Jeni me pùshime? KUJDES ne kete dite do te behèt nami ne keto zona

Sinoptíkani Hakil Osmani, në një lídhje Skype me studion e lájmeve të News24, ka bërë me dije se temperaturat gjatë kësáj fùndjave do të shënojnë rritje, kur maksimumet në rang territor mùnd të shënojnë deri në 37 grade Celsius ditën e díel.

Nga 33-35 gradë celsius do të shënojë termometri në zonat bregdetare, ndërsa në zonat malore jo më shumë se 31 gradë Celsius në orët e mesditës.

Edhe vlerat minimale kanë pasur rritje graduale, dùke bërë që deri të díelën në zonat malore temperaturat në orët e mëngjesit të regjístrohen në 16 gradë Celsius.

Pjesa e mbètur e gushtit prítet të jetë krýesisht me ditë me díell, por do të ketë dhe reshje afatshkùrtër reshjesh.

Leave a Reply