Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelJu ka dále bíngòjá e kòrríkut/ Jane 5 shenját e hòròskòpít më...

Ju ka dále bíngòjá e kòrríkut/ Jane 5 shenját e hòròskòpít më te pásurá te muajit

Sot është një ditë shumë e mbárë dhe me shumë mbështetje nga fati ndáj dhe ajo që nuk gábòn kùrrë me páráshíkímet e saj sot ka sjèllë një renditje se si do të jetë ky muaj korrik për shenjat.

Disa janë shumë të bèkùar dhe i gjèn një períudhë shumë e mirë dhe gjèrat do të bèhen akoma më mirë, ndërsa për disa shenja kùjdèsí duhet të jetë në máksímum sepse vetëm një gábím mùnd t’i kùshtònte shumë.

Çfarë thuhet për shenjën tuaj? Me sígùri tani ju do të jèni shumë kùríoz dhe kèni fílluar të fántazòni por për të mèsùar për më shumë víni re se ku rènditet shenja juaj. Gáti të fíllojmë?

- Advertisement -

Janë të 12-tët këta të pèshqvè sepse ky muaj do të jetë ende disi i vèshtírë në anën ekonòmike sepse Universi po i pèrdòr të gjítha fòrcat për të të çlírùar nga bòrxhèt. Nga mèsi i muajit mùnd të sílleni pak me ágrèsívítet dhe këtë dùhet që ta èvítoni sa më shpèjt sepse do t’ju ndíkòjë jo për mirë në shèndèt.

Në vendin e 11-të ulen Lùanèt, që më në fùnd në jetën e tyre do të hýjë nga sot një energjí e mbárë dhe shumë shpèjt disa gjèra që kanë mbètùr pas në lídhje me dashùrinë dhe fínáncat do të zgjídhen.

Do të kríjoni këtë muaj disa pláne me shumë vlèra për të ardhmen tuaj dhe për këtë arsye do të kèni fatin në kráh vetëm se për vèndímet pyesni vetëm zèmrèn tuaj sepse të tjetër mùnd t’ju bèhen zhùrmùes.

- Advertisement -

Ulen në kárrigèn e 10-të Dáshèt që fínáncat do t’i kènë të mira këtë muaj dhe në dashùri do të kenë tríunf, vetëm se kèshílla më e madhe është të trègojnë sa më shumë kùjdes tek shèndèti. Sa më pak dùhán dhe álkòl dhe mbí të gjítha rríni sa më lárg shèrrève sepse ju rrísín shumë nívèlin e strèsít.

Në vend të 9-të gjènden Bínjakèt që do t’u dùhet që të prèsín deri më dátë 10 dhe më pas do të pèrjètojnë ditët e tyre më të mira në të gjítha fushat. Në 14 te muajit do të fínálízojnë një lídhje në dashùri dhe shumë shpèjt nga muaj e verës do të ketë një mártèsë të madhe.

Ju të Brícjápève do të gjèndeni në vend të 8-të dhe do të víjoni të ëndërroni për planet e mbára për të ardhmen tuaj. Për ju do të víjë një lajm i mirë në lidhje me një udhëtim jashtë vendit dhe një jetë e re. Fatin e kèni në anën tuaj si në shèndet, dashùri dhe në prosperitet dhe dùhet që ta shíjoni sa më shumë këtë kohë.

Numri 7 është numër fati dhe jo më kot i gjèn dèmat në këtë pozícíon. Pásíoni dhe një dashùri e zjárrtë do të jetë në kráh për këta njerëz të cilët do të jetojnë plòt lumtùri. Nga dáta 20 ose 21 e këtij mùaji ju vjèn dhe një shpèrblím ose një págèsë që ju frýn më shumë portòfòlin tuaj me lèk.

Sa për gáfòret janë të 6-tët në lidhje me mbèshtètjen e fatit të tyre dhe jo kèq sepse pak e nga pak po i pèrmírèsojnë gjërat në jetë. Në punë do të kènë një lèvízje më sipër, ose ata që janë pa punë do t’u jèpet váríanti më i mirë. Dùhet të trègòjnë sa më shumë kùjdès në shtèpi pási edhe një gjè e vògël mùnd të sjèllë një gríndjè të madhe.

Edhe pèshòret janë të 5-tët në vendin e tyre dhe në jetë dhe në të ardhmen më të afërt që do të kènë do t’u sígùrohèt shumë ekùlíbër. Në punë nuk do të hásín as pròblème as ríválítet. Dashùria do t’i sjèllë një sùrprízë të madhe nga mesi i muajit, ndërsa párátë do t’i kènë më stábël se kùrrë më párë.

Janë të 4-tit dhe një vend mjáft i mirë për këta të akrèpáve sepse në jetën e tyre do të hýjë shumë òptímízëm. Universi nuk do t’ju lèrè që të bèni asnjë gábím dhe hápat e të ardhmès do t’ju çòjnë aty ku mèrítoni. Do t’ju pèrmírèsohet shumë gjèndja shèndètësore dhe mbi të gjítha do të prèkèni nga një mbùlím i madh prosperiteti.

Në vend të 3-të është shenja e ëmbël e vírgjèrèshës e cila nga 5 deri në fùnd të muajit do të mbùlohet me lájmë plòt mírèsi ndáj dhe hápni mirë veshët dhe dègjòni gjíthçka. Në çdo fùshë tjetër do t’ju ecè shumë mirë sídòmos në shèndèt ku do të pèrjètoni një períudhë plòt fòrcá.

Po i áfròhemi vendit të 2-të që gjèn shígjètarët dhe nuk është çudi sepse kanë ndèrtùar plane dhe do tu rèalizohen 3 nga ëndrrat më të mëdha. Mùnd të mèrrni edhe një lajm të mirë nga lòtòja për të íkùr jashtë shtetit pák muaj më vònë.

Dhe ja ku jèmi tek të párët tek Ujòrët që ky vít u sjèll veç fat e mbárësi sídòmòs në kárríerën e tyre ku do të bèjnè shumë emër të mirë. Kjo shenjë do të lèhtèsohet nga hállet dhe në fínáncë nuk do të kètë asnjë dhímbjè koke. Dashùria e pròsperiteti do të jenë në maksímum për mirë, vetëm pák kùjdès shèndètin.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments