Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel“Dèmi prèt kaq lek ne daten 21, Binjaket ja se kur…”/ Shènjave...

“Dèmi prèt kaq lek ne daten 21, Binjaket ja se kur…”/ Shènjave që ju qèllon bíngo e madhe

Gjate këtij muaji njerezit DASH, do mbizòtërojë dialogu dhe mirëkuptimi ne jetën tuaj ne çift. Edhe ata qe kane pasur mòsmárrëveshje te mëdhá me ne fùnd do pajtohen dhe do ndihen te qete. Beqáret do jene gjíthë kohës te rrethuar nga miqtë e ngushte dhe nuk do e kenë mendjen për te kèrkuar dashùrinë. Gjithsesi nga jave e trete ka gjasa te ndòdhe diçka e mrekùllueshme.

Shëndeti do jete përgjíthësisht i mire. Ne javën e dyte mùnd te ndíeni pak lòdhje dhe mungese energjíe, por ajo gjèndje do kaloje shpèjt. Gjendja e financave do pèrmírësohèt ndjèshëm. Do i vini fre vetes dhe nuk do lejoni asnjë lloj shpenzími te teprùar. Ne pùne rutina do ju pushoje ditët e párá. Mundohuni te frymëzoheni dhe te gjèni një tjetër arsye për te ecur párá. Do i keni te gjítha mùndësitë.

Kush ka ardhur ne jete me shenejn DEM, Do keni shume besim tek vetja juaj gjate gjíthë këtij muaji dhe do árríni gjíthçka qe dëshíròni. Ata qe janë ne një lídhje, dùhèt ta fòrcojnë akòma edhe me shume báshkëpùnimin me partnerin ne mënyrë qe çdo gjë t’iu ece si e kane ëndèrrùar. Asgjë nuk është e pamùndur. Beqáret do e kenë te nèvojshme një partner ne krah dhe dùke u nisur nga kjo ata do jene gati edhe për aventura kalimtare. Shëndeti nuk do jete aspak ne gjènde te mire.

- Advertisement -

Do e ndíeni shume te ftohtin dhe do prèkeni shpesh nga virozat e stinës. Financat do jene te qëndrueshme për aq kohe sa ju te shpenzoni me kùjdès. Mos luani me zjárrín sepse mùnd te digjèni kèq. Ne pùne dùhèt te bèni plane dhe te ecni ne baze te tyre ne mënyrë qe te árríni sa me lárt. Po ecet kuturu mùnd te përballeni edhe disa pròblème. Situata ne disa raste do ju ndërlíkohèt se tepërmi.

Muaj i turbùllt per BINJAKET, ky për te gjíthë. Ata qe janë ne një lídhje do kenë here pas here vèshtírësi ne jetën e tyre dhe mòsmárrëveshjet nuk do kenë te ndálur. Tregohuni me te arsyeshëm dhe hapni rruge. Beqáret do argëtohen pa fùnd me disa persona qe do njohin dhe do pranojnë te fíllojnë lídhje me ta. Çdo gjë ka për te qene me e bukur. Shëndeti fatkèqësisht nuk do jete ashtu si e keni prítur.

Mund te keni dhímbje fyti, dhímbje koke dhe do ndiheni pa fùqí. Merrni masa dhe konsumoni ùshqímet e dùhura. Ne planin financiar do bèni te pamùndurën për ta mbájtur gjèndjen te qëndrueshme, por nuk do ja dilni dot. Ne pùne kèrkoni ndíhme nga koleget dhe kohe nga shefat nëse gjerat nuk ju ecin si keni dashur. Te gjíthë janë gjèndur ne te tilla situata dhe mùnd t’iu mbështesín fòrt.

- Advertisement -

Yjet nuk do ndíkojnë pozítivisht ju GáFORE, këtë muaj tej ju dhe mùnd te keni pròblème ne çdo fùshe. Ata qe kane një lídhje do kenë trònditje te njëpasnjëshme deri javën e dyte dhe ne shume momente do ngrènë dýshime për te ardhmen. Reflektoni me kùjdès dhe flisni hapur me partnerin párá se te mèrrni vendime. Beqáret dùhèt te përfitojnë nga disa ftesa deri nga mesi i muajit sepse me vone do e hùmbin besimin tek vetja dhe nuk do fíllojnë dot një lídhje.

Shëndeti do jete me i mire se kurrë me pare. Do jeni energjíke dhe nuk do keni asnjë shqètësim sado te vogël. Nëse doni qe financat te mòs mbèten dèlíkate ende, dùhèt te mèrrni masa sa me pare. Nga ana tjetër dùhèt shmángur çdo investim i panèvojshëm për momentin. Ne pùne asgjë nuk do jete e thjeshte për t’u árrítur, megjíthatë me pak pèrpjèkje dhe vùllnet gjíthçka do jete e mùndur.

Gjate këtij muaji LUANET, do kèrkoni hármoninë ne çdo mjedis dhe do bèni te pamùndurën qe t’ia dilni mbánë. Ata qe janë ne një lídhje do kenë një periudhe me te begate se me pare. Partneri do jete ne humor ne pjesën me te madhe te kohës dhe emocionet do jene te fùqíshme. Beqáret do realizojnë disa tákime mbresëlënëse. Njihuni sa me shume me ata persona párá se te vèndòsni çfarë do bèni.

Gjendja shèndètësore do jete e shkëlqyer. Ne asnjë moment nuk do keni shqètësime apo pròblème. Ne planin financiar do e dini mire çfarë hapash te hídhni dhe do shmángni kështu çdo te paprítur. Ne pùne do ju dùhèt te dilni jashtë kornizave ne mënyrë qe te árríni me pare atje ku keni dëshirùar. Po u treguar stríkte mùnd te gaboni ose mùnd te qëndroni ne vendin ku keni qene.

Këtë muaj edhe ju VíRGJèRESHA, dùhèt te trègòheni me te kùjdèsshëm juve qe jeni ne një lídhje sepse ne një moment apo ne një tjetër situata mùnd t’iu dale jashtë kòntròllit. Si ju ashtu edhe partneri do jeni kokëfòrtë dhe nuk do toleroni aspak. Duhèt te ndrýshoni strategjí sepse kështu nuk do keni nga t’ia mbáni. Beqáret do kenë ndrýshime pozítive ne jetën sentimentale.

Nuk do ndihen me te vetmuar përkundrazí do realizojnë tákime te veçánta. Gjendja shèndètësore nuk do jete e kèqe edhe pse ata qe vuajnë nga pròblèmet me stòmakut apo me zemrën dùhèt te bëjnë kùjdès me ùshqímet. Financat do mbèten te turbùllta ende. Ne pùne do ju mungoje besimi tek vetja dhe ka rrezík te mòs i árríni dot objektivat. Do ishte mire ta pranonit ndíhmën e disa kolegeve.

Gjate këtij muaji edhe PESHORET, do i mendoni me mire gjerat ju qe jeni ne një lídhje dhe do fílloni projekte për te ardhmen. Do ketë ndrýshime te rèndësishme te cilat do ju mbùshin me gëzím dhe optimizèm. Te shkùarën e hídhùr do lini përgjíthmonë pas krahëve. Beqáret do jene me te shoqërueshëm dhe do bëjnë miqësi te reja. Pas mesit te muajit prítet te fíllojnë dhe histori dashùrie afatgjate dhe mjaft emocionuese.

Gjendja shèndètësore do jete me e mire se me pare. Do ndiheni me energjíke dhe nuk do ndíeni lòdhje nga pùnët qe do krýeni. Për financat dùhèt te bèni me tepër kùjdès. Situata nuk do jete e shkëlqyer prandáj çdo shpenzím dùhèt krýer me maturi. Beni si te bèni sa te kaloje gjèndja dèlíkate. Ne pùne do jeni plòt me angazhime dhe do qëndroni edhe me orare te zgjátura. Fatmirësisht qe shpërblimet do jene te majme për ju.

Per sa i perket AKREPAVE, Jeta juaj ne çift do márre një tjetër drejtim këtë muaj. Ata qe kane pasur pròblème serioze do i japin fùnd gjíthckaje dhe do rinisín një tjetër jete, ndërsa ata qe kane pasur periudhe te qëndrueshme do márrín vendime. Dhjete ditët e párá do mendohen dhe do bëjnë plane te cilat do i realizojnë ne javët e fùndít. Beqáret do ndërmárrín iniciativa dhe do dalin ne çdo tákim qe do ju kèrkohèt.

Me pas do e kenë vete ne dore se çfarë do bëjnë. Gjendja shèndètësore do vije dalëngádalë dùke u stabilizuar fále masave qe do mèrrni. Financat do jene pak dèlíkate, megjíthatë fále ndíhmës se disa te afërmeve gjèndja do stabilizohèt. Ne pùne nuk do ju mungoje as vùllneti dhe as vèndòsmëria kështu qe príten árrítje te mëdhá. Nëse keni mùndësi jepùni edhe një ndíhme te vogël kolegeve ne nèvoje.

Muaj i mbùshur per SHíGJETARèT, me ngjyra ky për te gjíthë. Do i mèrrni gjerat me seriozítet dhe ne përgjíthësi gjíthçka do ece sipas planeve. Ata qe janë ne një lídhje do báshkëpùnojnë fòrt për gjíthçka dhe do mùndohen te márrín vendimet e dùhura. Edhe kur te keni ide te ndrýshme do e gjejnë mënyrën për te rène dakord. Beqáret do realizojnë plòt tákime, por nuk do jene te sígùrte se personat qe do kenë pranë do jene te dùhurit.

Do e kenë te vèshtírë te ndërmárrín rrezíqe. Gjendja shèndètësore nuk do jete gjíthë kohës e mire. Java e párá madje do jete goxha dèlíkate. Financat do várèn nga sjellja juaj. Mendoni edhe për te ardhmen dhe shpenzoni me kursim. Ne pùne mbròjini te gjítha idetë qe keni nëse jeni te sígùrte se janë me te mirat. Mos u trembni nga asnjë prèsion qe mùnd t’iu behèt.

Ky do jete një muaj ju BRíCJAPE, mjaft hármoník për te gjíthë ata qe janë ne një lídhje. Do e shfrytëzoni ne maksimum çdo moment pranë partnerin dhe mùnd te bèni edhe ndonjë çmènduri te vogël. Nëse do ndiheni mire mùnd t’ia lejoni çdo gjë vetes kështu qe mòs mendoni çfarë do thonë te tjerët. Beqáret dùhèt te përfitojnë nga sezoni veror dhe nga plazhi për te joshur sa me shume.

Shume shpèjt keni për ta ndrýshuar statusín. Gjendja shèndètësore nuk do jete e kèqe, por as ashtu si e keni dëshirùar. Dhimbjet e kokës dhe te shpinës nuk do mungojnë. Financat do jene here te mira dhe here dèlíkate. Mundohuni te mòs shpenzoni shume sepse do keni pròblème serioze. Ne pùne bèni atë qe do ju dùket me e arsyeshmja dhe do e shihni qe do vlerësoheni. Edhe te papùnët do jene me fat.

UJORE, Edhe pse ndíkimi i yjeve do jete shume pozítiv gjate këtij muaji, ju serish do ndiheni kèq ne disa momente. Ata qe janë ne një lídhje mùnd te përballen me pròblème te reja dhe asgjë nuk do ju shkòje sipas planeve. Mundohuni te toleroni dhe te hapni rruge here pas here. Beqáret do kenë disa tákime interesante te cilat mùnd t’i çojnë ne një tjetër faze. Nga ana tjetër disa do ndihen aq mire pranë miqve saqë nuk do e ndíejnë nèvojën për një lídhje.

Shëndeti do jete i shkëlqyer. Nuk do ju mungoje aspak energjía dhe do dini si ta kaloni me lehtësi stresín. Kujdesi për veten do jete i madh. Për financat viti do fílloje mjaft mire. Nuk prítet asnjë vèshtírësi. Ne pùne do jeni plòt ide te reja. Nuk do e keni te vèshtírë as te báshkëpùnoni me koleget dhe do árríni ku keni dashur gjíthmonë. Bravo edhe për vèndòsmërinë.

Gjate gjíthë këtij muaji, per ju PESHQ, sektori i dashùrisë do jete ne qendër te vëmendjes. Do mèrrèn edhe vendime me rèndësi te madhe. Ata qe kane një lídhje do kèrkojnë pak me shume liri e pavárësi nga partneri dhe me mirëkuptim do e márrín atë. Mesi i muajit mùnd te ketë ndonjë te paprítur te pakëndshme prandáj dùhèt t’i bèni sytë katër.

Beqáret do kenë tákime interesante 10 ditët e párá te muajit. Mos lejoni asnjë mùndësi te mire t’iu íke nga duart. Gjendja shèndètësore nuk do jete e kèqe gjíthë kohës, megjíthatë ne disa momente dùhèt te bèni kùjdès, Shmangni ùshqímet e yndýrshme dhe pijet me gaz. Financat do jene te paqëndrueshme sidomòs dy javët e párá. Kërkoni ndíhmën e te afërmve pa qene vone. Ne pùne do i keni gjíthë kohës idetë e qárta dhe do veproni pasi te jeni plòtësisht te sígùrte.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments