Saturday, December 2, 2023
HomeGenelBekohen 4 shenja hòròskòpi, Java e dytë e nëntorit do sjellë një...

Bekohen 4 shenja hòròskòpi, Java e dytë e nëntorit do sjellë një fùrtunë párásh

Dy shenjat e para jane Binjaket dhe Demi, Hëna e Plòtë në Akrep do t’ju mirëpres që prèj fíllimit të muajit. Pavárësisht se tekníkisht ajo është aty që prèj 31 tetorit, efektet do t’i ndjeni gjatë ditëve të párá të nëntorit. Urani do të jetë në drejtim të kùndèrt me Diellin, që do të thotë se nuk përjashtohen ndarjet apo ndrýshimet radíkale. Nëse díkush ju ka mbájtur të fshèhtë ndonjë ínfòrmacion, prisni ta dëgjoni gjatë kësáj kohe, si rezùltat i eklipsit të Super Hënës.

Ky muaj do të kèrkojë shumë nga secili prèj nesh, nuk ka rèndësi cilës shenjë i përkasim. Në mes të muajit, Urani do të jetë në të kùndèrt me planetin tuaj udhëhèqës Mërkùrin, e ndërsa më vonë, në fùnd të muajit do të jetë në drejtim të kùndèrt me Afërditën. Një dùkùri e tillë s’është aspak e zakontë. Lëvízja e Uranit në planete të ndrýshme nënkupton tèstim, për të parë nëse diçka s’po shkòn siç dùhèt në jetën tuaj. Më pas ai pùnon në ndíhmën tuaj, për t’i bërë gjërat të fùnksíonojnë dhe ju të mòs ndiheni më “të hùmbur”.

Një tjetër aspekt ku do të ndíkojë Hëna e Plòtë, është jeta e pèrditshme në pùnë. Nëse je e vetëpùnësuar, mùnd të keni një klient të ri dhe më të mirë, që do t’ju “detyrojë” të hiqni dorë nga një klient áktual, vendim që vjen si pásojë e një ko.nflíkti të interesit. Një tjetër alternativë është që mùnd të dëgjoni për lárgimin e paprítur të një pùnonjësi shumë të besuar.

- Advertisement -

Jeni me fat pasi si Binjak që jeni, njiheni për aftësínë për t’u përshtatur shpèjt, komuníkimin e rrjèdhshëm dhe shkáthtësínë. Të gjítha këto cilësi, do t’ju ndíhmojnë t’i përballoni mirë ndrýshimet që ndòdhin këtë muaj. Ku.jdesuni pak për shèndètin. Mund të keni nèvojë për të márrë një kurë për sëmùndjen me të cilën po përballeni.

Nëntori prítet të jetë muaji me numrat më të lártë të rasteve, nisur nga tákimi i Jupiterit me Plutonin në 12 nëntor. Aty nga fùndi i dhjetorit, gjërat do të qetësohen dhe bota nuk do të jetë më kaq e fíksuar. Nëse kjo nuk ndòdh pranë Krishtlindjeve, do të ndòdhë rreth 12 janarit.

Hëna e Plòtë e 14 nëntorit do të ndíkojë në sektorin e pùnës që do të thotë se projekte të reja ju presín. Kjo do të stimùlojë imagjínátën tuaj për të bërë një projekt, rezùltati i të cilit do të duartròkitet në përfùndim. Vetëm bèni kùjdès me fjalët që pèrdorni qoftë në shkríme, fjalime apo rrjète sòcíale. Mos firmòsni asnjë kòntrátë gjatë kësáj kohe, mùndësit deri në fíllim të dhjetorit.

- Advertisement -

Muaji mbýllet me një eklips hënor më 30 nëntor, i cili ju vèndòs ju në qendër dhe dëshirat që keni për të qenë të lumtur. Mund të konsideroni edhe të përfshíheni më seriozísht në një márrëdhënie. gjíthashtu, kjo dùkùri mùnd të sjellë edhe fùndin e një márrëdhënieje qoftë profesionale ose personale. Diçka e tillë mùnd të ketë qenë në proces gjatë gjysmës së dytë të 2022, por tani do të mèrrni vendimin përfùndimtar.

Gaforrja dhe Luanet jane dy shenjat e tjera me shume fat, kur diçka mbáron në ástròlògjí, diçka e re nis- eklipsi i 14 dhjetorit do t’ju japë një ndíhmë të madhe dhe shumë pozítive që dùhèt t’ju bëjë të lumtur. Dëshirat tuaja do të jenë fokusi krýesor që prèj fíllimit të nëntorit.

Mendoni dhe kùjdèseni më shumë për të tjerët dhe hárroni të mèrrni kohën që ju dùhèt për veten dhe lumturinë tuaj. Hëna e plòtë e 31 tetorit, (plus/minus 4 ditë) do t’ju sjellë momente reflektimi. Do të keni mùndësínë të tèrhíqeni pak nga rutina dhe kèrkesat që vijnë nga familja apo kárriera. Nuk ka rèndësi nëse jeni ose jo në pùnë, sërish keni nèvojë për kohë për vete.

Duket síkur po mendoheni për t’ju báshkùar një eventi, por keni dýshime pasi s’doni të rrezíkoni shèndètin. Në kohë pándèmie, çdo event vjen me pròblèmet dhe pásojat e tij të mùndshme. Çdo gjë mùnd të ndòdhë prandáj më e mira është të qëndroni në shtëpi, dùke qenë se as partneri juaj s’është dakord me mendimin për t’ju báshkùar jetës sòcíale në ditë si këto.

Hëna e Plòtë, e 31 tetorit, mùnd t’ju ketë përballur me një míkëshë e cila ka nxjerrë një anë të pazbùluar të kárákterit të sáj, dùke ju thënë gjëra që s’kishít imágjínuar se do t’i dëgjonit ndonjëherë prèj sáj. Keni nèvojë për pùshim, por pùna do t’ju kèrkojë të ktheheni në zyrë krahëhapur!

Përsa i përket kárrierës, gjërat kanë shkùar mirë, me shumë lëvdata dhe asnjë kritíkë nga njerëzít e rèndësishëm, prandáj gjysmën e parë të muajit do të doni t’i dedíkoheni edhe më shumë. Ambíenti atje do të jetë i kënaqshëm, ndrýshe nga jeta private, ku miqtë, fèmíjët apo partneri kanë mendime të ndrýshme dhe disa prèj tyre i kanë për ju.

Hëna e 14 nëntorit do të zgjojë qejfin në jetën tuaj! Nëse jeni síngle mùnd të tákoni díkë që do t’ju dùket aq fantastík sa do t’ju frymëzojë. Mund ta tákoni përmes një míku të përbáshkët, por nëse dilni kùjdès distancën. Nëse jeni në një lídhje, mùnd të mendoni për një fejesë/martesë apo báshkëjetesë të mùndshme. Nëse keni diçka serioze me partnerin me të cilin dilni áktualisht, martesa është çështje që do të diskutohèt shumë këtë muaj. Mund të jeni dùke menduar gjíthashtu për një bebe, por provojeni pas 14 nëntorit jo më parë.

Ka shumë mënyra për ta pèrdorur këtë Hënë të Re, pasi do t’ju bëjë më kreativë se kurrë. Nxirrni më të mirën e talentit tuaj dhe bèni ca párá me të. Mërkùri sápo është kthýer nga prapavija, por mòs u nxitoni të blini pajisje të reja elektroníke.

Nëse ju dùhen, bëjeni nga mesi i muajit. Në po të njëjtën kohë, nisni dhe me firmat e márrëveshjeve të ndrýshme, jo më herët. 13 nëntori do t’ju japë energjí dùke ju ndíhmuar të bèni progres në pùnën tuaj dhe t’i shihni frytet e sáj shumë shpèjt. Përsa i përket shèndètit, nëse zbatoni rregùllat që rekòmandohen, nuk do të pr.ekeni nga asgje. Për Krishtlindje ose në fíllim të janarit, bota do ta ketë gati per nje gje te madhe per ju.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments