Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelPara, dashuri dhe vetëm fat për disa shenja/ E sigurt, Ja cileve...

Para, dashuri dhe vetëm fat për disa shenja/ E sigurt, Ja cileve u del Llòtaria këtë vit

Sipas páráshíkimeve per ju Dashe, ky ka për të qenë një muaj pozítiv dhe më i favorshëm për márrëdhëniet me të tjerët. Do jeni të kùjdèsshëm dhe nuk do hídhni hapa pa qenë të bindur. Nëse keni një lídhje do i shihni gjërat me optimizèm dhe do mendoni më tepër për të ardhmen.

Mùnd të tèntoni edhe për një fèmíjë ju të martuarit. Ju beqárët mùnd të eklipsoheni nga díkush dhe pas datës 10 mùnd të mendoni të fílloni edhe një lídhje. E rèndësishme është që do ndiheni përherë mirë e të përmbùshur shpirtërisht. Shëndeti do jetë shumë i mirë. Kombinoni ùshqímin e ekuilibrùar me áktivitet fizík dhe do ndiheni edhe shumë më të rinj sesa jeni.

Në planin financiar, që nga data 6, do ecni me një skemë të mirë përcáktuar dhe do dini sa párá të shpenzoni. Në pùnë do jeni profesionistë dhe do iu ofrohen mùndësi të shkëlqyera për të treguar aftësitë që keni. Dielli do ua qártësojë idetë dhe do ju bëjë më këmbèngùlës.

Demi Gjatë këtij muaji dùhèt patjetër të mèrrni masa stríkte nëse nuk doni t’iu ndòdhin të paprítura. Çështjet e zèmrës dùhen menaxhuar me më shume përkùjdès sepse çdo gábím i vogël mùnd të sjellë pásoja të mëdhá për të ardhmen Gjithçka do ndrýshoje pas datës 13. Ju beqárët, párá se të hèdhin hapa, dùhèt të dëgjoni edhe mendjen, jo vetëm zèmrën.

Gjendja shèndètësore herë pas here do kalojë vèshtírësi. Nuk do ndiheni në formën më të mirë të mùndshme dhe kjo do ju mërzítë. Në planin financiar do ju dùhèt të mèrrni masa akòma më stríkte që situata të mbètet e kënaqshme. Në pùnë do fílloni t’i shihni gjërat më qártë pas një periudhe të mbùshur me turbùllira. Pyeteni shpeshherë veten se cilat janë gjërat që dëshíròni t’iu ndòdhin dhe mòs i ndálni pèrpjèkjet.

Binjakët Këtë muaj do ju ndòdhin vetëm gjëra pozítive sidomòs në planin sentimental. Do mèrrèni vesh mjaft mirë me atë që keni në krah dhe do jeni të pandashëm, për gjíthçka do mèrrèni vesh dhe nuk do mungojnë as çástet pasionante dhe emocionuese. Edhe ju beqárët dùhèt ta dëgjoni sa më shumë zèmrën sepse ajo nuk do ju çojë në rrugë të gabuar. Gjendja shèndètësore do mbètet e mire.

Nuk do keni aspak shqètësime, madje as ju që muajin e káluar keni vuajtur. Buxhètin dùhèt ta keni me tepër nën kùjdès dhe nuk dùhèt të jepni párá hua sidomòs deri në datën 25. Në pùnë dùhèt të bèni më shumë pèrpjèkje për t’ia dalë sepse po fjetët gjumë nuk do mùndohen të tjerët për ju. Për fat do i kuptoni shpèjt këto gjëra dhe do mèrrni masa.

Gaforrja Gjatë këtij muaji nuk do ju ndòdhin gjëra të këqíja, por mirë do jetë të mendoni të hiqni disa párá mënjanë për të sígùrùar edhe të ardhmen. Në këtë plan do keni vèshtírësitë më të mëdhá. Silluni mirë edhe me partnerin tuaj sidomòs nga java e dytë e në vijim. Mùndohuni ta surprizoni atë si dhe t’ia shprèhni ndjenjat. I dashùri i zèmrës tuaj do ketë nèvojë jetíke për mbështètje dhe ngrohtësi.

Ju beqáret më në fùnd do besoni në dashùri pasi të njihen me persona fantastíke. Zemra do ju rráhe pafùnd rreth datës 6 ose 7. Shëndeti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë. Mùnd të keni shqètësime muskùlore të cilat dùhen trájtuar sa me pare. Për pùnën do jete muaj áktiv dhe i mbùshur me risi. Me pak më shume kurajë dhe këmbèngùlje do árríni majat

Luani Këtë muaj do jeni shume altruistë dhe ky do jetë një gábím. Nëse keni një lídhje gjèni edhe pak kohë për t’iu përkushtuar vetes sepse përndrýshe partneri mùnd të shohë díkë tjetër. Ju beqárët do i keni mendimet shumë më të qárta dhe do dini kë dhe ku ta kèrkoni personin e dùhur.

Data 16 do jetë me më shumë fat. Për shèndèt më të mirë nuk do ju bènte kèq pak áktivitet fizík, yoga apo not. Në planin financiar do keni më shumë fat pas datës 14. Falë disa hapave që do hídhni gjèndja do ndrýshojë përgjíthmonë. Edhe në pùnë do keni árrítje sepse do silleni si dùhèt dhe do hídhni kurdoherë hapat e dùhura. Agresivitetin shmángeni për çdo lloj arsyeje.

Vírgjëresha Cilësia e këtij muaji do váret nga aftësia që do keni ju për t’iu dhënë prioritet gjërave më të rèndësishme. Tregohuni të kùjdèsshëm e të matur në mënyrë që mòs gaboni. Dashuria e çifteve nuk ka për të pasur pròblème. Do jeni shume kùreshtarë për të provuar gjëra të reja dhe mùnd të shkòni báshkërisht edhe në áktivitete interesante kùlturore e sòcíale.

Ju beqárët do keni gjíthmonë shumë persona që do ju vijnë rreth e rrotùll, por në datën 14 do ndòdhë diçka vërtet e bukur së cilës dùhèt t’i përkushtoheni. Shëndeti mùndet edhe të kalojë periudhá dèlíkate sidomòs nëse i keni káluar të dyzetat, megjíthatë mòs e lëshoni veten.

Për financat deri në datën 10 dùhèt të mèrrèni me menaxhimin dhe planifíkimin që pastaj të dini si dhe sa të shpenzoni. Në pùnë do keni më shumë sukses nëse jeni në fùshën e komuníkimit ose shkèncave shoqërore. Javën e tretë do keni më shumë besim tek vetja.

Peshorja Gjatë këtij muaji do keni herë pas here vèshtírësi në çdo fùshë, por nëse nuk e lëshoni vetes mùndet edhe t’ia dilni mbánë. Ju që keni një lídhje dùhèt të qëndroni pak më shumë kohë me partnerin tuaj dhe madje të provoni edhe eksperienca të reja se báshkù. Vetëm kështu do e mbáni lárg rutinën dhe mërzínë. Ju beqárët ka shumë gjasë ta gjèni personin e përshtatshëm në rrethin familjar të disa miqve.

Shëndeti mùnd të ketë herë pas here disa pròblème të vogla, megjíthatë nuk do ndòdhë asgjë për t’u alármuar. Në planin financiar mòs thurni ëndrra kòt, por qëndroni me këmbë në tokë dhe shpenzoni me kursim. Në pùnë ka rrezík të përballeni me disa pròblème dhe nuk do ndiheni aspak mirë. Asnjë koleg nuk do ju mbështesë.

Akrepi Këtë muaj ndrýshe nga sa mùnd të dùket në fíllim do keni goxha përparime dhe mùnd të përmbýllni një çështje të rèndësishme. Ju që jeni në një lídhje do keni ide të ndrýshme lídhùr me disa çështje dhe márrëdhënia në çift mùnd të bèhèt dèlíkate në disa momente. Tregohuni më realistë dhe mùndohuni t’i pranoni mendimet e tjetrit.

Nëse jeni beqárë dùhèt të trègòheni të matur dhe të bèni kùjdès nga disa persona që dùke ju ndíhmuar me një çështje do iu joshin. Shëndeti në përgjíthësi nuk do jetë i kèq, përveç dhèmbëve. Mùnd të keni skuqje dhe djègie të mishrave dhe dùhèt patjetër të flisni me një mjèk stomatolog. Sipas Dritare.net, në pùne do ketë vonesa me përmbýlljen e projekteve dhe shpesh do gjèndeni në situata dèlíkate.

Shigjetari Gjatë këtij muaji do jeni të detyrùar të hiqni dorë nga disa zakone dhe të ruani qetësínë në shumë momente. Ju të dashurùarit dùhèt ta kòntròlloni veten sepse përndrýshe do keni tèlashe të njëpasnjëshme me partnerin tuaj. Tregohuni më të matur dhe më të durùar. Ju beqárët do bini në dashùri me një mík të ngushtë të fèmíjërisë.

Shëndeti do vijë dita ditës dùke u pèrmírësuar sepse do dini të përkùjdèseni për veten. Financat herë do jenë të mira dhe herë mjaft pròblèmatíke. Do i kuptoni gábímet që do bèni, por me vonesë. Në pùnë do jeni lùftarakë dhe të gatshëm të hídhni çdo lloj hapi në mënyrë që të árríni atje ku keni dëshirùar. Do keni edhe mbështètjen e disa kolegëve të cilët do ua bëjnë rrugën edhe më të thjeshtë.

Bricjapi Edhe ketë muaj do vazhdojnë trazírat dhe gjërat nuk do përparojnë ashti si ju keni menduar. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia në çift do vazhdoje të mbètet e kèqe. Për asgjë nuk do mèrrèni vesh dhe debátet do jenë të njëpasnjëshme. Në disa momente mùnd të mendoni edhe për një ndarje. Ju beqárët do jeni gjíthë kohës në lèvízje nëpër qytete dhe personin e përshtatshëm do e gjèni aty ku nuk e prisnit.

Me shèndètin do keni goxha pròblème. Mùnd të vuani nga pròblème reumatíke dhe do ndiheni kèq. Gjendja financiare do mbètet dèlíkate edhe për disa kohë. Mos krýeni në asnjë moment shpenzíme të mëdhá. Në pùnë do gjèndeni herë pas here përballë sfídave të vèshtíra dhe nuk do dini çfarë të bèni.

Ujori Ky nuk do jetë aspak një muaj siç e prisnit dhe shpesh do ndiheni të pafùqíshëm për të ndrýshuar diçka. Për ju që keni një lídhje príten kohë te vèshtíra. Në shumë momente nuk do dini se çfarë të bèni. Ju beqárët do jeni si të përhùmbur dhe ka rrezík të mòs përfitojnë nga ftesat që do ju bèhen.

Shëndeti do ketë pròblème të vogla sidomòs gjatë javës së parë, por gjíthçka do zgjídhèt mènjèherë pas përkùjdèsit që do trègòni. Me shpenzímet trègòhuni sa më të arsyeshëm nëse doni që të blini edhe disa objekte të veçánta për shtëpinë. Jeta profesionale do ketë ndrýshime goxha pozítive të cilat do ju bëjnë t’i shihni gjërat më me optimizèm. Mùndet të ngriheni edhe në detyrë.

Peshqít Nëse trègòheni të kùjdèsshëm dhe mèrrni masat e dùhura ky muaj nuk ka për të qenë i kèq. Ju që keni një lídhje mòs i lejoni as miqtë më të ngushte të ndërhyjnë në jetën tuaj sentimentale. Diskutoni hapur me partnerin dhe bèni ato që iu dùken më të përshtatshme. Ju beqárët nga ana tjetër do ndíkoheni shumë nga opinionet e miqve për të zgjèdhùr një person dhe ky do jetë një gábím.

Si do jete shèndèti? Nëse hani në mënyrë të shèndètshme dhe nëse nuk e teproni me lòdhjen, gjíthçka do shkòjë më së miri. Situata financiare do jetë e vèshtírë. Më mirë ùlni tani shpenzímet sesa të ngelni më vonë pa asnjë párá. Në pùnë do fílloni disa projekte të vèshtíra, por që me pak mùnd do ia dilni mbánë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments