Thursday, June 1, 2023
HomeGenelJava e fùndit e Tetorit do te jete plot FAT e lek/Astròlògia...

Java e fùndit e Tetorit do te jete plot FAT e lek/Astròlògia Angleze parashikòn sakte

Këtë javë do të ang.azhoheni në më shumë detyra që lídhen me njerëz nga familja ose të afërmit tuaj. Do të keni më shumë kontákte me njerëz që do të tèrhèqín vëmendjen tuaj me pròblème të ndrýshme. Ka shumë të ngjárë që ata të mbështèten tek ju për t’i zgjídhùr ato.

Gjatë këtyre sht.atë ditëve, më shumë njerëz do t’ju kèrkojnë për një shërbim ose këshillë. Do të ngarkoheni me më shumë angazhime në lídhje me pròblèmet e familjes, me pagesa të fa.turave të ndrýshme, të rèndësishme për familjen tuaj. Financiarisht, java sjell sígùri në shtëpinë tuaj, fálë veprimeve ose të ardhùrave të të gjíthë anëtarëve të familjes. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjètoni një surprizè në lídhje me një grua që njihni kohët e fùndít.

Gratë do të kèrkojnë një zgjídhje të re për pròblèmet e vjetra. Ju mùnd të dùhèt të bèni një ármëpùshim me njerëzít me të cilët keni pasur konflíkte në të káluarën ose keni përjetuar nd.arje. Burrat do të dùhèt të veprojnë me kùjdès për çështje që prèkin familjen dhe të afërmit e ngushtë. Disa ngjárje do t’ju befasojnë dhe padýshim që do të jenë të pakëndshme.

Akrepi Do të keni një humor të paqëndrueshëm, të ndrýshueshëm pothuajse gjatë gjíthë javës. Është e mùndur që justifíkimi juaj mùnd të jetë se kjo gjèndje është për shkák të tèlasheve ose stresit që keni përjetuar javët e fùndít. Përdorni këto shtatë ditë për të menduar me kùjdès për arsyet që ju bëjnë kaq të pakëndshëm. Shmangni fájësimin e njerëzve të tjerë.

Përpjekjet për t’ju máshtrùar do t`i kuptoni shpèjt dhe do t`i rèfùzoni. Kjo do të jetë një javë e këndshme për të udhëtuar me familjen ose për arsye familjare. Do të përjètoni një surprizè të këndshme në lídhje me një fèmíjë që jèton në një qytet ose vend tjetër. Është e mùndur që kjo surprizè të ketë lídhje me një vízítë të ardhshme ose një ngjárje tjetër të madhe.

Këtë javë do të prisni me padurim një letër ose telefonatë me një vajzè apo një grua të re. Gratë Akrep do të kenë tákime dhe biseda interesante që do t’i ndíhmojnë ato të organizojnë disa plane të rèndësishme për muajin e ardhshëm. Takimet dhe njohjet e paprítura nuk përjashtohen. Burrat do të jenë në gjèndje të hèqín qafe disa detyrime dhe márrëdhënie të pakëndshme. Monitoroni me kùjdès kontáktet tuaja me njerëzít e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores dhe Ujorit dhe mòs nxitoni në veprime ose vendime që lídhen me njerëz të tillë.

Shigjetari Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë do të shmángni bërjen e planeve të páráve. Mos bèni ose kèrkoni premtime në lídhje me párátë, edhe nëse ato kanë të bëjnë me të afërmit ose miqtë tuaj. Këtë javë mùnd ta mbáni mend me ndrýshime të paprítura në shtëpinë tuaj. Këto mùnd të përfshijnë lèvízjen ose mobiljet e reja.

Gjatë javës mùnd të habiteni nga një dhùratë ose do të gjèni sendin e hùmbur (të harrùar) të díkujt. Këtë javë do të mèrrni lájme në lídhje me shtátzèninë ose lindjen e një fèmíje. Ky lájm mùnd t’ju befasojë, pasi nuk keni pasur ínfòrmacion páráprak për një ngjárje të tillë. Këtë javë do të shqètësoheni për një pròblèm shèndètësor të një personi që njihni dhe zhvillimi i të cilit do të jetë pròblèmatík.

Gratë do të entuzíazmohen për lájmet e ndrýshme që do të márrín gjatë javës. Disa prèj tyre do të kríjojnë shqètësime, ánkthe, pasígùri dhe madje edhe fríkë për të ardhmen. Burrat do të shijojnë dhùratat ose përfitimet e vogla që do të sígùrojnë gjatë këtyre shtatë ditëve në një mënyrë apo në një tjetër.

Bricjapi Këtë javë do të dùhèt të mobilizoheni sa më shumë që të jetë e mùndur për të mbròjtur veten nga disa trònditje ose përvoja nègátive në jetën tuaj të pèrditshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të lindin situata të ndrýshme str.esuese që do t’i keni provuar tashmë në të káluarën me njerëz të tjerë ose díku tjetër. Shmangni blerjen e mallrave të pèrdorura, márrjen me qíra ose huazímin e sendeve, etj.

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të befasoheni nga një dhùratë ose një lloj përfitimi tjetër që mùnd të vijë përmes një personi nga familja juaj ose díkujt që ju do. Ngjarje ose përvoja interesante do të ndòdhin rreth një burri. Gratë Bricjap do të jenë shumë të padurueshme gjatë këtyre shtatë ditëve. Padurimi dhe dëshira për të árrítur një sukses ose pozítë të cáktuar mùnd t’i përfshijë ato në një konflíkt të padëshirùar dhe të pakëndshëm. Burrat do të kenë shumë pùnë për të bërë, por jo gjíthçka do të bèhèt me dëshirë.

Ujori Këtë javë do të përjètoni një ngjárje interesante ose të rèndësishme. Në përgjíthësi, të afërmit dhe ndoshta miqtë do të luajnë një rol pozítiv në jetën tuaj këtë javë dhe tjetrën. Prisni një ofertë ose ftesë që nuk dùhèt të nguteni ta pranoni ose rèfùzoni. Jepini vetes kohë për të vlerësuar opsionet tuaja përpárá se të jepni një përgjígje. Këtë javë mùnd të mèrrni një ofertë ose mùndësi për të blerë diçka me interes për ju.

Ngjarjet në lídhje me shítjen e sendeve ose pasurisë që zòtëroni janë të mùndshme. Në terma materialë, kjo javë do të favorizojë veprime të ndrýshme nga të cilat prisni përfitim ose sukses. Gjatë kësáj jave, shumë do të jenë të lumtur nga párátë ose një dokument që do të vijë përmes ndonjë institucioni ose përfaqësuesi të një kompanie, organizate, etj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shumë do të kenë kùjdès në lídhje me fèmíjën e tyre, arsimimin, shèndètin ose jetën personale.

Peshqít Këtë javë do të tákoni një person i cili do të shkáktojë disa konfuzíone në mendimet, idetë ose planet tuaja. Këtë javë do të përjètoni një ndarje nga jeta me një person, misioni i të cilit në jetën tuaj ka mbárùar. Kjo javë do të jetë përgjíthësisht e zènè me pùnët dhe márrëdhëniet tuaja të brèndshme. Një i afërm mùnd të ketë një pròblèm shèndètësor që do të zgjasë më shumë për t`u trájtuar.

Disa prèj jush do të përjetojnë një ndrýshim të padëshirùar të vendbanimit ose do të dùhèt të zgjídhin një pròblèm të pakëndshëm me fqínjët, qíramárrësit ose pronarët. Kontáktet tuaja profesionale ose të biznesit do të kenë zhvillim të mirë këtë javë. Është e mùndur të vijnë ide të reja, interesante. Java premton të sjellë párá përmes një dokumenti. Gjatë javës, një grua nga rrethi juaj i të afërmve do të përpiqet të kùndèrshtojë dëshirën ose idenë tuaj. Burrat do të kenë ditë më stresuese në familjen e tyre.

Kjo mùnd të jetë për shkák të ndrýshimeve që po ndòdhin tani dhe kríjimit të prèsionit mbi të gjíthë anëtarët e familjes. Gratë do të vèndòsín për çështje të rèndësishme. Kjo është një javë e fùqíshme për ju kështu që veproni me guxim në detyrat që kanë rèndësi për ju

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments