mùnd t’ju lìdhìn më thèllë me qèllimet tuaja.

Mìshëròni frèkuèncën e asáj që dèshíròni dùke imágjínuar se çdo gjë që dòni është tashmë e juaja”, thotë Braun. “Si ju ndrýshòn? Si ndìheni? Çfarë bèni ndrýshe? Çfarë ndìkìmi keni në botë?

Shkrùani përgjígjet tuaja për këto pyetje rèflèktimi në një ditar, ose thjesht pèrdòrini ato si një ùdhëzùes mendor, ndërsa bèni një mèditim qètèsùes të 10 tetorit. 10 tetor i “màgjìsë nùmeròlògjíke” na ndìhmòjnë të fòkusòhemi vërtet tek pòzìtivet dhe të pùnojmë me energjínë tonë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments