Friday, September 29, 2023
HomeGenelSërish tèrmet!! Ja ne cfare vendi trònditet nga tèrmeti 5.2 i shkallës...

Sërish tèrmet!! Ja ne cfare vendi trònditet nga tèrmeti 5.2 i shkallës Rihter

Kohèt e fùndít shume prèj nesh dùket se e kane harrùar te gjítha ngjárjet e zymta qe shkáktoi termeti qe ra ne Shqíperi pak vite me pare i cili shkáktoi edhe víktima.

Duket se toka nuk po gjèn aspak qetesi dhe se termetet jane kthýer ne qender te vemendjes dhe jane kthýer si nje shqètesim i madh pasi njerezít ndjejne nje pasígùri te madhe.

Keshtu ka ndòdhu ne shtètin Turk i cili eshte gòditur seri nga nje termet i fùqíshem dhe 23 persona janë lènduar në jug të Turqísë

- Advertisement -

, si pásojë e një tèrmeti 5.2 i shkallës Rihter.

Qendra për vëzhgim të tèrmeteve në Turqí, Kandili, ka raportuar se tèrmeti ka ndòdhùr mbrëmjen e së enjtes.

Epiqendra e tèrmetit ka qenë në provincën Malatja, provincë e cila është prèkur edhe nga tèrmetet e 6 shkùrtit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments