Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelKa edhe vetëm 10 ditë prítje/ Dòli shènja më fátlume për muajin...

Ka edhe vetëm 10 ditë prítje/ Dòli shènja më fátlume për muajin shtator, ja çfarë ju prèt

Fáti është díçka që vjèn në periudha të ndrýshmè të jetës tone dhe na mbèshtèt, ose edhe na bráktís. Ndáj dhe në dísa ráste, dísa njerëz ndíhen sikùr janë në qíellin e shtatë, ndërsa disa të tjerë nuk jánë në gjènde të fítòjnë asnjë gjë.

Por, sí do të jètë e ardhmja e dítëve tuaja në këto ditë që do të víjnë në këtë muaj? Këtë ne dò ta zbùlòjmë së bashku në ártíkullin e sotëm.

Nëse në të shkùarën ju dash kèni gábuar, është koha që tani mòs t’i bèsòni gjithkùjt. Do të víjnë ditë të mira, por plánet mbáji për vete në mënyrë që fáti t’ju bùzèqeshë.

- Advertisement -

Dùhèt të rùani sa më shumë qètèsínë pas dátës 18 që mos të príshni një míqësi ju që jeni Dèma. Pás dátës 21 mòs i thòni “Jo” shumë mùndèsive që do ju shfáqen.

Edhe pse përreth jush Bínjakë, ose në punë ke persona nègátive është mirë që deri në fùnd të muajit të rùáni qetèsínë. Nga 22 shtatori e kèni dítën tuaj më me fát ku do ju ndòdhë një sítùátë.

Nëse për 10 ditët që víjnë do të trègòni se sa vleni, ju Gáfore do të mèrrni një shpèrblím shumë të madh në párá. Disa shèfa do t’ju vlèrèsojnë shumë, ndáj këtë muaj për ju fáti do ju bùzèqèshë.

- Advertisement -

Ju Luanë, mòs e pránoni një pròpòzím që mùnd t’ju víjë për pak ditë sepse është díçka që bèhèt me híle. Universin e kèni në anan tuaj dhe pas dátës 20 do të prèkni qëllimet dhe rèalizoni ato që dèshíròni.

Shenjës së Vírgjèreshës këtë muaj do t’i dhùròhet një shèndèt shumë i fòrtè dhe fámilja juaj do të bèkohet plòt me shumë dashuri. Nga të gjítha këto bèkíme, nga fíllimi i tetorit do prísni dhe një sùrprízë.

Të dáshur Peshore, mòs e lèjòni që gjërát nègátíve të ndíkòjnë në shpirtin tuaj dhe në jetën tuaj të dáshùrisë. Do kèni sùper fát ndáj, shfrýtëzòjeni këtë mùndèsi të madhe dhe hápní sytë për ato që ju pròpòzohen.

Për Akrèpët, planetet me fùqínë e tyre do të fshíjnë të gjitha gjèrát e pa-dòbíshme dhe jeta juaj do të bèhet më e pástër dhe e bègátë. Kèni mùndèsínë për të përjètuar më të mirën e këtij viti.

Shígjètar i dashur, ju jèni një pèrsòn òptimíst dhe i ngròhtë. Ky është muaji i dùhùr për të jètuar çdo márrëdhènie me të tjerët në një mënyrë të plòtë dhe të shkèlqýer. Shkòni pa fríkè drèjt idèaleve tuaja.

Edhe ti Bricjáp, mòs i hùmb mùndèsítë që do të shpálòsèn këto ditë dhe pèrqèndròhuni në qëllimet tuaja të vèrtèta. Gjèni òptímízmin tuaj dhe mos i shtýní mùndèsítë që do të líndín në këtë pèriùdhë.

Këto ditë janë për ju ujorë ndáj dhe është mirë që një plán bíznèsi apo një kèrkesë për rrítje të págës mujore ta kèrkòni sepse në këto ditë e deri në fùnd të mùaji do të kèni aròmën e fátit rreth jush.

Dhùráta më e madhe e peshqve për këto ditë është se ju kèrkòni të rèalizoni sa më párë pròjektet tuaja, ndáj dhe si për çùdi do të mèrrni shumë ide dhe mbèshtètje. Në fùnd do të ùleni si një “mbrèt” i sùksèsshëm në fròn.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments