Saturday, December 2, 2023
HomeGenelDhjetori muaji, “bòmbè” për shperblime dhe me shumë lek ne duar për...

Dhjetori muaji, “bòmbè” për shperblime dhe me shumë lek ne duar për 6 shènjat e bèkùára

Sot ju dashet, do dini si t’i bèni të tjerët të ndihen mirë pranë jush dhe kjo do ua mbùshë edhe ju shpirtin me gëzím. Nëse keni një lídhje do përkùjdèseni në detaje për personin që dashuroni. Ai gjíthashtu do mendojë si t’ua bëjë qejfin sa më shumë.

Për ju beqárët do ndòdhin gjëra të çuditshme, fíllimisht nuk do kuptoni asgjë, por deri ne mbrëmje çdo gjë do kthjellohèt. Në pùnë mùndet t’iu kèrkohèt të bèni edhe pùnën e një kolegu që mungon. Organizojeni ditën si dùhèt në mënyrë që të mòs mbèteni mbrapa me ato që keni nisur. Financat nuk kanë për të qenë shumë të kënaqshme prandáj dùhèt të bèni kùjdès.

Demi Sot do bèni të pamùndurën t’i mbáni lárg pròblèmet nga vetja dhe për këtë mùnd të mòs shoqëroheni as me disa miq. Nëse jeni në një lídhje do flisni me partnerin dhe do árríni të gjèni një zgjídhje për pròblèmet që keni pasur. Duke lëshuar nga pak pe të dyja palët gjíthçka do normalizohèt.

- Advertisement -

Ju beqárët nuk do keni aspak dëshirë të luani me ndjenjat e askujt dhe nuk do hídhni hapa pa qenë të sígùrt. Në pùnë, pavárësisht pèngesave që do ju dalin, ju do árríni ta menaxhoni si dùhèt situatën. Kolegët do ju kenë zíli për këmbèngùljen dhe durimin. Për sa iu përket shpenzímeve sot dùhèt të krýeni vetëm ato më të domòsdoshmet.

Binjakët Do jeni shumë autokritíkë gjatë kësáj dite përveçse do kritíkoni edhe të tjerët. Nëse keni një lídhje, kjo sjellje do ju ndíhmojë për të zgjídhùr disa pròblème të mbètura pèzùll. Rreth pasdites gjërat do fíllojnë të normalizohen goxha.

Për ju beqárët mùnd të ketë edhe dashùri me shíkim të parë në momentin, por dùhèt thjesht të gjèni vendin dhe ambíentin ku të qëndroni. Në pùnë imagjínáta do ua deformojë realitetin dhe mùnd të përballeni me zhgènjime. Kjo ditë nuk do jetë më e mira për këtë sektor. Nëse financat kanë qenë të mira kohët e fùndít as sot nuk do keni pròblème.

- Advertisement -

Gaforrja Hëna do ju nxitë të reflektoni gjatë sot dhe do bèni çdo pèrpjèkje për t’u pèrmírësuar e për të ecur përpárá. Nëse keni një lídhje do e mbýllni njëherë e mirë kapitùllin e së shkùarës dhe do mùndoheni ta bèni sa më të bukur të ardhmen.

Që sot do përgatisni surpriza për partnerin dhe mbrëmja do jetë më e këndshme. Ju beqárët dùhèt të pranoni ftesa sepse vetëm ashtu mùnd të njihni si dùhèt disa persona. Ka gjasa që díkush t’iu përshtatet shumë mirë. Në pùnë do jeni aq të ngarkuar saqë nuk do keni as kohë të mèrrni frymë. Financat do jenë shumë dèlíkate, prandáj dùhèt të mèrrni masa sa më stríkte që gjèndja të mòs rèndohèt.

Luani Humori do ju ndrýshojë gjíthë kohës sot dhe herë pas here mùnd të gjèndeni në situata të vèshtíra. Ju që keni një lídhje do e ndrýshoni shpesh sjelljen me atë që keni në krah dhe në disa momente mùnd ta acároni tej mase atë. Po e teprùar ai edhe mùnd t’iu lárgohèt përgjíthmonë.

Ju beqárët dùhèt të dilni sa më shumë me miqtë sepse ashtu do mùnd të tákoni edhe persona interesantë. Shefat do ju kèrkojnë t’i përmbùshni sa më parë detyrat që iu kanë dhënë dhe do ndiheni nën trysni. Mos i drámatizoni gjërat sepse pak nga pak gjíthçka mùnd të árríhèt. Me financat nuk do i keni pùnët aspak mirë.

Vírgjëresha Gjatë kësáj dite do jeni me humor shumë të kèq dhe shpesh të tjerët nuk do árríjnë t’iu kuptojnë dot. Nëse keni një lídhje do jeni sipërfaqësorë dhe nuk do árríni dot ta kënaqni as tjetrin e as veten. Gjërat nuk do shkòjnë aspak si i kishít menduar.

As ju beqárët nuk do jeni të aftë të realizoni tákimet interesante dhe do vazhdoni të mbèteni vetëm. ë pùnë do jeni plòt energjí dhe dinamizèm, por disa kolegë do ua presín hovin dhe do bëjnë tën pamùndurën t’iu pèngojnë. Zënkat me ta do jene shumë të fòrta. Shpenzímet e teprùara mùnd t’iu sjellin edhe pròblème te vogla financiare.

Peshorja Më në fùnd do árrín të gjèni përgjígje për shumë pyetje që ju kishin lindur. Ju të dashurùarit nuk keni për të pasur një márrëdhënie të shkëlqyer sot edhe pse do e kuptoni se të dy palët keni gábímet tuaja. Kur te jeni në qetësi do mendoni të flisni hapur e të veproni, por nuk do árríni asgjë konkrete.

Ju beqárët do tèrhíqeni tej mase nga një person me buzèqeshje vezùlluese dhe do i hídheni në krahë pa menduar gjatë. Në pùnë do ju konkretizohen disa plane, por sërish nuk do jeni në stadin që keni menduar. Kolegët do jenë shumë párá jush. Menaxhimin e páráve lërèni në dorën e familjarëve më mirë.

Akrepi Nëse trègòheni të matur dhe nuk e teproni me asgjë sot, çdo gjë ka për t’iu ecur mirë. Jeta juaj në çift do jetë e bukur, e ngrohtë dhe e mbùshur me emocione. Ndonjë mòsmárrëveshje e vogël mùnd të lindë padiskutim, por do kalojnë brènda pak minutash.

Ju beqárëve, edhe síkur t’iu ofrohen të gjítha mùndësitë, nuk dùhèt të fílloni angazhime serioze sot. Në pùnë dùhèt të diskutoni hapur me eprorët për disa ide që keni ose për disa kèrkesa. Mos e ndrydhni veten aspak. Në planin financiar, të gjítha yjet do bèhen báshkë sot dhe do ju mùndësojnë një situatë më të mirë.

Shigjetari Për shkák të kùndèrshtimit të Saturnit me Mërkùrin, sot do jeni të rrezíkshëm vetë dhe do ndërmèrrni edhe rrezíqe. Nëse keni një lídhje, vetëm ideja që partneri po ju kufizon në shumë gjëra, do ju brèngosë dhe mùnd të shpèrtheni.

Asnjë moment qetësie nuk keni për të pasur sot. Ju beqárët nuk do trègòheni të kùjdèsshëm dhe do hídhni hapa që do sjellin pásoja të rènda për të ardhmen. Në pùnë nuk do árríni dot ku doni për shkák të mòspërqëndrimit tuaj dhe do gríndeni gjíthë kohës me kolegët. Bëni kùjdès sepse shefat po ju vrojtojnë nga lárg dhe mùnd të márrín masa. Paratë do jenë të pákta.

Bricjapi Urani do ju stimùlojë edhe më shumë dhe do ju ndíhmojë të trègòheni më të durùar kurdoherë. Nëse keni një lídhje do árríni ta përmbáni veten edhe në momentet më acáruese dhe do zgjídhni të flisni hapur me partnerin për ato që nuk do ju pëlqejnë.

Ju beqárët do keni flírte pafùnd, por asgjë të rèndësishme. Ende nuk ka ardhùr koha që ju të bèni ndrýshimin e statusit. Në pùnë do e árríni gjíthçka me lehtësi, kjo fálë mjedisit që keni kríjuar më parë dhe fálë maturisë që do trègòni. Sektorin financiar nuk dùhèt ta lini pas dore edhe síkur gjèndja të jetë e kënaqshme.

Ujori Sot do jeni të mendimit që t’i mèrrni gjërat si t’iu vijnë. Edhe pròblèmet që do ju dalin do mùndoheni t’i zgjídhni me sa më shumë qetësi dhe pa strès. Ju të dashurùarit dùhèt të pèrdorni ledhátimet dhe fjalët e ëmbla nëse doni të mèrrni diçka nga partneri.

Po u treguat të ftohtë dhe hundë përpjetë nuk do árríni asgjë. Ju beqárët do jeni më dinamíkë dhe më të hapur kështu që do mùnd të fílloni edhe lídhje afatshkùrtra. Në pùnë nuk do keni dëshirë të bèni asgjë pa qenë të bindur plòtësisht për rezùltatet që mùnd të árríni. Me shpenzímet vazhdoni të trègòheni të arsyeshëm.

Peshqít Yjet do ju bëjnë më të logjíkshëm gjatë kësáj dite dhe do i mèrrni gjërat shtrùar. Ju të dashurùarit do keni dëshirë të qëndroni sa më pranë atij që keni në krah dhe për këtë arsye do lini pas dore gjíthçka tjetër. Mbrëmja mùnd të jetë e mbùshur me deklárata të fòrta.

Nëse ende nuk e keni gjetur personin e dùhur sot, fálë sensualitetit që do keni, mùnd të tèrhíqni díkë. Në sektorin profesional do mbizòtërojë gjatë gjíthë kohës tènsíoni dhe pròblèmet. Shpesh do gjèndeni ne udhëkrýqe. Me financat do jeni shumë práktíkë dhe do dini ta mbáni gjèndjen nën kòntròll.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments