Friday, September 29, 2023
HomeGenelAnglezja e kishte paráshíkuar/ Jo vetëm rròga, edhe Bíngòja do ju Bjèrë...

Anglezja e kishte paráshíkuar/ Jo vetëm rròga, edhe Bíngòja do ju Bjèrë pas 1 SHKURTIT, bèhuni gati ta pèrballoni

Të drejtuar nga emocionet ka mùndësi që sot edhe të shpërqendroheni e të mòs dini çfarë të bèni. Ju të dashurùarit do keni ndjenja vërtet të fòrta, por ato do i dùken ekstreme partnerit. Kritíkat e tij mùnd t’iu lèndojnë dhe do ju bëjnë të mbýlleni në vetvete.

Ju beqárët do keni plòt mùndësi për të flírtuar e për t’i bërë gjërat si dùhèt. Do ju dùhèt thjesht më shumë shtysë dhe inkurajim nga miqtë. Në pùnë do jeni të ndrojtur dhe pavárësisht se do dini të bèni çdo gjë që do ju kèrkohèt nuk do krènoheni dhe e nuk do thërrisni me zè të lártë. Sektori i financave nuk do ketë pròblème serioze.

Demi Sado që të lùftoni gjatë kësáj dite për të ruajtur ekuilibrin dhe organizmin nuk do mùnd t’ia dilni dot mbánë. Ju që keni një lídhje do keni zènka dhe debáte të fòrta me partnerin. Në disa momente situata do jetë aq e tènsíonuar saqë vetëm ndíhma e miqve do ju nxjerrë nga katastrofa.

- Advertisement -

Ju beqárët mòs kèrkoni që gjërat të ndòdhin si me mágjí, por bèni edhe pak kohë durim. Sipas Dritare.net, në pùnë do mèrrni një lájm bòmbë që do ju mërzítë edhe më shumë. Mùnd të keni ndrýshim pozícioni ose edhe pùshim përfùndimtar. Për të pèrmírësuar financat mòs u mèrrni me gjëra jo lígjore sepse do i vuani gjatë pásojat.

Binjakët Të ëmbël dhe të dashur, por naívë, sot gjërat nuk do ju ecin ashtu si ju do dëshírònit. Nëse keni një lídhje qëndroni me partnerin dhe dashurojeni atë, por mòs i besoni verbërisht. Kur të mùndeni, kòntròllojeni me mënyra elegante që nuk kuptohen.

Ju beqárët që keni kohë që qëndroni në mbròjtje dhe nuk pranoni ftesat, nuk do i bèni dot ballë buzèqeshjes së díkujt sot. Ka mùndësi që një periudhë e bukur të fíllojë për ju. Në pùnë situata do jetë e ndërlíkuar sepse nuk do jeni plòtësisht të qártë për disa píka. Buxhèti do vazhdojë të mbètet dèlíkat dhe i pambròjtur në çdo moment.

- Advertisement -

Gaforrja Sot do jeni me humor shumë të mitë dhe të gatshëm për të bërë sa keni mùndësi për ta ndrýshuar jetën. Nëse keni një lídhje do bèni të pamùndurën që ta mbáni vetëm për vete partnerin dhe nuk do lejoni që të tjerët ta afrojnë pas vetes. Mùndet të mòs e lini as të shkòjë në tákime të rèndësishme pùne çka mùnd te sjellje edhe disa debáte.

Për beqáret me ne fùnd do konkretizohen ëndrrat më të bukura dhe zèmra do ndihèt e përmbùshur. Në pùnë do keni mbështètjen e yjeve dhe do i konkretizoni të gjítha planet e menduara. Do bèni shumë persona xhelòzè, por mòs e vrisni mendjen. Buxhèti do jetë paksa më i mirë.

Luani Sot do jeni shumë të vëmendshëm ndáj çdo gjëje dhe do keni më shumë sukses. Nëse keni një lídhje do jeni shumë më sensualë dhe do bèni të pamùndurën që të kríjoni një atmòsferë pasionante. Do doni ta bèni partnerin të ndihèt si mbi re, por të kënaqeni edhe ju njëherësh.

Nëse jeni beqárë do entuzíazmoheni aq shumë nga një person saqë nuk do mendoheni gjatë për të pranuar propozímin që ai do ju bëjë. Puna nuk do ju ecë kèq pavárësisht se dosa kolegë do mùndohen t’iu nxjerrin kèq párá shefave. Financat do i menaxhoni me shumë maturi dhe nuk do ju dalin pròblème.

Vírgjëresha Marsi ka rrezík t’ua prishë humorin gjatë kësáj dite dhe mùnd të përballeni edhe me pròblème që nuk i keni dëshirùar. Nëse keni një lídhje do jeni shumë rebele dhe do e kùndèrshtoni për gjíthçka atë që keni në krah. Bëni kùjdès sepse edhe durimit të tij në një moment do i vijë fùndi.

Ju beqárët ka mùndësi të gaboni dhe të fùteni në lídhje pròblèmatíke që do ua bëjnë jetën shumë të vèshtírë e të zymtë. Në pùnë herë pas here do jeni nèrvòzè dhe nuk do i shihni me qártësi gjërat. Asgjë nuk do ju shkòjë sipas planeve. Shpenzímet krýejini me shumë maturi dhe përkùjdès të páktën sa të kalojë kjo ditë.

Peshorja Do e keni te vèshtírë ta kuptoni veten gjatë kësáj dite dhe nuk do dini çfarë të bèni që të kënaqeni. Nëse keni një lídhje, dëshira për pavárësi nuk do prítet shumë mirë nga ai që keni në krah dhe në disa raste mùnd të lindin debáte. Flisni me të hapur dhe sqárohuni.

Nëse jeni beqárë do e keni të vèshtírë të mèrrni vendime sado që t’iu pëlqejë díkush. Në pùnë dita do jetë stimùluese, por disi e ndërlíkuar. Do bèni pèrpjèkje për të árrítur objektivat pavárësisht sfídave që do ju dalin. Sipas Dritare.net, gjèndja financiare do jetë shumë herë më ë mirë nga më parë fálë një shumë të mirë që do mèrrni nga një pùnë e mëparshme.

Akrepi Yjet këshillojnë ndrýshim të disa zakoneve për këtë ditë në mënyrë që gjërat të fíllojnë të pèrmírësohen. Nëse keni një lídhje jeta juaj do fílloje të stabilizohèt fále reflektimit, meditimit dhe lárgpamësisë që do trègòni. Mos lini pas dore as íntímitetin.

Ju beqárët do keni serish një dite te zakonshme dhe pa të reja. Nëse një ish partner ju kèrkon të shoqëroheni sërish mòs pranoni për asnjë arsye. Në pùnë do jeni të ngarkuar, por do e mèrrni këtë gjë si një sfídë që dùhèt ta kaloni. Për shpenzímet vèndòsni disa kufij sa pa qenë ende vonë. Gjendja financiare nuk do jetë e kënaqshme.

Shigjetari Hëna dhe Neptuni do ju detyrojnë t’i bèni sytë katër gjatë kësáj dite. Do ketë shumë gjëra që do ju acárojnë. Nëse keni një lídhje mùndohuni të dashuroheni si ta ndíeni, por gjíthmonë të ruani një fije dýshimi ndáj partnerin. Ka shume gjasë që ai të mòs trègòhèt si sínqertë me ju.

Nëse jeni beqárë mòs kèrkoni me ngùlm e me ínát t’i ndrýshoni gjërat sepse do gaboni. Në pùnë do keni mùndësi t’i rregùlloni disa gjëra dhe do ndiheni disi më të qetë. Për financat do mèrrni një lájm të jashtëzakonshëm që do ua ndrýshojë jetën njëherë e përgjíthmonë.

Bricjapi Sot do jeni shumë pozítivë dhe do keni dëshirë të besoni tek fati dhe lumturia. Nëse keni një lídhje dhe secili do respektojë pavárësínë e tjetrit, gjërat do ecin për mrekùlli. Mùnd të përgatisni edhe surpriza ose darka romantíke.

Nëse jeni beqárë do keni një ditë të begatë e të mbùshur me lumturi. Gjërat do ndòdhin në mënyrë të paimágjínueshme dhe do ju mbùshin me gëzím. Në pùnë mèrrini gjërat sa më shtrùar dhe kini më shumë besim tek vetja pasi ashtu do árríni rezùltate akòma më të lárta. Financat do i mbáni gjíthë kohës të ekuilibrùara.

Ujori Sot do jeni seriozè, por ama shumë seriozè. Nëse keni një lídhje partneri do e ketë të vèshtírë t’iu kuptojë dhe do druhèt t’iu propozojë diçka. Do i keni gjíthë kohës vetùllat e vrènjtura edhe pse ne ákt nuk do jeni të mërzítur apo me nèrva.

Ju beqárët do jeni të fokusuar në gjëra të tjera sot dhe as që do e mbáni mendjen tek kríjimi i një lídhjeje. Në pùnë do jeni shumë të përqendrùar dhe do ju shkòni deri në fùnd gjërave. Arritjet kanë për të qenë të jashtëzakonshme dhe do mèrrni propozíme për një detyrë shumë të rèndësishme. Buxhèti do mbètet i kënaqshëm.

Peshqít Do jeni shumë të drejtpèrdrejtë sot dhe nuk do mendoheni dy herë për t’i shprèhur ato që mendoni. Jeta juaj në çift do jetë më ë këndshme. Të dyja palët do i trègòni ndjenjat dhe do mèrrèni vesh për gjíthçka. Secili do respektojë lirinë e tjetrit dhe kòntrádíktat do mungojnë.

Ju beqárët do kèrkoni kudo, por asnjë nga ata që do tákoni nuk do ju përshtatet tërësisht. Në pùnë do i trègòni vlerat që keni dhe nuk do ndáleni për asnjë çást. Gjendja e financave do jetë paksa më dèlíkatë se dje, por dùke ùlur shpenzímet mùnd t’ia dilni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments