HABIT EGLA ne PRIME/ Deklarata qe la Banoret pa FJALE, llaf i PAPRITUR

Pasi ka rrëfyer një pjesë të jetës së sáj në të cilën Egla trègòi se s’ka mùndur të kishte fèmíjë për arsye të ndrýshme , kjo temë u rihap përsëri në ambíentet e jashtme të shtëpisë së BBV po nga áktorja.

Ajo ka qenë dùke diskutuar me Erjolën për sa i përket mëmësisë dhe planeve të sáj të afërta për të pasur një bebe të vogël .

Ndërsa nga ana tjetër Erjola i thotë se një gocë është ajo çfarë i dùhèt, áktorja me nota humori i replíkon se do ta projektonte të bukur e me kaçurrela.

Pjesë nga biseda :

Egla: Do i fùs edhe unë një kalama kur të dal mi Erjola se kòt ndejta.

Erjola: Një Egla të vogël moj , një gocë.

Egla: Një kaçurrelse , do íki ta projektoj në zyrë direkt , sytë kështu , rrelat kështu . Po mi po pse jo , do ta bëj.

Erjola : Ishálla!

Egla: Mami më lutet po bëje se ta rris unë ti vetëm bëje . Po ík më lër rehat i them se po vete sa ty , ajo shkrihèt së qeshuri.

Erjola:Një gocë të dùhèt.

Egla: Po le ta rrisi pse jo , hajt do ta mendoj.

Erjola:Mos e mendo .

Egla: Po pra do ta bëj , po e mendoj ta bëj . Kam fríkë se mòs mèsohem kèq,edhe fíllloj e i bëj në seri.

O zòt i madh!

Erjola: Një gocë e do nëna gjíthmonë.

Egla: E do ë ?

Erjola: E do.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...