Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel“Ndrýshim” i paprítur fati dhe “shpèrblim rròge në xhep”, ja cileve i...

“Ndrýshim” i paprítur fati dhe “shpèrblim rròge në xhep”, ja cileve i vjèn ky párálájmèrim

Jave rutine do jete kjo e sotmja per shenjen DASH, për ata qe janë ne një lídhje. Here pas here mùnd te mërzíteni tej mase me atë qe keni ne krah dhe mùnd t’i thoni gjera te pamenduara. K.ujdes sepse mùnd ta shkátërroni gjíthë atë qe kishít ndërtuar deri me sot.

Beqáret do jene gati edhe për aventura kalimtare, mjafton qe te ndihen mire dhe jo vetëm. Financat nuk do jene aspak te qëndrueshme dhe here pas here do ju dùhèt te bèni vërtet kursime. Gjendja shèndètësore do fílloje te pèrmírësohèt ndjèshëm. Nuk do i keni me as shqètësimet nga stòmaku. Ne pùne do jeni modeste edhe pse ne ákt árrítjet do jene goxha te mëdhá. Jeta familjare do jete e kënaqshme ne çdo moment.

DEMI21. prill – 21. maj Pranë partnerit do kaloni momente te paharrùara ju te dashurùarit. Përveçse do dashuroheni pa dorashka do jeni edhe këshillues dhe mbështètës te mire te njeri-tjetrit. Te gjíthë do ju kenë zíli. Beqáret do jene shume kèrkues dhe nuk do pranojnë te dalin me díke pa u sígùrùar mire qe ai mùnd te jete person interesant.

- Advertisement -

Saturni do pozícionohèt kèq tek financat dhe gjèndja do përkèqësohèt. Nuk do mendoheni aspak párá se te krýeni shpenzímet dhe ky do jete një gábím i rènde. Shëndeti here pas here do lere për te dëshirùar. Mund te keni dhímbje muskujsh dhe shqètësime nga stòmaku. Ne pùne do keni vèshtírësi, por me durim dhe këmbèngùlje do ja dilni. Jeta familjare do jete e mire.

BINJAKET22. maj – 21. qershor Këtë jave do jeni me pozítive dhe me optimiste ju te dashurùarit. Edhe kur t’iu dalin vèshtírësi ju do dini si t’i kaloni shpèjt dhe me buzèqeshje. Beqáret me shume gjase do afrohen pranë disa personave interesante dhe mùnd te fíllojnë shpèjt një lídhje jetëgjatë. E rèndësishme është qe emocionet do shtohen gjíthnjë e me shume.

Buxhèti mùnd te jete dèlíkat ditët e párá, por pas te mërkurës gjèndja do fílloje te stabilizohèt. Do i krýeni pa fríke edhe shpenzímet qe keni planifíkuar. Për shèndèt me te mire dùhèt te ùshqeheni si dùhèt dhe dùhèt te mòs bèni jete sedentare. Ne pùne do jeni ambicioze dhe nuk do ndáleni përballë sfídave qe do ju dalin. Jeta familjare do jete tejet dèlíkate.

- Advertisement -

GAFORRJA22. qershor – 22. korrík Kjo do jete një jave goxha e vèshtírë për ata qe janë ne një lídhje. Për shume gjera nuk do mèrrèni vesh me partnerin dhe ne asnjë moment nuk do doni te hapni rruge. Beqáret ndrýshe nga sa e kishin menduar do përjetojnë ndjesi te fòrta këtë periudhe. Çdo çást ka për te qene i veçánte dhe mbresëlënës.

Financat sado t’i mbáni nen kòntròll situata mùnd t’i dale jashtë kòntròllit ne një moment. Dëgjojini me kùjdès këshillat e miqve specialiste te fùshës. Shëndeti fizík do jete goxha i mire, por ai mendor jo dhe aq. Mund te ndiheni shpesh pesimiste dhe ne ánkth për gjerat qe do ndòdhin nesër. Ne pùne do jete Merkùri ai qe do ju drejtoje ne rrugën e dùhur. Do árríni atje ku doni. Marrëdhënia me familjaret do jene mbresëlënëse.

LUANI23. korrík – 22. gusht Nëse nuk doni te keni debáte dhe pròblème me partnerin tuaj, dùhèt te trègòheni me tolerante dhe me te kuptueshëm këtë jave. Nëse i kaloni edhe këto sfída qe do ju dalin këtë periudhe gjèndja do fílloje te pèrmírësohèt ndjèshëm.

Beqáret do kenë dite te paqëndrueshme dhe nuk do árríjnë dot ta gjejnë shpirtin e tyre binjak. Do ju dùhèt ende kohe te presín për ndrýshime. Buxhèti ka për te qene i paqëndrueshëm kështu qe mùndohuni te shpenzoni me kursim dhe dùke menduar për te ardhmen. Gjendja shèndètësore do lere shpesh për te dëshirùar. Mos e teproni me ùshqímin dhe mbròhuni nga i ftohti. Ne pùne do ecni me plane dhe kjo do ju çoje shpèjt ne rrugën e dùhur. Jeta familjare do jete e mbròjtur.

VIR.GJERE.SHA23. gusht – 23. shtator Këtë jave nuk dùhèt te bèni gábímin ta ngrini partnerin ne piedestal sepse zhgènjimi ka per te qene edhe me i madh. Te gjíthë bëjnë gábíme dhe kane te meta kështu qe as ai nuk mùnd te beje përjashtim. Me mire trègòhuni realiste dhe te përmbájtur. Beqáret, nen ndíkimin e madh te Marsit, do jene shume me sensuale dhe joshës.

Do márrín propozíme interesante nga te cilat mùnd te fíllojnë lídhje serioze. Buxhèti do mbètet i mire edhe pse për te thënë te vërtetën shpenzímet do i krýeni pa u menduar. Shëndeti here pas here do ketë disa shqètësime. Mund te keni pròblème me frymëmárrjen, por mùndet edhe te prèkeni nga gripi. Ne pùne do ju dùhèt me shume maturi dhe kùjdès për te árrítur majat. familja e qete.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor Periudhe e begate do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lídhje. Qe ditën e pare do përjetojnë emocione pranë atij qe dashurojnë dhe do sígùrohen akòma me shume qe ai është i dùhuri për te káluar jetën. Beqáret do i kenë mendimet shume te qárta dhe do dine çfarë hapash te hèdhin. Jeta e tyre do ndrýshoje njëherë e përgjíthmonë.

Venusi do iu ndíhmoje t’i mbáni gjíthë kohës nen kùjdès te ardhùrat. Gjendja do vazhdoje te mbètet e kënaqshme. Gjendja shèndètësore do jete aq e mire saqë nuk do keni me për çfarë te qaheni. Do ùshqeheni si dùhèt dhe nuk do nèglízhoni as áktivitetin fizík. Puna ne përgjíthësi do ece mire pavárësisht disa pèngesave te vogla qe mùnd t’iu dalin here pas here. Familja hármoníke.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor Këtë jave dùhèt te jeni me te disponueshem ndáj partnerit tuaj dhe nga ana tjetër dùhèt te bèni te pamùndurën për ta lárguar rutinën. Ne këtë mënyrë atmòsfera ne jetën tuaj ka për te qene e jashtëzakonshme dhe emocione te njëpasnjëshme. Beqáret do afrohen mjaft me disa persona me te cilët me shpèjt nga sa mendonin edhe mùnd te martohen.

Ne planin financiar perspektivat dùken goxha te mira. Përveçse do fitoni párá nga projektet e përfùnduara, ju do jeni edhe te kùjdèsshëm me shpenzímet. Për shèndètin nuk dùhèt te shqètësoheni aspak. Ne pùne do keni mbështètjen e gjíthë yjeve dhe gjèndja ka për t’u pèrmírësuar tej mase. Mund te mèrrni edhe disa propozíme për ndrýshim pozícioni. Jeta familjare pa ndrýshime.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor Këtë jave nuk dùhèt te shqètësoheni aspak për jetën tuaj ne çift sepse planetët do mendojnë për gjíthçka. Marrëdhënia me partnerin ka për te qene e mrekùllueshme. Beqáret do afrohen akòma me shume me disa persona qe kane pëlqyer prèj kohesh dhe do sígùrohen se ata janë te dùhurit. Për financat do jete një jave e trazuar.

Shpesh do gjèndeni edhe ne vèshtírësi për te krýer shpenzímet. Për shèndèt akòma me te mire dùhèt te lini sa me pare dùhanin, te ùshqeheni mire dhe te mòs nèglízhoni áktivitetin fizík. Ne pùne nuk do ju dale asnjë lloj pròblèmi, kështu qe çdo gjë ka për t’iu ecur sipas planeve. Jeta familjare mùnd te ketë disa pròblème te vogla, por pa pásoja.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar Jeta ne çift ka nuk ka për te qene aspak e vèshtírë këtë jave. Partneri do trègòhèt i përkùjdèsur ndáj jush dhe nuk do ju lere asnjë moment te mërzíteni. Lidhja mes jush ka për te qene si kurrë me pare. Beqáret me mire te persín edhe pak kohe párá se te fíllojnë një lídhje sepse ne te kùndèrt jeta mùnd t’iu ndërlíkohèt akòma me tepër.

Merkùri do jete planeti qe do ju ndíhmoje ta stabilizoni buxhètin. Do mèrrni masat e dùhura dhe gjèndja do ndrýshoje shpèjt. Gjendja shèndètësore here pas here do lere për te dëshirùar. Mund te jeni te lòdhùr dhe pa fùqí. Ne pùne dùhèt te luftoni shume fòrt për te árrítur atje ku ëndèrroni. Jo çdo gjë do jete e lehte. Me familjen do keni një márrëdhënie te ngrohte.

UJORI21. janar – 19. shkùrt Kjo do jete një jave e mrekùllueshme për te dashurùarit. Çdo dite do përjètoni ndjesi te reja dhe do ju dùket shpesh síkur jeni neper ëndrra. Problemet e se shkùarës do i lini pas krahëve njëherë e përgjíthmonë. Beqáret nuk dùhèt te luajnë me zjárrín vetëm për te ndrýshuar statusín sepse mùnd te lèndohen kèq.

Sektori i financave nuk do përbëjë asnjë lloj pròblèmi. Prej pak kohesh po ecni vetëm me plane dhe kjo është gjeja me e mire. Gjendja shèndètësore here do jete e mire dhe here do lere për te dëshirùar. Mundohuni te konsumoni nga te gjítha llojet e ùshqímeve. Ne pùne vërtet do lòdheni pak, por árrítjet do ju bëjnë krènare për veten. Familja mjaft e qete.

PESHQIT20. shkùrt – 20. mars Kjo jave do jete tejet pasionante për juve qe jeni ne një lídhje. Me partnerin do mèrrèni vesh edhe pa thënë asgjë. Çdo çást ka për te qene fantastík dhe i mbùshur me emocione te veçánta. Edh për beqáret príten risi, megjíthatë nuk dùhèt te nxitohen për asgjë. Buxhèti do jete disi dèlíkat ditët e párá, por situata shume shpèjt do fílloje te stabilizohèt.

Pas te mërkurës mùnd te krýeni edhe ndonjë shpenzím me tepër. Shëndeti do vije dùke u pèrmírësuar dite pas dite. Ne fùndjave do jeni ne formën me te mire te mùndshme. Ne pùne nuk dùhèt te nxitoheni për asgjë, me durim, qetësi dhe këmbèngùlje mùnd te árríni çdo gjë. Ne familje do diskutoni gjere e gjate dhe do i zgjídhni pròblèmet.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments