Dùroni dhe 10 dite, ju hápet rruga e Bíngòs se madhe! Dokùmenta nga jashte vendit

Qetësia do mbizòtërojë gjate kësáj jave ne jetën tuaj. Ambíenti në çift do jetë i ngrohtë dhe nuk do keni për çfarë të qa.heni. Do e mbështesni njëri-tjetrin për gjíthçka. Ju beqárët do mbështèteni nga Venusi dhe do kenë surpriza mjaft të këndshme.

Ka shumë gjasa që jeta juaj sentimentale të ndrýshoje njëherë e përgjíthmonë. Nga ana tjetër me financat do keni pròblème të vogla. Mos shpenzoni pa menduar më parë sa e kenë buxhètin sepse pamaturia mùnd t’iu sjelle pròblème të mëdhá. Shëndeti do jetë i mirë vetëm nëse ju nuk e teproni me ùshqímin kalorík apo me ëmbëlsirat. Në jetën profesionale do i árríni objektivat dhe do mèrrni vendime të rèndësishme.

Demi Mësoni të jeni të durùar dhe të keni më shumë besim tek vetja këtë javë. Për ju që jeni në një lídhje kjo ka për të qenë një periudhë e qëndrueshme dhe pa pròblème serioze. Do i zgjídhni me qetësi edhe disa hatèrmbètje të vjetra dhe do e pranoni se keni bërë gábíme edhe ju.

Nëse jeni beqárë do keni një javë të mbùshur me tákime shumë të bukura, të cilat do ua ndrýshojnë jetën njëherë e mirë. Sipas Dritare.net, në planin financiar nuk do jeni të rrezíkuar, megjíthatë mirë është që të bèni llògari párá se të shpenzoni. Shëndeti nuk do jete aspak i kèq, përkundrazí do jeni më të qetë edhe nga nèrvat dhe do ndiheni më energjíke. Sektori profesional do iu japë kënaqësi akòma më të mëdhá sepse do përmbýllen me sukses edhe disa çështje të hershme.

Binjakët Këtë javë do konkretizohen disa nga ëndrrat tuaja më të mëdhá. Nëse jeni në një lídhje do i shprèhni pafùnd ndjenjat dhe do árríni ta pèrmírësoni márrëdhënien që keni kríjuar. Imagjínáta nuk do ju mungojë asnjë ditë. Ju beqárët do jeni të parrezístueshem dhe do mèrrni propozíme shumë interesante. Në vend që të mendoheni gjatë, më mirë të japin mènjèherë përgjígje.

Në planin financiar do i bèni me shumë kùjdès llògaritë dhe nuk do hasni pròblème. Edhe ju që keni pasur vèshtírësi së fùndmi do fílloni të ringrihen fále ndíhmës së të afërmve. Shëndeti mùnd të ketë pròblème nëse nuk bèni shumë kùjdès. Në pùne komuníkimi, këmbèngùlja dhe lárgpamësia do ju bëjë të árríni ato që doni.

Gaforrja Këtë javë asgjë nuk do ju ecë mirë dhe do e hùmbisni tërësisht arsyen. Influenca e planetëve në planin sentimental të çifteve do jetë nègátive. Do përballeni me vèshtírësi dhe do debátoni fòrt. Ju beqárët do keni mjaft tákime, por përsëri nuk do e tákoni dot atë që keni ëndèrrùar prèj kohësh. Nëse nuk ndiheni të sígùrt mòs kríjoni kòt së kòti një lídhje.

Në planin material do fíllojë një periudhe mjaft pozítive. Do keni mùndësi edhe të shpenzoni, por edhe të hiqni disa lek mënjanë. Shëndeti do jetë krýesisht i mirë, përveç ndonjë gripi sezonal. Konsumoni më shumë fruta dhe perime. Në pùnë do trègòheni më të hapur dhe do mèrrni iniciativa të reja. Díkush do iu bëjë një ofertë të cilën dùhèt ta mendoni njëherë.

Luani Nën influencën e madhe të Venusit këtë javë do kaloni momente intensive. Nëse keni një lídhje do jètoni gjíthë kohës në një ambíenti përherë pasionant. Mes jush dhe atij që keni në krah do ketë vetëm dashùri, respekt dhe ngrohtësi. Nëse jeni beqárë dùhèt të dilni e të njiheni me sa më shumë persona që të mùndni sepse ashtu do mùnd të bèni më pas përzgjèdhjen më të mirë.

Yjet do e ndíkojnë pozítivisht edhe sektorin financiar, por nëse ju shpenzoni pa kursim do vijë një moment kur situata do fíllojë të bèhèt pròblèmatíke. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e përkrýer. Herë pas here do ndiheni të lòdhùr e të këputur. Në pùnë do jeni gjíthë kohës ambicioze dhe nuk do dòrèzoheni përpárá çdo lloj sfíde.

Vir.gjëre.sha Këtë jave nuk dùhèt të jeni të ashpèr me veten tuaj dhe nuk dùhèt t’i trègòni askujt píkat e dòbèta. Nëse keni një lídhje do jeni gjíthë kohës në të njëjtën linje me partnerin dhe do bèni më të mirën për vazhdimësínë e lídhjes.

Mes jush dhe atij që keni në krah nuk do lindin aspak mòsmárrëveshje. Ju beqárët dùhèt të silleni sa më natyrshëm dhe të mòs thurni gènjeshtra për të tèrhèqur díkë. Vetëm ashtu mùnd të keni mùndësi të fílloni një lídhje të qëndrueshme. Buxhèti do pèrmírësohèt goxha sepse më në fùnd do ju aprovohèt një rritje page që keni kèrkuar prèj kohësh. Shëndeti nuk do ketë pròblème të mëdhá, megjíthatë dùhèt të mèsoni të menaxhoni stresín. Në pùnë do ketë goxha turbùllira, po në fùnd të javës do árríni çdo gjë që keni dashur.

Peshorja Mundohuni t’i shmángni sa më shumë temat dèlíkate gjatë kësáj jave nëse nuk doni të keni mòsmárrëveshje me personat që ju rrethojnë. Nëse keni një lídhje ka rrezík që të ríkthehèt zymtësia në jetën tuaj. Do jeni shumë të ftohtë me partnerin. Ju beqárët vërtet do lòdheni së kèrkuari dashùrinë, por në fùnd keni për ta gjetur atë që keni ëndèrrùar prèj kohesh.

Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, megjíthatë me pak maturi dhe përkùjdès situata edhe mùnd të ndrýshojë. Sipas Dritare.net, shèndèti here pas here do lërë për të dëshirùar. Merrini gjërat sa më shtrùar dhe here pas herë bèni yoga. Në pùnë do keni goxha komplekse dhe planet nuk do ju realizohen të gjítha.

Akrepi Kjo javë do jetë herë pas herë i turbùllt dhe ndonjëherë i mbùshur me vèshtírësi. Ju që jeni në një lídhje do keni plòt debáte. Mundohuni të reflektoni párá se të flisni dhe të mòs nxitoheni për asgjë. Ju beqárë do jeni më me fat dhe do keni mùndësi të realizojnë tákime mbresëlënëse sidomòs në fùndjavë. Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e pare dhe ditën e fùndít.

Gjatë mesit të javës mùnd të përballeni me vèshtírësi të vogla. Shëndeti do vijë dita ditës dùke u pèrmírësuar. Nuk do jeni më nèrvòze si më parë, përkundrazí qetësia do mbizòtërojë dhe nuk do keni shqètësime aspak. Në pùnë do hídhni hapa párá dhe do mèrrni vlerësime pa fùnd.

Shigjetari Javë e mbùshur me të paprítura do jetë kjo për ju. Në disa momente do surprizoheni pafùnd dhe do kënaqeni nga partneri, ndërsa në disa momente të tjera do ndiheni kèq dhe nuk do dini çfarë të bèni. Për çdo gjë dùhèt të flisni hapur me atë që keni në krah.

Nëse keni fèmíjë dùhèt t’iu kushtoni atyre me tepër rèndësi. Nëse jeni beqárë do jeni shumë nèrvòzè dhe do druheni të pranoni ftesa. Po vazhduat kështu keni për të mbètur vetëm. Edhe financat do jene dèlíkate dhe shpesh do mbèteni pa asnjë párá. Shëndeti do ketë shqètësime dhe vetëm mjèku do mùnd t’iu ndíhmoje. Mos nèglízhoni asgjë. Në pùnë ka ardhùr koha të bèni ndrýshime që të keni árrítje.

Bricjapi Po nuk u nxituat çdo gjë do ju ecë mirë këtë javë. Jeta sentimentale e ju të dashurùarve do váret tërësisht nga mënyra sesi ju do silleni. Toleroni dhe mòs kèrkoni asgjë të pamùndur sidomòs në disa çáste dèlíkate. Nëse jeni beqárë do bèni mirë të ndiqni instinktin sepse vetëm ashtu do mùnd të gjèni personin më të përshtatshëm dhe do mùnd të ndrýshoni status.

Financat do jenë të dòbèta prandáj shmángni çdo lloj investimi apo transaksioni. Shëndeti do jetë më i qëndrueshëm se më parë megjíthatë nuk do mùndojnë disa shqètësime të vogla si dhímbje koke apo barku. Për pùnën do jetë një javë tejet ë vèshtírë. Vetëm dùke báshkëpùnuar me koleget dhe dùke dëgjuar këshillat e familjareve do árríni atje ku doni.

Ujori Kjo javë nuk do jetë as e mirë e as e kèqe. Për çështjet e zemrës gjërat nuk do ecin për mrekùlli. Ju të dashurùarit do keni dýshime për partnerin tuaj dhe do mùndoheni ta përndiqni atë gjíthë kohës. Kjo do e acárojë edhe më tepër márrëdhënien mes jush. Ju beqárët nuk do ngurroni t’ia shprèhin ndjenjat atyre që do pëlqeni dhe në këtë mënyrë do e ndrýshoni shumë shpèjt statusín.

Me financat do keni vèshtírësi dy ditët e párá, por dalëngádalë situata do stabilizohèt. Do e gjèni çelësín e suksesit. Shëndeti do jetë i shkëlqyer. Do keni mbròjtje të mirë imunitare. Në pùnë do mùndoheni shumë gjíthë javës, por do árríni atë që keni dashur. Disa kolege do ju mbështesín fòrt.

Peshqít Priten goxha vèshtírësi këtë javë dhe shpesh do ndiheni si të hutuar. Nëse keni një lídhje do konflíktoheni ashpèr me atë që keni në krah dhe márrëdhënia mes jush sa do vijë e do përkèqësohèt. Ju beqárët do jeni shumë të padurùar dhe ka rrezík të hídheni në krahët e personave të papërshtatshëm.

Financat do pèrmírësohen furishëm dhe vetë do habiteni për ato që do ju ndòdhin. Gjithçka do ndrýshojë fálë një trashëgimie që do mèrrni. Shëndeti do jetë më i mire së një javë më parë. Do ndiheni më të qetë dhe nuk do keni aspak shqètësime. Në pùnë do jeni gjíthë kohës të frymëzuar dhe do ndiheni gati për të ndërmárrë sfída të reja.

Leave a Comment