Friday, September 29, 2023
HomeGenelMèrí Shehu "tròndit" këto shenja/ Nga e mèrkura ky burim do t'ju...

Mèrí Shehu “tròndit” këto shenja/ Nga e mèrkura ky burim do t’ju rrjèdhë PARA, vetëm për ju

Për ju çdo gjë ka për të shkùar për mrekùlli gjatë kësáj jave. Planetët dhe të afërmit do ju shtojnë gëzímin dhe buzèqeshjen. Ju të dashurùarit do i shprèhni më tepër ndjenjat dhe këtë do e bëjnë me mënyra nga më të veçántat. Partneri nga ana tjetër do iu dashurojë pa dorashka dhe emocionet do jenë të njëpasnjëshme. Ju beqárët vërtet do lòdheni tej mase dùke joshur, por rezùltatet që do árríni do iu çlòdhin mènjèherë.

Me financat nuk do i keni pùnët mirë. Do shpenzoni pa menduar dhe do rrezíkoni tej mase. Shëndeti do váret tej mase nga mënyra e të ùshqýerit. Po e tepruat me váktet, me yndýrën dhe me kripën dùhèt të përgatiteni për pròblème. Në pùnë do jeni këmbèngùlës dhe të vèndòsur për të árrítur atje ku dëshíròni. Mùnd të lòdheni disi, por do árríni atje ku doni.

Demi, Nëse nuk trègòheni tolerantë dhe të durùar kjo javë do jetë shumë e vèshtírë. Për ju çiftet do jetë periudhë pak e zymtë. Mùnd të thuhèt se do jetë një “lùfte e ftohte” dhe ju do vuani. Lërèni pas krènarinë dhe bëjeni ju hapin e parë për të rregùlluar gjërat.

- Advertisement -

Për ju beqárët prítet të fílloje një lídhje e fòrtë dhe e këndshme. Dielli do ju bëjë të keni shumë etje për të bërë shpenzíme dhe për të fituar párá. Kujdes me hapat që do hídhni. Për sa i përket shèndètit do keni disa pròblème me gjumin. Merrni masat e dùhura, por mòs e teproni me medíkamentet. Pini një gotë çáj kamomili párá se te shtriheni për të fjetur. Kujdes, në pùnë disa kolegë zíliqárë do kèrkojnë t’iu zènè vendin.

Binjakët, Kjo do jetë një javë e mrekùllueshme. Do jeni práktíkë dhe optimistë. Ju të dashurùarit çdo ditë do përjètoni ndjesi të reja dhe do ju dùket shpesh síkur jeni nëpër ëndrra. Problemet e se shkùarës do i lini pas krahëve njëherë e përgjíthmonë. Ju beqárët nuk dùhèt të luani me zjárrín vetëm për të ndrýshuar statusín sepse mùnd të lèndoheni kèq.

Sektori i financave nuk do përbëjë asnjë lloj pròblèmi. Prej pak kohesh po ecni vetëm me plane dhe kjo është gjëja më e mirë. Gjendja shèndètësore herë do jetë e mirë dhe herë do lerë për të dëshirùar. Mùndohuni të konsumoni nga të gjítha llojet e ùshqímeve. Në pùne vërtet do lòdheni pak, por árrítjet do ju bëjnë krènarë për veten.

- Advertisement -

Gaforrja, Sado që të mùndoheni nuk keni për ta ruajtur dot një klimë të ngrohtë sot. Herë pas here do ju dùhèt të bèni më shumë durim dhe të këmbèngùlni. Jeta juaj në çift ka për të qenë shumë ë trazuar dhe nuk do bèni as pèrpjèkjen më të vogël për ta ndrýshuar.

Dèbatet do vazhdojnë edhe në mbrëmje. As beqárët nuk do e kenë mendjen për të kríjuar një lídhje të qëndrueshme dhe do i rèfùzojnë ftesat që do ju bèhen. Buxhèti mùnd të mbáhèt i qëndrueshëm vetëm fálë ndíhmës së të afërmve sepse ju nuk do árríni dot t’i vini fre vetes. Shëndeti nuk do jetë shumë pròblèmatík, por nuk do ndiheni as shumë të qetë. Në pùnë përfitoni të kèrkoni çdo gjë që do doni ë momentin e dùhur sepse askush nuk do ju thotë dot jo.

Luani, Paragjýkime, mërzítje, debáte dhe konflíkte do ketë këtë javë. Shumicën e kohës do ndiheni kèq. Situata për ju çiftet do jetë e tènsíonuar. Kësáj here nuk do jeni ju shkáktarët. Partneri po bèhèt i padurueshëm dhe sado durim të keni nuk do e ruani dt hármoninë. Për ju beqárët príten flírte. Do pëlqeheni shumë gjatë kësáj jave, por aventurat që do kaloni mùnd te mòs iu pëlqejnë shumë.

Saturni ju këshillon të trègòheni vigjílentë me financat për të mòs e përkèqësuar gjèndjen. Për sa i përket shèndètit nuk do keni për çfarë te ankòheni pasi do jeni në formë shumë të mirë. Në pùnë dùhèt të jeni realiste dhe me këmbë në tokë nëse doni të mèrrni një drejtim të ri. Do mèrrni një vendim të rèndësishëm.

Vírgjëresha, Kjo javë ka për të qenë e jashtëzakonshme dhe e mbùshur me lumturi. Ju që jeni në një lídhje, këtë jave do iu dùket síkur do kaloni një muaj mjalti. Partneri do përkùjdèset mjaft dhe disa dëshira do iu plòtësohen. Neptuni nga ana tjetër do ndíkojë pozítivisht tek jeta sentimentale e ju beqárëve. Tregohuni të ndershëm me ato që do shprèhni dhe mòs u nxitoni për asgjë.

Me financat do trègòheni të matur dhe kjo është një cilësi shumë e nèvojshme në këtë kohë të vèshtírë. Në planin shèndètësor nuk do ketë pròblème. Rezístenca juaj fizíke do jetë e jashtëzakonshme dhe nuk do keni asnjë shqètësim. Mùndohuni të mòs strèsoheni. Në pùnë do keni shumë fat dhe çdo objektiv do e árríni pa shumë mùndim.

Peshorja, Këtë javë do bèni më të mirën për të pasur një jetë më të qetë. Shpesh mùnd të dilni edhe nga parimet që keni. Ju të dashurùarit ka mùndësi të mèrrni vendime shumë të rèndësishme të cilat do ua ndrýshojnë përgjíthmonë jetën. Të afërmit, si tuajit ashtu edhe të partnerit, do jenë një mbështètje e fòrtë. Ju beqárët do keni tákime, por tashmë nuk do fílloni aventura kalimtare. Këtë jave do fíllojë një histori serioze, e konsoliduar dhe afatgjatë.

Buxhètin gjíthashtu do dini si ta menaxhoni me më shumë përkùjdès dhe maturi kështu që gjèndja do mbètet e kënaqshme. Në disa momente mùnd të ndíhmoni edhe të afërmit. Shëndeti nuk ka për të qenë aspak i kèq, dùhèt thjesht të përkùjdèseni pak më tepër për kilogramët e tepërt. Në pùnë do jeni shumë kèrkues ndáj vetes dhe nuk do ndáleni derisa të árríni atë që dëshíròni.

Akrepi, Këtë javë do keni shumë fòrcë brènda vetes dhe do mùndoheni ta bèni çdo moment të animuar. Atmòsfera ne jetën tuaj ne çift do jetë herë pas here elektrizuese, por do kaloni edhe momente pasionante. Ju beqárët dùhèt të njiheni me sa më shumë persona dhe më pas të mendoni të bèni zgjèdhjen përfùndimtare. Në planin material nuk do dini çfarë të bèni në disa momente sepse do gjèndeni në vèshtírësi.

Pranojeni ndíhmën që do iu japin familjaret. Gjendja shèndètësore nuk do jetë ashtu si e keni prítur. Herë pas here mùnd të përballeni edhe me shqètësime, dhímbje muskujsh apo dhímbje stòmaku. Për pùnën do jetë periudhë e lavdishme. Do dini çfarë hapash të hídhni në çdo moment dhe do mèrrni plòt vlerësime.

Shigjetari, Nëse nuk bèn më të mirën nga vetja për të ruajtur qetësínë këtë jave gjërat do bèhen më dèlíkate. Për ju që jeni në një lídhje do jetë një periudhë e tènsíonuar. Nuk do toleroni aspak dhe do këmbèngùlni gjíthmonë që të dalë e juaja. Kujdes sepse po vazhduat në këtë rruge do e shkátërroni atë që keni ndërtuar deri me sot.

Ju beqárët do ndiheni të míkluar nga disa persona që sápo i keni njohur dhe do hídhni hapa të nxitura. Në planin financiar do jeni të shpërqendrùar sepse situata do jetë goxha e turbùllt. Shëndeti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë. Do keni djègie stòmaku dhe dhímbje barku. Kujdes me prodùktet që do konsumoni. Në pùnë do jeni goxha serioze dhe të zòtët. Do árríni atje ku dëshíròni.

Bricjapi, Do jeni shumë të mençur gjatë kësáj dite dhe nuk do bèni asnjë lloj gábími. Ju të dashurùarit nuk do doni aspak të qëndroni në qetësi dhe do bèni të pamùndurën që të lùftoni fòrt me rutinën. Do i shtoni áktivitetet sportive, daljet dhe gjíthçka që do ju bëjë të dyve të ndiheni mirë. Ju beqárët do e shfrytëzoni në maksimum lirinë tuaj dhe nuk do doni të ndrýshoni status.

Financat nuk do favorizohen nga yjet kështu që bèni kùjdès me të gjítha shpenzímet nëse nuk doni të mbèteni pa párá. Shëndeti gjíthashtu do kèrkojë më tepër përkùjdès. Mos nèglízhoni gjumin dhe ùshqímin. Në pùnë do ju dalin edhe pròblème, por do dini si t’i menaxhoni dhe si t’i zgjídhni. Kujdes dùhèt bërë nga disa kolegë të rinj.

Ujori, Merrini gjërat me qetësi këtë javë dhe mèrrni iniciativa. Ju të dashurùarit, të nxitur nga Merkùri, do keni kurajën të flisni edhe për tema dèlíkate me atë që keni në krah. Do ndiheni shumë më të qetë pasi të keni sqárùar gjíthçka. Lidhja do konsolidohèt edhe më tepër. Ju beqárët dùhèt të prisni edhe pak kohë për të pasur ndrýshimet e mëdhá që keni ëndèrrùar.

Në planin financiar nuk prítet të keni as pròblèmin më të vogël pasi së fùndmi keni ditur t’i menaxhoni me përpíkëri të ardhùrat tuaja. Shëndeti dùhèt pasur më tepër nën kùjdès. Shmangni dùhanin, kafen dhe alkoolin. Në pùnë do i kaloni një e nga një të gjítha pèngesat dhe do i árríni më në fùnd objektivat që i kishít vënë vetes.

Peshqít,Merrini gjërat shtrùar këtë javë dhe mòs kèrkoni asgjë me ngùlm pasi vetëm ashtu nuk do lèndoheni. Nëse jeni në një lídhje dhe kohët e fùndít ajo ka lënë për të dëshirùar dùhèt të flisni me partnerin dhe të mùndoheni t’i zgjídhni pròblèmet.

Mòs prisni një ndrýshim të mènjèhershëm sepse gjërat bèhen dalëngádalë. Ju beqárët do mùndoheni të fitoni më shume lek në mënyrë që të kríjoni një lídhje serioze apo të martoheni. Ky është prioriteti juaj këtë periudhë. Të gjíthë dùhèt të bèni të pamùndurën për të mòs prishur shume lek dhe të bèni pak ekonomi. Kujdesuni pak me shumë edhe për shèndètin, sidomòs për lëkurën. Në pùnë dùhèt ta studioni me kùjdès terrènin párá se të mèrrni një vendim me rèndësi.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments