Viti 2023 per keto shenja hap mùndesi për párá, ja kujt do u shtròhen plot míliona

SHIGJETARI Parashíkimet profesionale: E vërteta është, ju do të jeni mjaft të angazhuar këtë javë dhe kjo mùnd të çojë në stabilizím të pùnës suaj dhe i keni të gjítha mùndësitë për t’i realizuar. Marsi që është në shenjën tuaj ju ndíhmon të mòs bèni gábíme dhe të dini se si të përshtateni më së miri në pùnë, por mòs hárroni se kjo do t’ju japë mùndësi në planin afatgjatë.

Nëse po diskutoni një projekt të ri biznesi këtë javë dùhèt të keni párásysh që ndoshta të dhënat që mèrrni prèj tyre do të ndrýshojnë gjatë rrugës. Klima e mirë e pùnës do të përfitojë nga avancimi i ideve tuaja inovative. Në financat tuaja, keni çdo arsye të buzèqeshni pasi imazhi i tyre është pèrmírësuar shumë, kështu që vazhdoni kështu dhe së shpèjti do të jeni të kënaqur në gjíthçka!

BRICJAPI Të përgjíthshmet: Ju mùnd të mendoni se java ka fílluar me pròblèm ose mùnd të ndjeheni se po synoheni nga njerëzít në mjedisín tuaj të pùnës por jo as që mòs i vini re fare sepse është xhelòzía që ata kanë për juve. Takimi i Venusit dhe Neptunit në shenjën e Peshqve dhe katërkëndëshi që ata formojnë me Marsín në Shigjetar trègòn se intuita juaj mùnd të jetë e sáktë.

Nëse doni të shmángni bisedat pas shpinës, përpiquni t’i mbáni njerëzít dùke ndjèrë instinktin tuaj se gjíthçka është në rregùll. Ndërsa ditët kalojnë, humori juaj do të ndrýshojë për mirë dhe fùndjava është një kohë e shkëlqyeshme për ju. Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin në shenjën tuaj të zòdíakut në 2/2 gjíthashtu do të ndíhmojë në këtë, pasi ka të ngjárë të kríjojë mùndësi për të árrítur tek një person që ju intereson. Kjo javë do të jetë e këndshme dhe mjaft kënaqësi për ju.

Atmòsfera pozítive dhe favorizími planetar do t’ju kompensojnë për planet dhe qèllimet që keni vèndòsur në nivel shoqëror dhe në nivelin e márrëdhënieve tuaja ndërpersonale. Parashíkimet në dashùri: Çdo gjë që lídhèt me njerëzít e tjerë këtë javë ka nèvojë për vëmendje pasi gjýkimi juaj mùnd të ndíkohèt nègátivisht nga përfshirja e Neptunit dhe Marsit dhe investimi në njerëz të gabuar.

Nëse tashmë jeni në një lídhje, shmángni diskutimin e çështjeve me rrethinën tuaj shoqëror. Është mirë që gjërat e rèndësishme t’i bisedoni me të dashur/ën/in tuaj personalisht, pasi ka shumë të ngjárë që diskutimet përfùndimisht të árríjnë në veshët e personave qe nuk dùhèt ta dinë. Kontáktimi i një personi që ju intereson gjatë,

fùndjavës ka shumë rèndësi për juve, pasi gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin në 2/2 do të ndíhmojë një qasje emocionale. Në dashùri ju që jeni në një lídhje këtë periudhë, do të keni mùndësi të afroheni edhe më afër me báshkëshortin tuaj dhe të kaloni momente shumë të ngrohta.

Një kohë e re fíllon për márrëdhënien tuaj dhe ëndrrat që keni bërë për të. Parashíkimet profesionale: Në fùshën tuaj profesionale, çdo gjë do të shkòjë shumë mirë këtë javë. Do të ketë suksese që do t’ju kënaqín. Mbíkëqyrësit tuaj do t’ju shpërblejnë me propozímin e një pozícioni të ri që do t’ju japë shumë përfitime si financiarisht dhe personalisht.

Në financat tuaja, kòstoja e kohës së fùndít ju ka shqètësuar shumë dhe kjo ju ka ndërprèrë, por gjíthçka do të ketë rrugën e sáj pasi shumë shpèjtë do të ktheni financat tuaja përsëri aty ku ju dëshíròni, ju do të mèrrni më në fùnd frymë që do t’ju lehtësojnë nga strèsi.

UJORI Të përgjíthshmet: Java fíllon me një kënd midis Afërditës dhe Neptunit në shenjen e Peshqve dhe një katërkëndësh me Marsín në shenjën e Shigjetarit, dùke treguar se gjërat që nuk janë realiste ka të ngjárë të vijnë në veshin tuaj dhe të mèsoni shumë gjëra që ju janë bërë me të padrejtë. Bëni kùjdès të veçántë,

për mjedisín tuaj miqësor pasi mùnd të çojë në përfùndime jo të sákta qoftë për një person apo për një situatë. Më 2/2 Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin në Bricjap do të zbùlojë një gjèndje pùne dhe do t’ju ndíhmojë të kuptoni më mirë sáktësisht se çfarë po ndòdh.

Megjíthatë, do të keni shumë kënaqësi kur tákoni njerëz nga mjedisi juaj shoqëror që do t’ju ndíhmojnë të árríni qèllimet që keni vèndòsur dhe është e sígùrt se kjo do t’ju bëjë të ndiheni edhe më të fòrtë dhe më të sígùrt për veten tuaj. Parashíkimet në dashùri: Këtë javë çështjet tuaja emocionale kanë nèvojë për vëmendje pasi keni më shumë të ngjárë të investoni në një person që mùnd të mòs jetë aq i qártë për ju.

Takimi i Venusit dhe Neptunit në shenjën e zòdíakut Peshqít dhe një katror që ai formon me Marsín nga Shigjetari trègòn se ndíkimet janë mjaft pozítive nëse keni diçka të rèndësishme mùnd ta stabilizoni nga e mërkura e tutje kohë e mirë dhe kjo është diçka për të mbájtur në mend.

Nëse tashmë jeni në një lídhje, përpiquni të jeni sa më të sínqertë me partnerin, pasi përndrýshe mùnd ta gjèni veten të ekspozuar. Parashíkimet profesionale: Në profesion këto ditë do të shkòjnë me qetësi. Do të ketë márrëdhënie të mira shoqërimi dhe një klimë të mirë pùne.

Shumë situata interesante do të fitojnë vëmendjen tuaj, ndërkohë márrëveshjet e biznesit dhe partneritetet e reja do të monopolizojnë interesín tuaj. Në financa, përpiquni të mbáni ekuilibrin, mòs lini të hùmbni mbèturínát sepse gjërat janë të vèshtíra dhe detyrimet rriten.

PESHQIT Të përgjíthshmet: Këtë javë ka nèvojë për vëmendje të veçántë në çdo drejtim që planifíkoni të lèvízni- qoftë në staf apo profesion – pasi tákimi i Afërditës dhe Neptunit në shenjën tuaj me katërkëndëshin që ata formojnë me Marsín nga Shigjetari në 27/1 nuk do ndíhmojë lèvízjet tuaja. Kini kùjdès për çështjet profesionale, pasi ka shumë të ngjárë të mèrrni premtime të mëdhá jo serioze.

Ndërsa ditët në vazhdim, do të jetë më e lehtë për ju të kuptoni të vërtetën se çfarë po ndòdh me disa nga çështjet që ju shqètësojnë. Në datë 2/2 gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi, dùket se të flasësh me një mík do të jetë shumë i dobishëm për diçka që dëshiron të bësh.

Parashíkimet në dashùri: Në dashùri ju që jeni beqár do të kaloni një javë shumë të bukur, pasi do të keni kohë për të bërë një udhëtim të shkùrtër në të cilin nuk keni mùndësi të përmbùshni dashùrinë e jetës suaj, mbáni buzèqeshjen tuaj më të mirë dhe mbáni jetën tuaj të rezervuar shumë surpriza èrotíke. Parashíkimet profesionale: Në përfitimet tuaja profesionale edhe pse financiare, jeni të kënaqur me ato të mësipërme, ákti është se prèsioni i tepërt dhe kèrkesat janë shumë intensive për t’ju paguar.

Përmes gjíthë këtij prèsioni, një udhëtim pùne do t’ju japë mùndësínë të mendoni ndoshta për perspektivën e ndrýshimit të interesave të biznesit. Në financat tuaja gjërat do të shkòjnë mirë këtë javë, pasi do t’ju jepet mùndësia për të mbùluar detyrimet e káluara dhe për t’u kënaqur. Vazhdoni kështu dhe shumë shpèjt do të keni gëzím të madh.

Leave a Comment