Thursday, June 1, 2023
HomeGenelJa pse dita e nèsërme, 18/05, mùnd të jetë dita juaj më...

Ja pse dita e nèsërme, 18/05, mùnd të jetë dita juaj më me fàt e muajit, madje dhe e vitit

Fàlë nùmeròlògjìsë së fùqìshme të 18/05, kjo e mërkurë vèndosi të jetë një nga ditët më me fat të mùajit dhe ndòshta të gjithë vitit.

18/05 është një datë màgjìke, veçanërisht nëse dini të përfìtòni nga energjia e saj.

Nùmeròlogjía e datës së 18/05

Numri 18 në nùmeròlògjí përfàqësòn rrìtjen, zgjìmin dhe lìdhjen shpirtërore, kështu që shpèrthìmi i dýfíshtë i kësaj energjie në 18 maj krìjon një mùndësi të fùqìshme për të hyrë në kòntakt me qèllimet tuaja më të larta vetjake dhe shpìrtërore.

Ky numër 18 është një numër krýesor dhe shpesh ka të bèjë me ndrýshíme masive në jetë, apo mùndësi që pàprìtmas bèhen të dìsponùeshme për ne.

Numri ka të bèjë me fìllime të reja dhe kur kòmbinoni më shumë prej tyre së bashku, ju àmplifìkoni energjinë e tyre, gjë që e bèn datën 18 maj, një cèntral elèktrìk manifèstues.

Sipas shumë pràktikùesve shpìrtërorë, përàfrimi i vetvetes me fùqìnë fatlume të 18/05 mùnd të na përàfrojë me të vèrtetat tona më të thèlla dhe të na ndìhmòjë të krìjojmë shtìgje të reja, më aùtèntike për veten tonë.

“18 është numri i zgjìmit dhe ndrìçìmit shpirtëror”, thotë Laura Bráun, pràktikùese shpìrtërore.

Nùmeròlogjíkisht, 18 maji është një kohë për të kòntaktùar me nënvètëdijen tuaj, për t’u lìdhùr me fushën shpìrtërore dhe për të hàpur zèmrèn drejt mùndësive për àrritjen e ëndrrave tuaja më të mèdha.

Si të pùnojmë me energjinë e 18/05

“Fìlloni të mèndoni vërtet për atë që dèshiròni. Asnjëherë mos e nènvlerèsoni rèndësìnë e qartësisë kur bèhet fjalë për të mànifèstuar. Ju dùhet të jeni àbsòlutisht i sìgùrt për atë që dèshironi.”

Dita e 18 majit është një kohë e mirë për të vèndòsur qëllime spècifike që vìjnë nga zèmra juaj, kështu që kàloni kohë duke rèflektuar pikërisht në atë që dèshironi dhe pse e dèshiròni.

Nëse keni nèvojë për disa ùdhëzìme kòzmìke kur bëhet fjalë për të qètësuar bìsedat tuaja mèndòre, pròvoni disa ùshtrìme reflektimi që mùnd t’ju lìdhìn më thellë me qèllimet tuaja.

Mìshëròni frèkuèncën e asaj që dèshironi duke imagjinuar se çdo gjë që dòni është tashmë e juaja”, thotë Braun.

“Si ju ndrýshòn? Si ndìheni? Çfarë bëni ndrýshe? Çfarë ndìkìmi keni në botë?

Shkrùani përgjigjet tuaja për këto pyetje rèflèktimi në një ditar, ose thjesht pèrdòrini ato si një ùdhëzùes mendor, ndërsa bëni një mèditim qètèsùes të 18 majit.

2021-a ka qenë një vit jo pak i lèhtë për të gjithë ne, por data të tilla dhe gjithë idèja e “màgjìsë nùmeròlògjíke” na ndìhmòjnë të fòkusòhemi vërtet tek pòzìtivet dhe të pùnojmë me energjinë tonë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments