Párashíkimi që Po Çùdit Rrjètin/ Mòs flíni ende, Námi nga ajo Çfarë Prítet të Ndòdhë në 4 ditë

Gjate kësáj dite juve te líndur DASH, nuk do jeni shumë të qëndrueshëm në mendime. Nëse keni një lídhje mùndet t’i kèrkoni partnerit të bëjë disa ndrýshime në pamje sepse ka fílluar të mòs ju pëlqejë më me stilin që ka. Nga dashùria ai do jetë i gatshëm të bëjë gjíthçka. Ju beqáret do jeni modestë dhe kjo gjë do ju bëjë më tèrhèqës. Do mèrrni ftesa interesante.

Në pùnë do ju vinë në majtë të hundës urdhrat e shefave dhe do mùndoheni të shpètoni njëherë e mirë nga atje ku jeni. Nëse ëndrra juaj është të jeni pronarët e vetes dùhèt të shtoni pèrpjèkjet. Shpenzímet krýejini me limit sepse përndrýshe do keni vèshtírësi.

Yjet per Demin thone se, Dielli do ju bëjë të mòs i kaloni limitet gjatë kësáj dite dhe të jeni përherë të kùjdèsshëm. Nëse keni një lídhje do keni dëshirë të qëndroni sa më shumë kohë me partnerin edhe síkur thjesht të rini pa folur.

Kontákti fizík do ju mbùshë me energjí pozítive. Ju beqárët fati do ju çojë në vendet ku do tákoni persona interesante për të cilët do lindin ndjenja të fòrta. Në pùnë do keni ide shumë të mira, por mbi të gjítha dëshirë për të bërë ndrýshime rrènjësore. Shefat do ju vlerësojnë për çdo pèrpjèkje që do bèni. Financat nuk do jene të këqíja, por po fílluat të shpenzoni kuturi situata mùnd të márrë tatëpjetën.

Binjakë, për shkák të ndíkimit mjaft pozítiv të Dielli sot do shihni anën e mirë të gjerave dhe do nuk do fíksoheni pas detajeve pa rèndësi. Ju që keni një lídhje do mèrrni më në fùnd sígùrinë e kèrkuar nga partneri dhe do ndiheni më të çlirùar për t’u dashurùar.

Do përgatisni edhe surpriza të këndshme për atë që keni në krah. Ju beqárët do jeni dùke u márrë me disa çështje profesionale kur t’iu shfaqet paprítur një person simpatík dhe shume intelígjènt. Mos e lini t’iu íkë mùndësia pa e njohur. Në pùnë dùhèt të bèni akòma më shumë kùjdès me hapat që do hídhni në mënyrë që të mòs keni pròblème as më vonë. Financat do jene shumë të kënaqshme.

Gaforre, Dita e sotme do jetë e zakonshme dhe pa ndonjë gjë ndrýshe. Nëse keni një lídhje mùndohuni të mòs lejoni pasivitetin dhe rutinën t’iu pùshtojë. Mendoni të shkòni díku me partnerin dhe të kaloni disa çáste ndrýshe. Ju beqárët do acároheni me disa persona që do ju vështrojnë nga lárg dhe mùnd të konflíktoheni.

Në ákt do jetë gábím sepse ata po ju vrojtojnë për të menduar diçka serioze me ju. Në pùnë nuk do jeni shumë të organizuar dhe ne disa raste do gjèndeni ne vèshtírësi. Për fatin tuaj të mirë miqtë e vjetër nuk do ju lënë në baltë. Buxhèti do jetë i mirë dhe mùnd t’i paguani pa fríkë faturat e muajit.

Luani, Sot nuk do njihini limite dhe do bèni çdo gjë që gjërat t’iu ecin më së miri. Ju të dashurùarit do jeni të gatshëm për gjíthçka vetëm që ta mbáni partnerin pas vetes. Do jeni sensualë, shprèhës dhe të guximshëm në çdo moment.

Nëse jeni beqárë mùnd të realizoni disa tákime, por që në fíllim do trègòni píkësynimet dhe dëshirat që keni. Ka mùndësi që gjërat të vijojnë mirë. Në pùnë nuk do ndáleni për asnjë çást edhe síkur báshkëpùnëtorët e përhershëm të mòs ju mbështesín. Buxhètin nuk do jetë në gjèndjen me të mirë dhe do hiqni párá nga kursimet.

Vírgjëreshet e dashur, hëna dhe Mërkùri me ndíkim të njëhershëm do ju bëjnë herë sùlmues e herë mbròjtës sot. Ju që keni një lídhje do lùftoni fòrt sot, por nuk do árríni dot ta ùlni tènsíonin. Debatet dhe fjalët e rènda nuk do mungojnë nga të dyja palët dhe asnjëri nuk do bëjë pèrpjèkje për të risjellë hármoninë.

Për beqárët do ketë tákime, por nuk do shkòjnë më shumë sesa ndonjë darkë e këndshme. Në pùnë do ju dùket síkur askush nuk i mèrr për bazè ato që bèni ju dhe ka rrezík të bráktisni gjíthçka. Edhe financat nuk do jenë shumë të mira kështu që mòs ngurroni ta pranoni mbështètjen e familjarëve.

Peshoret e nderuara, Sot planetët do ju bëjnë shumë realistë dhe nuk do hídhni kurrsesi hapa të gabuara. Ju që jeni në një lídhje mùnd të keni edhe ndonjë konflíkt të vogël në orët e párá të mëngjesit, por do i kuptoni shpèjt gábímet dhe do i ndreqni ato.

Mesdita dhe mbrëmja kanë për të qenë më të bukurat. Ju beqárët me shumë mùndësi do afroheni me persona të shenjës së demit që do ua zbukurojnë jetën. Në pùnë herë pas here mùnd të ndiheni konfuzè për rrugën që dùhèt të ndiqni për të árrítur ku doni, por eprorët do iu japin një dorë. Për menaxhimin e financave do ndiqni strategjí stríkte.

Akrepat, Sot do e keni të vèshtírë të bini dakord me të tjerët dhe me vetveten. Gjithë kohës do keni kòntrádíkta të fòrta. Nëse keni një lídhje do jeni gjíthë kohës me nèrva dhe në humor të kèq. Debatet shpesh do jenë aq të fòrta saqë askush nuk do ju durojë dot.

Ose ndrýshoni ose do ju bráktisín përgjíthmonë. Ju beqárët do keni kèrkesa të paárrítshme dhe nuk do e gjèni dot atë të dùhurin. Në pùnë mùndohuni të ruani qetësínë kurdoherë dhe të mendoheni mirë párá se te veproni. Vetëm në këtë mënyrë nuk do bèni gábíme. Në planin financiar do jetë Mërkùri ai që do ju ndíhmojë ta ríkuperoni situatën.

Shigjetaret, Mërkùri do ua bëjë ëndrrat realitet gjatë kësáj dite. Nëse keni një lídhje do mèrrni shumë dashùri nga ai që keni në krah, madje ai mùnd të bëjë edhe sákrífica vetëm për t’ua plòtësuar qejfin. Ju beqárët do mbáni distancë nga çdokush dhe zor se do lejoni që díkush t’iu joshë apo t’iu bëjë komplimente. Me pak fjalë do jetë fáji juaj që statusi nuk do ju ndrýshojë.

Në pùnë do jeni ju që do i ndíhmoni gjíthë kohës të tjerët ndërkohë që sot ata do bèhen të gjíthë báshkë dhe do ju japin shtysën për të árrítur atje ku doni. Do gëzoheni e njëherazí do prèkeni nga gjesti. Shpenzímet do i krýeni pa u menduar shumë dhe në ákt gjèndja do mbètet sërish e mirë.

Bricjapet e mbare, Hëna dhe Plùtoni do sjellin ndrýshime pështjelluese gjatë kësáj dite, por të domòsdoshme për të rigjetur ekuilibrin. Ju të dashurùarit do kaloni në ekstremitete. Herë do dashuroheni me pasion e here do konflíktoheni me ashpèrsi. Ju beqárët do i keni të gjítha mùndësitë për të realizuar tákimin e ëndrrave, por do ju mungojë guximi për të folur e për të veprùar.

Në pùnë vetëm fálë këshillave dhe nxitjes së miqve do mùnd të vazhdoni párá dhe do i përfùndoni detyrat që iu janë dhënë. Po të mòs ishte për ta ju mùndet edhe ta kumbisnit pùnën. Paratë nuk do jenë të bollshme sa për të shpenzuar pa u menduar.

Ujoret, Fjala do ju ndíhmojë të shprèhni ndjenjat e brèngat sot, por gjíthashtu do çlíròni edhe energjítë nègátive. Nëse keni një lídhje do fílloni të ndërtoni baza më të fòrta me partnerin dhe flaka e pasioni do rindizet ne mbrëmje. Imagjínáta nuk do mungojë as për ju e as për atë që keni në krah.

Edhe për ju beqárët prítet një ditë ë mbùshur me emocione shumë të këndshme. Nuk do hezítoni as të bèni sákrífica për atë që do pëlqeni. Në pùnë do fílloni të vèndòsni rregùll dhe do ndreqni edhe disa gábíme të bëra më parë. Shpenzímet do i krýeni me shumë përkùjdès kështu që gjèndja nuk do pèsojë trònditje.

Keshtu arritem tek Peshqít, Fale Marsit sot do jeni më lùftarakë dhe shumë më áktivë nga më parë. Nëse keni një lídhje dhe kohët e fùndít gjërat kanë qenë si të fjetura, sot do rizgjoheni dhe do dashuroheni me shumë pasion. Do jetë si një fíllim i ri për ju të dy dhe shpirti do ju mbùshèt me gëzím.

Ju beqárët do keni dashùri me shíkim të parë në një moment krejt të paprítur. E gjíthë bota do ndrýshoje e do márrë më shumë kuptim. Në planin profesional do keni performanca të shkëlqyera. Do përfitoni nga çdo mùndësi për ta treguar veten dhe nuk do ndáleni përballë pèngesave. Edhe financat do jene me te qëndrueshme.

Leave a Comment