Saturday, December 2, 2023
HomeGenelKane mbetur dhe 6 dite nga muaji DHJETOR/ Keto jane 3 shenjat...

Kane mbetur dhe 6 dite nga muaji DHJETOR/ Keto jane 3 shenjat qe do kene shume FAT

Dashi Keni përpárá një muaj në të cilin do të bèni miqësi dhe njohje të reja interesante me njerëz nga afër dhe lárg. Në Dhjetor do të keni një humor shumë më të mirë. Do të jeni shumë më optimistë për të ardhmen tuaj. Dhjetori do të jetë padýshim një muaj shumë emocional për ju, në të cilin shumë do të ndíejnë mungesën e njerëzve të rèndësishëm që janë në Botën tjetër.

Gjatë muajit do të keni më shumë kontákte me miqtë dhe të afërmit (dhe jo vetëm gjatë ditëve të pùshimeve. Një ngjárje e rèndësishme në jetën e një personi në familjen tuaj do t’ju bëjë të qáni ose t’ju ndíkojë shumë emocionalisht. Në dhjetor është e mùndur të mèrrni ose dërgoni párá, si dhe transaksione dhe veprime të tjera financiare që lídhen me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose partnerëve të biznesit. Ju do të mèrrni një lájm ose një ofertë që do t’ju bëjë të mendoni seriozísht.

Shumë do të përjetojnë një ngjárje familjare në lídhje me një fejesë, martesë, ditëlindje, ditë emri. Gjatë këtij muaji do të jetë pak më e vèshtírë për të realizuar prítshmëritë tuaja në lídhje me një person. Vonesat ose pèngesat e paprítura janë të mùndura. Në dhjetor, ju mùnd të hùmbni ose hárroni diçka, por do ta gjèni.

- Advertisement -

Gjatë këtij muaji ju do të udhëtoni në mënyrë që të tákoni të afërm, miq ose të vízítoni vendin tuaj të preferùar. Prisni një ngjárje interesante ose vízítë. Gratë do të kenë tákime ose biseda interesante në lídhje me fèmíjët. Ofertat që do të mèrrni këtë muaj, pa márrë párásysh se cila fùshë e jetës ndíkon tek ju, do të jenë interesante dhe premtuese.

Demi Në dhjetor të afërmit do të jenë arsyeja e mbledhjes në shtëpinë tuaj. Gjatë këtij muaji, shumë do të márrín párá nga një i afërm. Shumë prèj jush tani do të kenë angazhime në lídhje me párátë nga një trashëgimi, qíra ose pension.

Në dhjetor, kini kùjdès nga hùmbja ose dèmtimi i një dokumenti me kárákter financiar (kártë bankáre, llògari kursimesh, të dhënat elektroníke). Këtë muaj do të tákoni një mashkùll për pùnë familjare, profesionale ose romantíke. Dhjetori do të jetë një kohë për romancë dhe dashùri. Edhe nëse nuk keni një partner në këtë moment, kjo do të jetë një kohë e mirë për ta gjetur një.

- Advertisement -

Gratë do të jenë të ngarkuara me disa pròblème të prítshme apo të paprítura që lídhen zakonisht me një pronë. Burrat do të kenë prítshmëri optimiste për zhvillimin e pùnëve të tyre financiare. Marrëdhënia juaj me Gaforrèn, Akrepin ose Peshqít do të përqendrohèt në mënyrë rigoroze në një qèllim ose detyrë të veçántë.

Shigjetari Në dhjetor do të përjètoni një ngjárje të rèndësishme në lídhje me një person nga rrethi juaj i të afërmve, i cili do të lërë një gjùrmë të qëndrueshme në jetën tuaj. Është e mùndur që gjatë këtij muaji të keni një angazhim në lídhje me përkujtimin e një të dashùri të vdèkur. Injoroni komentet ose thashèthemet që ndíkojnë në privatësínë tuaj.

Sidomòs ato që kanë të bëjnë me të káluarën tuaj ose të partnerit tuaj. Gjatë këtij muaji do të keni planet tuaja për një ndrýshim në shtëpi. Ka shumë të ngjárë të hasni në rezístencë ose mungesë báshkëpùnimi nga njerëzít me të cilët jètoni ose pùnoni. Në dhjetor do të përjètoni një konflíkt në familjen tuaj në lídhje me interesat ose dëshirat tuaja materiale.

Do të mërzíteni ose zhgènjeheni nga lájmet e pakëndshme në lídhje me një person që jèton lárg. Një íncídent ose áksídent i pakëndshëm është i mùndur gjatë udhëtimit me një person nga rrethi juaj i miqve ose kolegëve. Do të përpiqeni për mirëkuptim, hármoni dhe íntímitet më të madh me njerëzít përreth jush. Ky do të jetë një muaj i mbárë për të kríjuar miqësi dhe kontákte të reja. Do të diskutoni për lájmet ose një ngjárje në lídhje me një vajzè apo një grua të re në familjen tuaj.

Në dhjetor do të bèni një mbledhje me të afërmit në lídhje me fejesën, martesën, lindjen e fèmíjës, përvjetorin, ditëlindjen dhe më tepër. Gratë mùnd të bëjnë paprítur një udhëtim ose të përjetojnë një ngjárje të paprítur në lídhje me një person nga një qytet ose vend tjetër. Burrat do të tákojnë njerëz të rinj të cilët do të kenë një ndíkim të madh në jetën e tyre në muajt ose vitet e ardhshme.

Bricjapi Në dhjetor do t’ju kèrkohèt të ndrýshoni planet tuaja ose të bèni plane të reja për të përcáktuar veprimet tuaja të ardhshme. Këtë muaj do të keni një tákim interesant ose të rèndësishëm. Njerëz të rinj do të shfaqen në rrethin tuaj të miqve, kolegëve ose të afërmve. Në Dhjetor, do të keni një tákim, vízítë ose mbledhje, me shumë gjasë lídhùr me një të afërm i cili jèton ose pùnon në një qytet apo vend tjetër.

Jo gjíthçka që ai ose ajo do të trègòjë për jetën e tij, do të jetë e vërtetë. Dhjetori do t’ju sjellë një sháns për të realizuar mùndësitë e hùmbura. Ju mùnd të gjèni paprítur artíkuj të harrùar ose të vjedhùr për veten tuaj. Gjatë këtij muaji do të mèrrni këshilla ose ínfòrmacione të dobishme nga një mík apo koleg.

Paprítur për disa prèj jush, ndërlíkime të përkohshme në lídhje me udhëtimet në distanca të gjata mùnd të ndòdhin në dhjetor. Vonesat ose pèngesat mùnd të ndòdhin edhe me párátë. Nëse do të udhëtoni këtë muaj, jini të kùjdèsshëm me të gjítha dokumentet dhe párátë që do t’ju dùhen për këtë udhëtim. Dhjetorin do ta mbáni mend me një ngjárje apo lájm në lídhje me një shtátzèni të paprítur.

Gjatë këtij muaji, jini të kùjdèsshëm në márrëdhëniet tuaja financiare me njerëz të tjerë. Gratë Bricjap do të gëzojnë një kòntrátë, márrëveshje ose lloj tjetër ínfòrmacioni në lídhje me të ardhùrat e mira këtë muaj ose vitin e ardhshëm. Burrat dùhèt të kenë kùjdès nga gènjeshtrat dhe manipùlimet e grave.

Ujori Në dhjetor do të jeni në gjèndje të hiqni qafe shqètësimet tuaja dhe të keni më shumë qártësi për pròblèmet ose shqètësimet tuaja. Në dhjetor do t’ju jepet një sháns të bèni shumë gjëra të mira dhe të qëndroni të lumtur me veten tuaj. Do të jetë e rèndësishme të ruani ndershmërinë, mirësjelljen dhe modestinë në veprimet tuaja.

Gjatë këtij muaji, márrëdhëniet tuaja personale ose profesionale që nuk ju kanë shkáktuar ndonjë pròblèm deri më tani do të kalojnë nëpër sprova të ndrýshme. Kini kùjdès me shfaqjet e mbindjèshmërisë, ose xhelòzísë. Këtë muaj do të bèni një mbledhje me miqtë ose fqínjët tuaj në lídhje me një ngjárje në shtëpinë e tyre. Ky do të jetë një muaj i mbárë për të zgjídhùr një pròblèm financiar. Gjatë këtij muaji mùnd të fòrconi pozícionin tuaj në vendin e pùnës.

Do t’ju jepet mùndësia të realizoni një sháns ose ide të hùmbur. Do të jeni të ftuar në një mbledhje që lídhèt me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve. Dhjetori mùnd të mbáhèt mend me një blerje të re në shtëpinë tuaj. Ju jeni gati për të márrë párá ose do të përjètoni një zhvillim të favorshëm të márrëdhënieve financiare me një grua. Burrat do të kenë mùndësínë të lënë pas një hùmbje emocionale, fizíke ose financiare. Gratë do përballen me një pròblèm shèndètësor. Ju dùhèt ta prisni vitin e ri me më shumë shpresë.

Peshqít Do të kaloni një periudhë shumë të tènsíonuar dhe dinamíke. Do të keni më shumë angazhime në jetën e pèrditshme dhe më shumë detyra që do të dùhèt të përfùndojnë në kohë. Gjatë këtij muaji do të konsideroni ide, propozíme ose mùndësi për të ardhùra më të mira, për pùnë shtesë dhe më tepër. Në dhjetor, do të mèrrèni me pròblèmet dhe shqètësimet tuaja.

Do të kèrkoni mënyra për t’i zgjídhùr ato në mënyrë të arsyeshme. Kjo do të jetë e rèndësishme për ju párá se ato të bèhen më serioze ose më të vèshtíra për t’u zgjídhùr. Ndoshta zgjídhja e tyre do t’ju kushtojë párá. Zhvillimi i márrëdhënies tuaj personale, miqësore ose profesionale do t’ju befasojë këtë muaj. Do të ndiheni konfuzè dhe të pasígùrt për atë që po kaloni.

Në dhjetor, do të mèrrni párá ose një dokument financiar që do t’ju çlirojë nga çdo fríkë ose ánkth. Planet në lídhje me një fèmíjë do të diskutohen. Gjatë këtij muaji, ju mùnd të òfèndoheni nga fjalët dhe veprimet e díkujt që qèllimisht do të veprojë kùndèr jush. Gratë do të ndáhen me miqtë, dhe kjo nuk do të jetë aspak e paprítur për to. Burrat do të gëzohen me një nga sukseset e tyre personale.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments