Monday, October 2, 2023
HomeGenelJòrgo Pulla e jep të sigurt, Vetëm 4 shenja do shkëlqejnë me...

Jòrgo Pulla e jep të sigurt, Vetëm 4 shenja do shkëlqejnë me paratë në vazhdim të javës

Falë Hënës që do ndíkojë fùqíshëm per ju Dashe, sot do mùnd të gjèni ekuilibrin dhe do i bèni edhe të tjerët të ndihen sa më mirë. Ju të dashurùarit do keni një márrëdhënie të adhùrueshme me partnerin dhe do bèni çdo gjë që të ndiheni përherë të lumtur. Do ndani edhe disa sèkrète familjarë e do ndiheni më të qetë. Ju beqárët do i lini gjërat të rrjèdhin natyrshëm dhe do i mbáni hapur portat e zèmrës.

Mbase mùnd të ketë edhe diçka interesante në mbrëmje. Në pùnë do ndiheni shpesh nën prèsion dhe do ju dùket síkur mezí do ja dilni mbánë. Nuk do i árríni dot të gjítha objektivat. Mërkùri do ju bëjë të logjíkshëm me shpenzímet dhe gjèndja do jetë e mirë.

Demi Për shkák të ndíkimit të madh të Jupiterit sot do këmbèngùlni shumë për disa gjëra dhe do kèrkoni të dalë e juaja. Ju që keni një lídhje nuk do luani ndershëm me partnerin madje mùnd t’ia pùnoni edhe pas krahëve.

- Advertisement -

Marrëdhënia do vijë dùke u përkèqësuar nga ora në orë. Ju beqárët do keni tákime, por dùke qene se do i shpalosni që në fíllim listën e gjërave që ai dùhèt të plòtësoje, do íkë me vrap. Në pùnë nuk do i duroni dot kritíkat as të kolegëve e as të eprorëve. Shumicën e kohën keni për të qenë me nèrva. Në planin financiar do ju dùket síkur nuk do mùnd ta stabilizoni dot asnjëherë gjèndjen.

Binjakët Dëshira juaj për të gjetur dialog dhe kompromis do ju ndíhmojë të árríni sukses sot. Nëse keni një lídhje partneri do ua shprèhë në çdo moment se ndihèt me fat që ju ka dhe do ua bëjë çdo moment të hareshëm. Nuk do reshtni së përjetuari emocione.

Ju beqáret do jeni joshës dhe mùnd të mèrrni ftesa për tákime serioze. Nëse ju kèrkohèt të hídhni hapa më tej mendohuni pak párá se te jepni fjalën. Në pùnë do jeni shumë të zòtët dhe shefat do iu japin disa misione edhe më të rèndësishme që do ju bëjnë të kaloni në një tjetër stad. Paratë nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme prandáj bèni kùjdès.

- Advertisement -

Gaforrja Sot nuk do e keni gjíthmonë të mùndur ta kòntròlloni humorin dhe në disa raste mùnd t’iu dalin të paprítura. Mos u trègòni as të padurùar. Nëse keni një lídhje nuk do ndiheni shumë të kënaqur me partnerin dhe mùndet edhe te keni debáte.

E mira është që párá se të árríni të ngrini zèrin të flisni e të sqároheni për çdo gjë. Ju beqárët ka mùndësi të keni tèrhèqje sèkrète për një person të pamùndur ose që ka një lídhje. Kjo gjë do ju brèngosë tej mase. Në pùnë do bèni të pamùndurën të afroheni me kolegët që kanë árrítur rezùltate të shkëlqyera për të përfituar prèj tyre e për të mësuar. Me párátë nuk do i keni pùnët kèq dhe nuk príten vèshtírësi.

Luani Hëna do i kùndèrvihèt shenjës tuaj gjatë kësáj dite dhe mùnd t’iu provokojë herë pas here. Mos u mùndoni kurrsesi të bèni diçka me zor sepse nuk do dilni të fituar. Nëse keni një lídhje do jeni gjíthë kohën nën prèsion dhe nuk do ndiheni të qetë për t’u dashurùar ashtu si e ndíeni.

Asgjë nuk do shkòjë si e kishít ëndèrrùar. Ju beqárëve do ju rèndojë pamasë vetmia dhe çfarëdo pèrpjèkje që të bèni nuk do árríni të ndrýshoni asgjë. Në pùnë ka mùndësi t’iu cáktojnë në një grup tjetër që në ákt do ju përshtatet edhe më shumë. Rezùltatet që do árríni do jenë më të kënaqshme. Financat do i ekuilibroni me pak mùndim.

Vírgjëresha Saturni do ju bëjë shumë të tùrpshëm gjatë kësáj dite dhe kjo do ju pènalizojë goxha. Nëse keni një lídhje do jeni shumë pasivë dhe nuk do bèni asnjë lloj pèrpjèkjeje që ta mbáni partnerin pas vetes. Disa persona të tjera lajkatarë mùnd t’ua tèrhèqín atë pak e nga pak.

Ka mùndësi që në mbrëmje të ndiheni edhe më të mërzítur dhe do mbýlleni në vetvete. Ju beqárët do preferoni të qëndroni me miqtë dhe nuk do guxoni as të joshni díkë. Edhe në pùnë do jeni të ngádaltë dhe nuk do i árríni dot objektivat që iu japë dhënë. Vonesat do jenë të zakonshme për ju. Për fat të mire me párátë nuk do i keni pùnët kèq.

Peshorja Gjatë kësáj dite do dini të ruani distancat e dùhura dhe do mobilizoni energjítë për të árrítur atje ku doni. Ju të dashurùarit nuk do keni nèvojë të flisni gjatë me partnerin për t’u kuptuar pasi mùnd te mèrrèni vesh edhe vetëm me shíkime.

Marrëdhënia mes jush do jetë e shkëlqyer. Edhe ju beqárët do jeni me humor të mirë dhe do flírtoni me disa person, të cilët në ákt kanë kohë që ju vështrojnë. Në pùnë do i mèrrni gjërat disi me fríkë, por në ákt do jeni të pandálshëm. Askush nuk do mùndet t’iu pèngojë dhe do árríni rezùltatet e menduara. Buxhèti do jetë i mirë, por kjo nuk do të thotë që ju të shpenzoni me sy mbýllur për çdo gjë.

Akrepi Hëna në vend që t’iu ndíhmoje sot mùnd t’ua bëjë gjërat edhe më të vèshtíra. Nëse keni një lídhje ju nuk do bèni asgjë për ta mbájtur pranë partnerin, por për fat do jetë ai që do kùjdèset për çdo gjë. Pasditja dhe mbrëmja kanë për të qene edhe më emocionuese.

Ju beqárët do flírtoni ndonjëherë edhe pa dashje, por do tèrhíqni pas vetes persona të jashtëzakonshëm. Në pùnë do ju dalin sfída goxha të vèshtíra, të cilat zor se do i kaloni me sukses. Nëse mèrrni me tregti gjërat kanë për të qenë edhe më të vèshtíra. Edhe financat do jene dèlíkate sidomòs nëse shpenzoni kuturu.

Shigjetari Sot do mùndoheni t’iu pëlqeni të gjíthëve dhe në ákt fálë mbështètjes së Venusit, do ja dilni mbánë. Mùnd të mèrrni edhe aprovime për disa kèrkesa që keni bërë. Nëse keni një lídhje do i jepni prioritet absolut partnerit dhe márrëdhënia me të ka për të qenë shumë më e ngrohtë se më parë.

Nuk do ju mungojë aspak imagjínáta të dyja palëve. Ju beqárët do bèni mirë të dilni me miqtë ose kushërinjtë sepse në mjedisit e tyre shoqërore mùnd të gjèni personin e përshtatshëm. Në pùnë do i fíksoni mirë objektivat dhe do árríni atje ku keni dëshirùar përherë. Edhe gjèndja e financave do pèrmírësohèt aq shumë saqë edhe vetë do habiteni.

Bricjapi Urani do ju bëjë më shumë sesa dùhèt autoritarë sot dhe kjo do ju sjellë goxha pròblème. Nëse jeni në një lídhje do gríndeni gjíthë kohës me partnerin sepse ju do preferoni që gjërat të bèhen si doni ju. Mos e teproni nëse nuk doni të ndáheni shumë shpèjt.

Nëse jeni beqárë do preferoni të dilni me disa persona vetëm për t’u argëtuar pasi ende nuk do ndiheni gati për lídhje serioze. Në pùnë do jeni gjatë gjíthë kohës me nèrva dhe të pavèndòsur. Gjërat nuk do ju ecin si i kishít páráshíkuar dhe kjo për gábímin tuaj. Në planin financiar mùnd të fryjnë stuhi të fùqíshme dhe do ndiheni kèq në disa momente.

Ujori Hëna do ju ndíhmojë sot të mèrrni vendimet e dùhura dhe në mënyrë përfùndimtare. Nëse keni një lídhje nuk dùhèt të hezítoni për asnjë moment t’i shprèhni ndjenjat dhe nuk dùhèt ta acároni atë që keni në krah.

Dijeni se po fílluan pròblèmet zor se do rimëkëmbeni lehtësisht. Ju beqárët do jeni më të bindur sot dhe do vèndòsni të pranoni lídhjen me íkë që ju ka propozuar. Në pùnë mòs ua vini veshin kolegëve, por reflektoni dhe hídhni hapat e dùhura. Financat do i menaxhoni me më shumë përkùjdès kështu që gjèndja do fíllojë të pèrmírësohèt pak e nga pak.

Peshqít Ka mùndësi që sot të izoloheni sepse do keni nèvojë për mbështètje të pakushtëzuar. Nëse keni një lídhje nuk do árríni dot të shprèheni lirshëm dhe ndonjëherë do mendoni se nuk do jeni të denjë për partnerin. Në ákt ai ju dashuron vërtet dhe keni për ta parë sesi do ua shprèhë ndjenjat në mbrëmje. Ju beqárët do pëlqeni shumë díkë, por do lùftoni me veten për të mòs e pranuar.

Vetëm sa do i bèni dèm vetes sepse nuk do ja dilni dot ta hiqni nga mendja. Në pùnë do e keni të vèshtírë të përqendroheni dhe nuk do árríni dot rezùltatet më të mira. Në planin financiar do jeni më të logjíkshëm dhe do shpenzoni me plane.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments