Kápíni këto 10 ditë! 4 Shènjave që párátë do t’u rrjèdhín lùmë, bèni válixhet gáti – MEDIA NEWS
Genel

Kápíni këto 10 ditë! 4 Shènjave që párátë do t’u rrjèdhín lùmë, bèni válixhet gáti

Në këto ditë të nxèhta të verës të gjítha sdhènjat do të përfítojnë shumë nga bèkimet qe Universi do të sjèllë për to. Por më së shumti do të jènë të fávòrizuar, Luani dhe Peshorja, dy nga shenjat qe janë shumë të mbèshtetura nga të gjíthë plánetet.

Do të jètë një stínë që juve do tèju përbállë me shumë sùrpríza, ndáj dhe trègòni të gjíthë vèmenbdèn këtu. Për shenjen Dash, ky korrik së bashku me gushtin, do të shíjohen në maksimum dhe më së shumti me fèsta. Të kènë kùjdès nèrvòzízmín e tèprùar, akùmùlimin e energjisë.

Njerëzít e Demit, do dèshiròjnë të tákòjnë njerëz të afërt familjarë ose të shkòjnë në vende që i qùájnë vendlíndje. Të kènë kùjdès me kònflíktet familjare, të shmángín dèbátet në periudhën e Gùshtit. Nje bèkim akoma me i madh do t’ju víje me 6 shtator.

Ju të Binjakëve, përvèçse shpèjtësísë, nuk dùhet të kènë kùjdès me asgjë tjetër. Do të jènë të shpèjtë, të vrùllshëm në udhètime. Mbájtja e frènáve do të ishte e mirë. Në fùnd jeni të fávorizùar. Mbáni edhe ne mèndje 8 gushtin sepse mùnd te fávorizohemi me nje òfèrte pune nga jáshte.

Gafòret, do dùan të rèklamòjnë veten dhe të bíèn në sy për çfarë kánë márrë dhe çfarë kánë dhènë. Kùjdes sepse shpènzímet e pápritùra mùnd të jènë më të shùmta se sa duhet dhe mùnd të shpèrqèndròheni. Mùnd tju fávorizòhet nje rrítje rròge, por mos fílloni shpèzíme te kota sepse me kèq do bèhet.

Luani, ndòdhet në zonën e tij, do të kètë më shumë dashuri brènda vetes. Ky do të jetë një mùaj shumë i mirë për ta, por do të dùan të bíen në sy. Do të shprèhen dhe rèklámòhen gjatë muajit Gusht. Nese do te kèni prane nje person mashkull me emrin me “G” prísni nga ai nje pròpòzím per bíznès.

Sa për Vírgjèrèshët, dùan ta shíjojnë shumë Gushtin dhe kete Kòrrik, por në hèshtje prèsín më shumë fùndin e tij sepse kánë nèvòjë për pak më shumë tèrhèqje. Gushti do të jètë i vrùllshëm, të kènë kùjdes për të mos mbájtùr brènda vetes çfarë dùan të thònë. Kjo shènje deri me 18 korrik te bèje sùper kùjdes me shèndètin.

Shenja e Peshòres kèrkon gjíthnjë ekuilibrin dhe do të anòjë nga shkèlqími dhe dashùria më e madhe. Shumë Peshore do ta hùmbín ekuilibrin dhe do të kèrkòjnë madhështoren, edhe pse është kùndrá natýrës së tyre. Dùrími eshte ármá juaj, sepse nese do tia dílni deri me 20 korrik me pas mùnd edhe te nòtòni ne lek.

Edhe Akrèpí, dèshíron të mèrrèt me kárríerèn dhe dò të shkèlqèjë sepse është shenjë e nátës, e Plùtònit, dhe dèshíron më të mirën. Gjatë këtyre pushímeve juve ju dèl dhe punë dhe do bèni lèk. Ne shtátor eshte mire te bèni nje plán ínvèstimi sepse jeni mes shenjave me te fávòrshme per tu bere te pásùr.

Shígjètari, do të udhètojë shumë dhe do të kápèrcèjë kufijtë më lárg se sa vendi i tyre, por nuk do të ndíhèn kòmòdë. Dùhet të rùání qetësínë në çfarëdolloj sítùáte.

Këta Brícjápët, nuk shkòjnë mirë me Lùanin sepse Korriku i lè në hije, krítikát, sùgjèrimèt e tyre nuk mèrrèn párásysh. Kèshilla për ta është që dùhèt të pèrshtáten me njerëzit, sídòmos me shenjat e Zjárrít për të shmángùr mòspájtímet dhe fèrkímèt. Per Brícjáper do te vínje nje lájm me 25 korrik nje plòtesím letrash me jashte.

Njerèzít e líndur Ujor, janë në kùndèrshtím me Luanin dhe nuk do të dùan argëtime dhe shpèrthímè sipas Luanit, por sipas mènýrës së tyre dhe do të kenë fát me shùmicë. Njerezít e kesaj shènje do t’u dùhet te mbájne ne mèndje 19 korrikun dhe daten 21 sepse dy sùrprizat e jetes se tyre do t’i márrin ne keto data.

Për Peshqít, vera nuk shkòn pa ròmántizmín dhe argètim, por do shpènzòjnë lèk më tèpèr. Nuk është pròblèm sepse pás pushimeve, mùnd të ndèrròni një punë dhe të bèhèni me më shumë të ardhura. Puna juaj e re do te jète aq e thjeshte dhe fávòrizuese dhe mbi te gjitha mùnd edhe te zíni nje kárríge shèfi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button