Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDo ju gjèjë Viti i Ri pa Bòrxhe dhe pa Krèdi, por...

Do ju gjèjë Viti i Ri pa Bòrxhe dhe pa Krèdi, por vetëm 4 Shenja e kánë këtë Fát

Gjatë kësáj jave do jeni edhe më të logjíkshëm dhe do e ktheni situatën në favorin tuaj. Për ju që keni një lídhje do jetë një periudhë e begatë. Do mèrrni vesh më së miri me partnerin dhe do jeni gati të bèni së báshkù çdo lloj çmèndurie. Ju beqárët ka mùndësi të bini në dashùri me një person që më parë e keni tallur dhe e keni òfènduar.

Në planin financiar do jetë një periudhë e favorshme dhe gjèndja do konsolidohèt tej mase. Do e hídhni çdo hap me shumë maturi. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe në përgjíthësi vetëm se nëse keni një pùnë krahu bèni kùjdès mòs keni dèmtime nëpër duar. Në pùnë do keni ndrýshime të mènjèhershme dhe do afroheni pranë objektivave krýesore.

Demi Në pùnë do iu jepni një tjetër pamje jetës tuaj dhe buzèqeshja do mbizòtërojë. Për ju të dashurùarit perspektivat do jenë goxha të mira. Do ja kaloni për bukùri me partnerin dhe do i lini pas krahëve të gjítha pèngesat që keni hasur në të shkùarën. Ju beqárët do keni një periudhë të mbùshur me tákime imprèsionuese dhe do jetë në dorën tuaj përzgjèdhja e personit të dùhur. Financat do jenë prioritare në çdo moment.

- Advertisement -

Do e frènoni veten kur të krýeni shpenzíme dhe buxhèti nuk do jetë i kèq. Shëndeti do jetë më i qëndrueshëm se një javë me parë. Do kùjdèseni më tepër për veten. Edhe gjèndja psíkologjíke do jetë e shkëlqyer. Në pùnë do keni ndrýshime të mëdhá sidomòs nëse keni qenë të papùnë deri më sot. Shfrytëzojini të gjítha mùndësitë që do iu jepen.

Binjakët Gjatë kësáj jave do jetë momenti për të lèvízur e për të bërë ndrýshimet e menduara prèj kohësh. Nëse keni një lídhje, pasioni në çift do shumëfishohèt dhe kënaqësitë do jenë të paimágjínueshme. Do ja kaloni mjaft mirë dhe do mèrrni edhe vendime me rèndësi. Ju beqárët do keni një periudhë të favorshme dhe të mbùshur me tákime imprèsionuese.

Shfrytëzojini sepse rrallë jepen mùndësi të tilla. Në planin financiar do jeni me fat dhe do mùnd të krýeni investime më tepër se më parë. Disa persona do ua shlyejnë edhe bòrxhèt dhe do jeni më të qetë. Për shèndèt të mirë dùhèt të shmángni ùshqímet e yndýrshme dhe pijet me gaz. Në pùne do jeni të zòtet dhe do árríni më shpèjt nga sa mendonit atje ku keni dëshirùar. Po vazhduat në këtë mënyrë shumë shpèjt do ngriheni edhe në detyrë.

- Advertisement -

Gaforrja Kjo javë do jetë shumë emocionuese. Gjithçka do fíllojë me qetësi për ju që jeni në një lídhje, por pas të mërkurës pasioni do ríkthehèt në mënyrë të vrùllshëm. Do ndiheni aq mirë saqë me zor do e besoni se jeni në realitet.

Ju beqárët nuk dùhèt të bëjnë sákrífica ekstreme vetëm për të ndrýshuar statusín. Me thjeshtësi dhe një komuníkim të mirë ata mùnd të árríjnë çdo gjë që dëshirojnë. Buxhèti do jetë aq i mirë saqë mùnd t’i krýeni pa fríkë edhe investimet e mëdhá që keni menduar. Shëndeti do jetë goxha i mirë. Do jeni ne forme të shkëlqyer fizíke dhe morale. Në pùnë do báshkëpùnoni me disa kolegë dhe do árríni majat.

Luani Do keni ide shumë të mira gjatë kësáj jave dhe po patët dëshirë mùnd të bèni gjëra vërtet të mëdhá. Në përgjíthësi do jeni të rrethuar nga njerëz pozítivë. Nëse kohët e fùndít keni pasur pròblème e vèshtírësi me partnerin, tani situata do ndrýshojë për mirë. Do jeni në humor për të bërë sháka dhe për te hapur edhe rrugë atëherë kur dùhèt.

Ju beqárët më në fùnd do tákoni një person që do iu përshtatet në çdo píke dhe do fílloni më të një lídhje te qëndrueshme. Gjendja e financave do váret tërësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po u treguat do keni edhe trònditje te fòrta. Gjendja shèndètësore ka për të qenë e shkëlqyer. Do ndiheni plòt energjí e dinamizèm. Në pùnë do fílloje një periudhe shumë e kënaqshme dhe me árrítje të njëpasnjëshme. Zbatojini ende rekòmandimet e dhëna nga miqtë.

Vírgjëresha Edhe pse do ju dalin pèngesa dhe mùnd të rrëzoheni, këtë javë dùhèt të dini të ringriheni. Askush nuk i ka gjërat e thjeshta në jetë, por lum ata që nuk dòrèzohen. Ju të dashurùarit do jeni të logjíkshëm dhe nuk do bèni gjëra që do e lèndojnë tjetrin. Ju beqárët do keni disa tákime, por për fat të kèq do përballeni me zhgènjime.

Financat do jenë më shumë të trazuara sesa të stabilizuara. Nëse nuk e organizoni dot vetë këtë sektor kèrkoni ndíhmë nga specialistët. Gjendja shèndètësore do jetë më e mirë. Do keni energjínë që do ju nèvojitet. Jeta profesionale do jetë e shkëlqyer sidomòs nëse jeni jurist. Mùnd të keni përfitime shumë shpèjt nga një pùnë që do nisni.

Peshorja Mendojini me kùjdès gjërat këtë javë párá se të veproni, pasi vetëm kështu nuk do keni pròblème. Ju jeni intelígjèntë dhe këtë ákt nuk e mohon dot askush. Nëse jeni në një lídhje do keni debáte të fòrta me partnerin pasi për asgjë nuk do bini dakord me njeri-tjetrin. Në shumë momente do ndiheni vërtet kèq dhe do qáni.

Ju beqárët ka gjasë t’i ríktheheni një historie te vjetër, por kësáj here gjerat kanë për të qenë tërësisht ndrýshe. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, gjíthsesi nëse trègòheni te kùjdèsshëm dhe mendoni edhe për të ardhmen gjerat do normalizohen. Shëndeti do jetë më i kënaqshëm se një javë më parë. Nuk do keni më shqètësimet nga barku apo mesi. Edhe në pùnë do i keni gjërat shumë më të thjeshta dhe do árríni rezùltate të lárta.

Akrepi Gjatë kësáj jave do ju ndriçohèt çdo gjë dhe do e shihni realitetin ashtu si është. Nëse keni një lídhje më në fùnd do afroheni me partnerin tuaj fálë disa projekteve të përbáshkëta që do nisni. Keni për ta parë që kur bèheni báshkë jeni një skuadër e pathýeshme. Nëse jeni beqárët do realizojnë tákime të reja në disa mbrëmje ku do jeni të ftuar.

Ndonjëherë gjërat që rrjèdhin natyrshëm janë ato më të bukurat e më të veçántat. Në planin financiar do reflektoni me kùjdès párá se të hídhni çdo lloj hapi dhe kjo do bëjë që të mòs keni trònditje. Shëndeti do ketë pròblème të vogla. Ditët e párá do keni shqètësime nga barku dhe nga shpina. Në pùnë mòs ecni kuturu, por ua vini njëherë veshin kolegëve të vjetër. Disa mùnd t’iu japin këshilla me vlerë.

Shigjetari Kjo javë do jetë e mágjíshme dhe e mbùshur me risi. Çdo çást do jetë i përkrýer. Në jetën tuaj në çift do ketë ndrýshime rrènjësore gjatë kësáj jave, por çdo gjë do váret nga sjellja e kohëve të fùndít. Nëse e keni dashur dhe e keni respektuar partnerin ai do ju bëjë surpriza dhe propozíme për diçka më serioze.

Nëse jeni gr.índur do vèndòsni të qëndroni pak kohë lárg. Ju beqárët nuk dùhèt të pranoni asnjë ftese sepse do lèndoheni. Në planin financiar është momenti të këshilloheni me specialistë që të mòs keni të paprítura. Shëndeti do jetë disa ditë i mirë e disa ditë jo i qëndrueshëm. Nuk keni si t’iu shpètoni virozave. Në pùnë do jeni ambiciozè dhe të arsyeshëm. Gjithçka do ju ecë më mirë nga më parë.

Bricjapi Gjatë kësáj jave është koha më e përshtatshme për të reflektuar mbi të ardhmen. Kujdes mòs bèni gábíme. Nëse jeni në një lídhje ka rrezík që gjërat të mòs ecin mirë. Do jeni gjíthë kohës në ánkth dhe mjaft xhelòzè për atë që keni në krah.

Kujdes mòs e teproni. Për ju beqárët do jetë një javë e mirë. Do keni tákime dhe nuk do ngurroni të hídhni hapat e párá. Për sa iu përket financave do i pèrmírësoni ato dhe do mùndoheni të vèndòsni ekuilibër. Shëndeti nuk do ketë asgjë për t’u shqètësuar. Do fílloni edhe një áktivitet të ri sportiv që do iu bëjë të ndiheni më mirë. Jeta profesionale prítet të jetë shumë e favorshme. Nëse keni një pròblèm të vjetër për ta zgjídhùr ka ardhùr kohë e dùhur.

Ujori Gjatë kësáj jave do i shihni gjërat me një sy tjetër dhe do ecni me kùjdès. Nëse jeni një lídhje do fílloni të vini rregùll në jetën tuaj sentimentale. Mos bèni asgjë pa márrë edhe mendimin e partnerit sepse ai mùnd të mërzítet. Ju beqárët do tèrhíqeni shumë nga díkush, por do hezítoni që ta shprèhin atë që mendoni.

Merrni ku.rajën, nëse nuk doni të ngeleni vetëm. Në fùshën e financave do ndërmèrrni disa rrezíqe, por në fùnd rezùltati do jetë i shkëlqyer. Jupiteri dhe Plutoni do jenë planetët që do iu mbròjnë shèndètin. Asnjë pròblèm nuk do keni gjatë kësáj periudhe. Në jetën profesionale do mùndoheni shumë për të árrítur objektivat tuaja dhe më në fùnd do ia dilni.

Peshqít Sado të mùndohen t’ua prishin ekuilibrin gjatë kësáj dite askush nuk do ja dalë dot. Nëse keni një lídhje, jeta juaj do jetë gjíthë kohën e mbròjtur nga planetët. Kujdes nga fùndi i javës sepse mùnd të lindin disa mòsmárrëveshje të vogla.

Nëse jeni beqárë dhe keni prítur me padurim të përjètoni dashùrinë e vërtetë do keni mùndësi ta realizoni dëshirën. Në planin material dùhèt të prisni edhe disa javë për të rregùlluar pròblèmet. Shëndeti nuk do jetë i kèq. Do keni një ekuilibër të mirë fizík dhe moral. Me motivimin dhe energjínë që do iu japë Marsi në pùnë do árríni majat. Përgjegjësitë që do iu jepen do jenë të mëdhá dhe me shumë peshë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments