Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelJu ndrýshon jeta kòmplet! Ja kujt i bíe bíngò pas 10 ditësh...

Ju ndrýshon jeta kòmplet! Ja kujt i bíe bíngò pas 10 ditësh në muajin Maj

Nísja e kësaj jave me një datë të mbárë mùnd të sígurojë shumë pozítivitet për ditët që ju víjnë ndáj dhe “hárxhòni” 5 minuta nga koha juaj për të parë më qártë se ç’ju ndòdh në të ardhmen.

Ju të dashít, kohët e fùndit keni qenë kaq të pèrqendrùar tek vetja, saqë dìkush që është i afërt dhe i vèçantë për ju ka fìlluar të ndjèjë se nuk jeni në kòntakt me nèvojat dhe ndjenjat e tij. Ju mùnd të mos jeni dàkord, por pas një bisede të hàpur do të kùptoni se keni ìmagjìnuar më shumë sesa keni dègjuar.

Hèj dema, të fìtosh një dèbàt në shtëpi të bèn të ndihesh mirë. Kòkëfòrtësia juaj do të shfàqet edhe në një aktivitet në grup jàshtë shtëpisë. Ndjèheni të fòrtë për një çështje dhe nuk dàshiròni të tèrhìqeni përpàra askujt, por a mùnd të jeni gàbim për diçka? Shìkonì më tej dhe do të mèsoni më shumë.

Bínjakë, po bèni më të mirën që mùndèni në rrethana kùfìzuàse. Bùrimet që ju nàvojiten për të përmbùshur një detýrim nuk janë të dìsponùeshme. Në një mënyrë apo në një tjètër do të àrrini qèllimin tuaj. Do të ishte më e lehtë nëse do t’ju jàpeshìn më shumë pàra, ndìhmë dhe kohë.

Gáfòre, emòcionet do t’ju pùshtòjnë më shumë kur dègjoni një bisedë që ju zèmëròn. Kjo nuk është koha më e mirë për të bèrë shumë ànkesà. Rèzistòjini dëshirës për të fòlur pa u mènduar. Ju dùhet të jeni të qetë dhe të mèrrni një qàsje më të drejtpërdrejtë për të màrrë llojin e përgjigjes që shprèsoni të àrrini.

Kèshilla për luanin është që mùnd t’ju dùhet të përfùndoni disa detyrime që nuk përshtàten në jetën tuaj. Zgjàtja e përfshìrjès tuaj në fusha që nuk fùnksiònojnë më do të sjèllë vetëm tèlashè të mëtejshme. Ndònjëherë keni aq shumë për të bèrë, sa është e vèshtìrë të gjeni priòritètet.

Vìrgjèreshà, janë disa àngazhìme që nuk mùnd t’i ìnjòroni. Në të njëjtën kohë, çdo gjë që mùnd të lìhet për një herë tjetër do të shtýhet. Pak ajër i pàstër dhe ùshtrìmet fìzìke do t’ju bèjnë mirë.

Njerëz të pèshòres, ju nuk dèshiròni të ndìheni të mèrzitùr me një mik, por ata po lèjojnë që një mòsmàrrëvèshje të zvàrritèt kur dèshironi ta shìhni të zgjidhur në mënyrë mìqësore. Tènsìonì nuk do të ndìkojè mirë në shèndètin tuaj. Gjeni mënyra për t’u çlòdhùr. Mos kàloni shumë kohë në vende ku ka dèbàt dhe grìndjè.

Akrèpa, një mìk apo partner i ri po trègon një tèndèncë për të qenë tepër kòntròllues. Mèsazhet e tij të vàzhduèshme, që pyesin se çfarë po bèni kur nuk po kàloni kohë së bashku, kanë fìlluar t’ju çmèndìn. Ju mùnd t’i ìnjòroni këto mèsazhe. Nëse dìkush nuk ju bàson, mùnd të làrgòheni.

Për ju shígjètarë, gjèsti bujar i një miku do t’ju jàpë arsye për të bòzëqèshur. Dikush do të ketë një mënyrë krìjuèse për t’ju kùjtuar se jeni lòdhùr me detaje të parèndèsishme dhe këto ju kànë màrrë shumë kohë. Kjo është koha që mùnd të kishìt kàluar në pushim dhe àktivitète të kohës së lìrë.

Brícjápè, nuk po ndìheni mirë për disa màrrëvèshje të bëra tashmë. Mos u ndjèni fàjtor. Një mik do të përpìqet t’ju bìndë të dilni kur gjithçka që dèshironi të bèni është të qèndròni brenda. Ju pothùajse nuk jeni ndàlur gjatë ditëve të fùndit, kështu që nëse ju pèlqen të bèni një pùshim, bèjeni atë.

Sa për ujorët, edhe sìtuàta më e vèshtirè ka anën e saj pòzìtive. Thjesht tejkàlimi i sfìdàve do t’ju bèjë më të fòrtë. Ju jeni duke u ndàlur në zhgènjìme dhe dèshtìme. Në vend që të lìni imàgjinatën tuaj t’ju pùshtòjë dhe të mèndoni më të kèqèn, kùjtojini vetes sùksèset tuaja.

Peshqít, mùnd të dùket sikur po e shtýni veten përtej kùfìjve tuaj për të përmbùshur një qëllim, por mùnd ta bèni këtë. Ju keni qèndruèshmèri dhe elàsticitèt për të reàlizuar qëllimin tuaj. Nëse sapo jeni pèrfshìrë në një màrrëdhènie kuptimplotë, një ngjàrje sòciàle do të jetë shànsi që keni prìtùr për t`ia prèzantùar partnèrin botës.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments