Saturday, December 2, 2023
HomeGenelDo shpètojne hállève, dhe kredive! Jane 6 shènját do zhýtèn ne LUKS...

Do shpètojne hállève, dhe kredive! Jane 6 shènját do zhýtèn ne LUKS per kete Vitin e ri

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në pùnë dhe në dashùri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shèndèti dhe a do të bèni investime Lexoni hòròskòpin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është párá jush në mënyrën më të mirë të mùndshme.

DASHI (21 mars – 19 prill) Puna: Prosperiteti qëndron në hapjen tuaj ndáj kolegëve. Vendosni një synim të qártë dhe konkret dhe afrojuni realizímit të tij. Ndërtoni plane të reja që premtojnë të ardhùra të mëdhá. Përdorni aftësínë organizuese për të kursyer kohën të cilën ia kushtoni pùnëve rutinë, dùke kríjuar hapësirë për t’u fokusuar në atë që dëshíròni të árríni.

Shëndeti: Shpërndani elanin siç dùhèt për të shmángur mbingarkimin. Përdorni periudhën e stabilitetit emocional dhe fizík për të shijuar plòtësisht pèrdorimin e të gjítha kapaciteteve tuaja. Ndiheni mirë, jeni të shèndètshëm dhe të qëndrueshëm.

- Advertisement -

Dashuria: Mùndohuni të mòs i ndani idetë dhe përshtýpjet tuaja as me miqtë tuaj më të besueshëm, sepse do t’i kríjoni pròblème vetes. Aspekti áktual planetar ngjall një humor të thèllë, i cili mùnd t’ju inkurajojë të mendoni thèllë për atë që dëshíròni të ndòdhë në jetën tuaj. Jini të durueshëm me partnerin tuaj dhe përpiquni të bèni kompromis.

Një análizè e kùjdèsshme e asáj që ndòdh gjatë kësáj periudhe do t’ju ndíhmojë të fitoni të mira shtesë për veten tuaj. Deshët e lirë – ju jeni të vetëdijshëm se diçka dùhèt të ndrýshojë në jetën tuaj, ndáj po pùnoni për të. Yjet sugjerojnë të shkòni në një nga vendet tuaja të preferùara të bukùrisë.

DEMI (20 prill – 20 maj) Puna: Jini të sjellshëm, simpatík dhe mòs e hùmbisni rastin të shprèhni intelígjèncën tuaj në pùnë. Gjendjen financiare do ta pèrmírësoni paprítur me detyra që do t’i pranoni dhe do t’i përfùndoni me finesë. Mos hùmbisni kohë nëse nuk i keni márrë párásysh qèllimet tuaja.

- Advertisement -

Shëndeti: Tensioni ndíkon në oreksín tuaj dhe shkákton shqètësime në stòmak, që mùnd të shkáktojnë pròblème me stòmakun, të cilat do të kalojnë kur të relaksoheni dhe të çlòdheni.

Dashuria: Dema të lirë – mezí prisni të fílloni diçka të re, por dùhèt të jeni të durùar. Nuk ka nèvojë të shtýni veten për të qenë emocionalisht i suksesshëm. Një aspekt i rèndësishëm planetar i kësáj periudhe mùnd t’ju ngátërrojë në lídhje me ndjenjat tuaja.

Mos ua ktheni shpinën parimeve tuaja. Yjet ju këshillojnë të mòs shkòni në një udhëtim. Nëse keni një partner, një ngjárje në të ardhmen e afërt mùnd të bëjë një ndrýshim të madh dhe të inkurajojë ndrýshime interesante. Konfigurimi planetar i kësáj periudhe sjell të gjítha llojet e mùndësive kríjuese dhe frymëzuese për të bërë së báshkù plane për të ardhmen.

BINJAKËT (21 maj – 21 qershor) Puna: Kjo periudhë nuk është e përshtatshme për shpenzíme. Ekzíston mùndësia që të shfaqet një sponsor për t’ju ndíhmuar të realizoni planet tuaja. Nuk ka nèvojë të lùftoni për të árrítur suksesín, thjesht mendoni për ndrýshimet individuale që ju nèvojiten dhe mòs nxitoni për të árrítur qèllimet me asnjë çmím.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe nëse kohët e fùndít keni pasur pròblème shèndètësore, tani do të ríkuperoheni më shpèjt dhe do të rifitoni fòrcën dhe gjèndjen fizíke. Ju ndjeni nèvojën për një mënyrë jetese më áktive dhe të shèndètshme.

Dashuria: Planetët rrezatojnë energjí që ju sjell në qendër të vëmendjes më shumë se kurrë. Ju keni fùqínë për të korrigjuar raportin me partnerin tuaj dhe ta ktheni atë në një histori suksesi. Shmangni njohjet e reja. Përsa i përket emocioneve, kjo është një kohë shumë análitíke për ju.

Nuk ka kohë si e tashmja për ndrýshim, dhe për të qenë i sínqertë, ndrýshimi është e vetmja gjë për të cilën mùnd të jeni të sígùrt. Një udhëtim mùnd të jetë i këndshëm nëse i qaseni me një qëndrim pozítiv. Mùndohuni të mòs gríndeni me ata që doni. Binjakët e lirë – mòs e hùmbni shpresën, sepse yjet thonë se do të tákoni díkë së shpèjti, por vetëm atëherë kur vërtet nuk shpresoni për të.

GAFORRJA (22 qershor – 22 korrík) Puna: Gabimet tuaja mùnd t’ju ndrýshojnë plòtësisht qèllimet e biznesit për këtë periudhë, por kjo do t’ju ndíhmojë. Mbroni interesat tuaja, por bëjeni në një mënyrë të qetë dhe të ftohtë – çdo shprèhje e impùlsivitetit dhe kënaqësisë ndáj emocioneve në nivel profesional mùnd t’ju dèmtojë.

Shëndeti: Ka shumë energjí të akumùluar tek ju dhe dùhèt ta lárgoni atë me shëtitje të gjata apo vrapim. Probleme të mùndshme me shtyllën kurrizore dhe kýçet.

Dashuria: Jini të moderùar në fjalët që prèkin njerëzít në mjedisín tuaj të afërt. Megjíthatë konflíktet në familje nuk páráshíkohen dhe atmòsfera e shtëpisë do jetë e relaksuar dhe e këndshme. Mos rèfùzoni të mèrrni në konsideratë propozímet e fùndít të partnerit, sepse jeni shumë krènarë.

Dëgjoni atë dhe bini dakord për gjíthçka. Do të shihni që do të ketë efekt. Vetë-análiza ju ndíhmon të árríni standardet e kèrkuara në márrëdhënien tuaj. Por, bèni kùjdès, mùnd të përjètoni një gríndje për përfitime financiare. Gaforret e lira – mendoni për táktíkat e dùhura të sjelljes dhe jini të sáktë në kèrkesat tuaja.

LUANI (23 korrík – 22 gusht) Puna: Mùndësitë e hùmbura për materializím në këtë moment janë në dèmin tuaj, sepse suksesi váret nga ju dhe nuk dùhèt ta hùmbisni tani. Ka shumë detyra për ju, ndáj është mirë të planifíkoni me mençuri. Mos kini fríkë të investoni në një investim që mendoni se ia vlen.

Shëndeti: Pasojat e strèsit dhe pèrpjèkjeve mùnd t’ju lòdhin, ndáj kanálizoni këtë energjí përmes qëndrimit në natyrë, ecni sa më shumë, edhe në mot të kèq, është një kurë për nèrvat dhe trupin tuaj.

Dashuria: Luanët e lirë – mbròni veten nga tákimet dhe bisedat e padëshirùara me të panjohur. Luanët në lídhje – përgatituni për kèqkuptime që do t’ju zèmèrojnë. Mùndohuni të mòs jeni të padurùar sepse me sígùri do t’ju lèndojë. Problemet me partnerin janë të mùndshme dhe do t’i zgjídhni nëse reagoni vetëm pas një análize të hollësishme. Udhëtoni vetëm nëse keni párá të mjaftueshme dhe kjo nuk do të ndíkojë kèq në buxhètin tuaj. Jeta është e pandërprèrë përmes ndrýshimit dhe së shpèjti do të shpërblehèt siç e prisni.

VIR GJËRESHA (23 gusht – 22 shtator) Puna: Së shpèjti do të keni një mùndësi të madhe financiare. Hidhni një hap drejt árrítjes së qèllimeve dhe ideve tuaja që tashmë janë zhvilluar. Për ata që mèrrèn me art, yjet u japin mùndësínë të kríjojnë diçka vërtet të bukur, e cila do t’u sjellë gëzím dhe të ardhùra të mëdhá.

Shëndeti: Gjatë kësáj periudhe mùnd të intensifíkohen disa çrregùllime kroníke dhe dùhèt të trègòheni pak më të kùjdèsshëm me veten. Kurseni veten nga pèrpjèkjet e panèvojshme, bèni atë që ju relakson, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Vírgjëreshat e lira – gjèni kohë dhe durim, mendoni të pasuroheni me njohuri të reja për rritjen tuaj shpirtërore dhe intelektuale. Kujdes nga njerëzít e pabesueshëm që keni provokuar me veprimet tuaja. Ngritja emocionale është me ju nëse stabilizoni márrëdhëniet tuaja.

Një mendim i thèllë dhe i kùjdèsshëm për një temë që ju shqètëson (përsa i përket partnerit) tani mùnd të ketë një vlerë të madhe. Rreshtimi áktual planetar së shpèjti do t’ju sjellë lájme të mira. Yjet sugjerojnë të udhëtoni me një partner – díku në një vend ekzòtík dhe të shtrènjtë. Megjíthatë, mòs u tundoni për të hyrë në aventura të pamatura.

PESHORJA (23 shtator – 23 tetor) Puna: Mos jini të tènsíonuar dhe të frustrùar dùke shtyrë një tákim të rèndësishëm që mùnd t’ju prishë planet. Mos hárroni të veproni nga besimi, jo nga fríka, sepse vetëm kështu do të udhëhiqeni në rrugën e suksesit. Bëni atë që doni dhe párátë do t’ju ndjèkin.

Shëndeti: Organizoni rutinën tuaj të pèrditshme ndrýshe, bèni disa ndrýshime konstruktive, ngrihuni herët, bèni ushtrime në mëngjes. Keni nèvojë për një mënyrë jetese më të shèndètshme.

Dashuria: Pajtohu me partnerin (nëse situata është e drejtë) dhe trègò durim. Aspekti áktual planetar trègòn se ju mendoni me shumë kùjdès për ndjenjat tuaja, sepse nuk jeni të sígùrt se çfarë ndjeni në të vërtetë ndáj partnerit. Konkluzíonet që keni bërë, mòs i ndani me njerëz të papërgjegjshëm. K

ini kùjdès pas timonit dhe nëse mùnd ta shmángni – është mirë të mòs udhëtoni. Peshoret e lira – mòs rèfùzoni telefonatat e miqve edhe nëse jeni të lòdhùr. Do të keni mùndësínë të ktheni në realitet një ëndèrr të vjetër.

AKREPI (24 tetor – 21 nëntor) Puna: Përqendrohuni më shumë tek vetja dhe kini kùjdès që të mòs nèglízhoni rritjen tuaj personale dhe përfitimet financiare. Kjo është një periudhë e mirë për realizímin e gjíthçkaje që është konkrete, práktíke, e qártë dhe e sáktë – planet joreale thjesht do të bíen në ujë.

Shëndeti: Pushimi áktiv është ajo që ju nèvojitet për të rimbùshur bateritë dhe për të fòrcuar imunitetin.

Dashuria: Prosperiteti emocional është i garantuar nëse shíkoni me kùjdès atë që po ndòdh në afërsínë tuaj. Nuk dùhèt të jetë e gjítha shkò-shkò-shkò; ju lejohèt të ngádalësoni dhe të jeni të durueshëm. Megjíthatë, në këtë periudhë ju preferoni vetminë – dùke iu dhënë vetë-análizès ose krýerjes së detyrave të pèrditshme pa u shqètësuar nga të tjerët.

Akrepat e lirë – mendoni të bèni diçka të improvízuar. Nëse vèndòsni të udhëtoni – do të jetë i suksesshëm. Në përgjíthësi, ju kënaqeni me suksesín në jetë, por është mirë të vlerësoni realisht situatën në të cilën ndòdheni. Mos prisni që zgjídhja e shpèjtë e planeve tuaja personale të vijë lehtë. Jini përgjegjës për veprimet tuaja.

SHIGJETARI (22 nëntor – 21 dhjetor) Puna: Planifíkoni kohën tuaj sipas prioriteteve. Në këtë píkë, është shumë e rèndësishme që sugjerimet që ju janë dhënë të vlerësohen siç dùhèt. Përkushtojuni pùnës dhe përballoni vèshtírësitë e pèngesat me përqendrim dhe qetësi. Prisni árrítje materiale.

Shëndeti: Organizoni një udhëtim, bèni shëtitje të gjata, vraponi. Sigurohuni që të rrisni lèvízjen tuaj, por jashtë, në natyrë.

Dashuria: Shigjetarë të lirë – mùnd të gjèndeni në një humor thèllësisht të zhýtur në mendime dhe filozofíke, dùke rrotùlluar ngjárje dhe biseda të ndrýshme në mendjen tuaj për të provuar të árríni në fùnd të dilemës. Mos hárroni, këmbèngùlja dhe durimi shpërblehen gjíthmonë. Ndaloni vetes të ndërhyni në gríndje që nuk ju shqètësojnë.

Nëse dëshíròni të bèni ndrýshime në jetën tuaj, do të mèrrni të gjíthë ndíhmën që dëshíròni dhe keni nèvojë nga shtrirja áktuale planetare. Udhëtimi me partnerin, nëse vèndòsni, do të jetë i tènsíonuar dhe i shoqërùar me biseda të pakëndshme. Ju várèni nga intuita e cila do t’ju çojë në veprimet e dùhura në çdo situatë.

BRICJAPI (22 dhjetor – 19 janar Puna: Rritja e kèrkesës për përfitime materiale do t’ju sjellë një qëndrim ármiqësor dhe pròblème në komuníkim. Por imagjínáta juaj mùnd të dalë në pah gjatë kësáj periudhe – gjíthmonë keni mjaft ide dhe zgjídhje të mira dhe tani do të jeni në një situatë ku konstruktiviteti juaj është i kèrkuar e i mirëprítur.

Shëndeti: Gjatë kësáj periudhe jeni veçánërisht të ndjèshëm ndáj efekteve të strèsit. Bëj gjíthçka që të relakson dhe qetëson nèrvat, përkushtohu ushtrimeve, gatimit, leximit, káfshëve shtëpiake…

Dashuria: Gjatë këtij cíkli, ndoshta dùhèt të qetësoheni në márrëdhënie me partnerin, por – mòs e detyro. Do të shijoni lumturinë pavárësisht vèshtírësive në rrugën tuaj. Grindjet familjare nuk dùhèt t’ju shqètësojnë, sepse ndonjëherë në një moment të vèshtírë njerëzít thonë gjëra që nuk i mendojnë. Prisni lájme për pròblèmin e premtimeve dhe detyrimeve të paplòtësuara.

Udhëtimi me partnerin do t’ju sjellë humor të mirë dhe relaks. Planet tuaja të përbáshkëta për të ardhmen mùnd të jenë tani joreale dhe tepër ambicioze. Bricjapët e lirë – sa më shumë të zgjeroni të gjítha aspektet e jetës suaj mendore, emocionale dhe fizíke, aq më mirë. Së shpèjti mùnd të jeni të vèndòsur të shprèhni ndjenjat tuaja të sínqerta. Mùndohuni të mòs e teproni me análiza të statusit tuaj áktual.

UJORI (20 janar – 18 shkùrt) Puna: Me energjínë e tanishme qíellore në lojë, një hap i madh mùnd t’ju sjellë më afër qèllimeve ose planeve tuaja. Jini të matur dhe të sáktë në tákime. Mùnd të ketë edhe pròblème me çdo lloj dokumenti, kòntráta, zgjídhje, certifíkata. Shumë prèj jush do të përjetojnë dëshirën për të kríjuar.

Shëndeti: Ndiheni mirë fizíkisht, por mùnd të ndjeni ánkth dhe frustrim. Fitoni energjí të mirë me lèvízje dhe rritje të áktivitetit fizík.

Dashuria: Emocionet ju pèngojnë të përshtateni me nèvojat e njerëzve që ju rrethojnë. Është e mùndur që pèrpjèkjet tuaja të dështojnë gjatë kësáj periudhe nëse nuk mèrrni masat e nèvojshme. Energjía e yjeve mùnd t’ju bëjë të silleni në mënyrë të paarsyeshme kur vërtet dùhèt të qetësoheni dhe të jeni të durùar.

Kjo është koha e përkrýer për të organizuar një udhëtim me partnerin, ndáj vízítoni diçka të pazákontë, diçka që keni dashur gjíthmonë dhe nuk e keni pasur kurrë mùndësínë. Ujorët e lirë – bèni një vlerësim të hollësishëm të veprimeve dhe sjelljeve tuaja. Ndíkimet qíellore kríjojnë potencialin për një kthesë drámatíke të ngjárjeve, por kjo është një mùndësi e shkëlqyer për të bërë vërtet disa ndrýshime të dùkshme.

PESHQIT (19 shkùrt – 20 mars) Puna: Analizoni projektet tuaja në detaje, më pas kaloni në veprim. Konfigurimi planetar sjell shumë ide të mira. Do të gjèni mënyrën më të shkùrtër për të pèrmírësuar gjèndjen tuaj materiale. Mùnd të shfaqet një partner biznesi i besueshëm që kèrkon báshkëpùnim dhe ofron fitime të mira.

Shëndeti: Mùnd të ketë pròblème të vogla shèndètësore, si pásojë e paqëndrueshmërisë hormonale. Ju dùhèt të ngádalësoni dhe të redùktoni strèsín.

Dashuria: Jini të durueshëm në vend që të bèni një lèvízje të madhe në lídhje me márrëdhënien tuaj me partnerin. Ai ka nèvojë për mbështètjen tuaj, ndáj mòs e mohoni atë. Rrugët tuaja janë të suksesshme nëse nuk jeni të ngarkuar me premtime të mëdhá që nuk mùnd t’i përmbùshni. Rreshtimi astral ju vèndòs në një humor shumë optimist dhe disi surrealist.

Në familjen tuaj mùnd të ketë mòsmárrëveshje që mùnd t’i shmángni nëse nuk shkëmbeni fjalë fyese. Bëni ndrýshime në jetën tuaj që do të bèhen një trampolinë për të árrítur lártësi të reja. Kjo është një kohë e shkëlqyer për çdo lloj udhëtimi – veçánërisht me partnerin. Peshqít e lirë – jepini një sháns një personi që ju dërgon shpesh mesazhe. Nëse nuk ndjen emocione, thuaji se nuk të intereson një márrëdhënie e tillë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments