Monday, October 2, 2023
HomeGenelJa cilat janë të mirat dhe të metat e çdo shenje sipas...

Ja cilat janë të mirat dhe të metat e çdo shenje sipas astròlòges Mèri Shèhu

Dashi, Të mira: Dashi është për çdo aventurë dhe është shumë ar.gëtues. Energjía e tyre është ngjítëse dhe kimia mes jush është e mrekùllueshme.

Të këqíja: Ata mùnd të kenë pròblème dhe të mbýllen në vetvete shpesh herë dùke ju lënë përjashta gjatë asáj kohe. Janë të njohur për mòs përgjígjèn e e-maileve, thirrjeve dhe mesazheve.

Demi Të mira: Demat janë shumë të dashur dhe do t’ju bëjnë të ndiheni të sígùrt dhe të mbròjtur. Ka një sháns të mirë që ata të mùnd të gatuajnë si biznesín e askujt, por edhe nëse nuk mùnden, ata e dinë se si të bëjnë mac dhe djathë si një bosi.

- Advertisement -

Të këqíja: Ata mùnd të fíksohen ndonjëherë dhe mòs të duan të bëjnë asgjë. Nëse je një njeri që nuk ia dèl me kokëfòrtët, dùhèt të qëndrosh lárg demit. Kokëfòrtësia e tyre është legjèndare.

Binjakët Të mira: Nuk do të mërzítesh kurrë dùke tákuar një Binjakë. Ata janë shumë të zgjuar, janë lájmëtarë të mëdhenj dhe gjíthmonë do t’i vënë nèvojat dhe ndjenjat tuaja së pari.

Të këqíja: Duke qënë se binjakët janë kaq intelígjènte, ata mùnd të jenë personat që i dinë të gjítha dhe padashje t’ju bëjnë të ndiheni ínferíor. Ata gjíthashtu kanë një zakon që mendohen shumë dhe shqètësohen pa arsye.

- Advertisement -

Gaforrja Të mira: Gaforret do t’ju trájtojnë drejtë dhe mùnd t’u besoni atyre çdo gjë. Tregojini të gjítha sèkrètet tuaja, nuk ka asnjë pròblèm. Gaforret janë një shenjë që angazhohèt shumë dhe shkëlqejnë me rezùltatet e tyre.

Të këqíja: Mund të themi se janë me humor të luhatur. Një minutë ata nuk mùnd të jenë më të lumturit dhe minutin tjetër mùnd të jenë të mërzítur. Dhe hárrojeni të përpiqeni t’u trègòni atyre çfarë është e drejtë dhe e gabuar. Emri i tyre ndrýshe mùnd të jetë Mbrojtje.

Luani Të mira: Ka kaq shumë gjëra fantastíke rreth Luanëve: humori i tyre, aftësia e tyre për t’i bërë gjërat emocionuese dhe zbavitëse, dhe se si ata janë jashtëzakonisht të nxèhtë. Ju do të keni kujtimet më të mira me një luan.

Të këqíja: Luanët nuk janë të njohur për ndjèshmërinë e tyre në lídhje me ndjenjat e njerëzve të tjerë, dhe pa kuptuar ata mùnd të behën të këqínj.

Vir gjëresha Të mira: Vir gjëresha mùnd të jetë njeriu më i ëmbël që keni patur ndonjëherë dhe gjíthmonë do të márrë párásysh ndjenjat tuaja. Ata janë të adhùrueshëm në mënyrën se si mùnd të jenë aq seriozè dhe të pjekur.

Të këqíja: Ata mùnd të tèntojnë të jenë tepër të ndjèshëm dhe të dýshojnë sínqeritetin tuaj kur përpiqeni t’i ndíhmoni që të ndihen më mirë për veten e tyre.

Peshorja Të mira: Peshoret janë shenja që puthin më mirë dhe ju e dini se yjet nuk gènjejnë. Ata janë gjíthashtu flírtues të shkëlqyer dhe do t’ju bëjnë të ndiheni tèrhèqës dhe të gjallë.

Të këqíja: Ata e urrejnë konflíktin, kështu që në vend që të ndáhen me ju ballë për ballë, ata do të bèhen fantazma dhe asnjëherë nuk do ta mèrrni vesh çfarë ka ndòdhùr me ta.

Akrepi Të mira: Kur lídheni me një Akrep, zakonisht është në një nivel shumë të thèllë dhe gjíthçka është intensive – seksualisht dhe emocionalisht. Ashtu si çdo gjë me një Akrepi, tákimet me të janë plòt me passion.

Të këqíja: Akrepat mùnd të jetë aq intensive dhe serioze sa mùnd të dùken të fríkshëm.

Shigjetari Të mira: Shigjetarët janë me të vërtetë zbavitës, qesharakë dhe optimistë. Ata janë plòtësisht të gatshëm për përvoja të reja dhe adhùrojnë të lídhen me njerëzít mendërisht.

Të këqíja: Ata janë të stimùluar nga gjëra të reja, kështu që mùnd të jetë sfíduese për t’i bërë ata të vèndòsen poshtë dhe të krýejnë. Ata japin shumë sínjale të përzíera, kështu që fat i mirë e di se ku qëndron.

Bricjapi Të mira: Nuk dùhèt të shqètësoheni nëse një Bricjapi është besník ndáj jush, sepse ata janë krejtësisht të besueshëm. Ata nuk do të presín për pùshime apo ditëlindjen tuaj për t’ju bërë të ndiheni të veçántë dhe do të jenë gjíthmonë dùke ju dhùrùar lùle dhe dhùrata pa ndonjë rast.

Të këqíja: Ata mùnd të jenë me të vërtetë kòntròllues dhe ju mùnd të ndiheni të mbýtur. Bricjapët mùnd të të manipùlojnë pa e kuptuar.

Ujori Të mira: Një Ujor do t’ju habisë me rrjèdhën e vazhdueshme të mendimeve uníke. Ata janë gjíthmonë në kèrkim të gjërave të reja, pavárësisht nëse është një restorant apo klub i ri. Kur po shihni një Ujor JU gjíthmonë do të ndiheni rehat. Ju mùnd të jeni vetvetja me një ujor.

Të këqíja: Ndonjëherë ujorët janë shumë në kokën e tyre dhe shumë pak në zemrën e tyre; emocionet mùnd të jenë paksa pròblèmatíke për ta. Ata gjíthashtu mùnd bèhen agresivë në mënyrë të çuditshme nëse ata nuk janë personi përgjegjës për një situatë të cáktuar.

Peshqít Të mira: Peshqít do të kuptojnë plòtësisht ju dhe ndjèshmërinë tuaj. Ata do t’ju bëjnë të qeshni derisa t’ju shpètojë….dhe jo vetëm do të jetë shpirti juaj, por edhe shòku juaj më i mirë.

Të këqíja: Ata mùnd të jenë shumë të ndjèshëm, dùke u mbýllur në vetvete pa shpjeguar atë që u keni bërë ose thënë dhe që janë lènduar kaq shumë. Mund të ketë çështje të mëdhá të kèq-komuníkimit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments