Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelKjo kësaj shenje do i hapen rrugët e fatit, nje vale pásurie...

Kjo kësaj shenje do i hapen rrugët e fatit, nje vale pásurie do t’ju “pùshtojë”

Sot do jeni më kritíkë ndáj vetes sot dhe do mendoni se keni bërë shumë gábíme deri më tani. Gjithsesi nëse keni një lídhje pasioni nuk do mungoje në disa momente. Mùndet edhe të provokoni pak xhelòzínë e partnerit për të pare nëse ai vazhdon t’iu dojë ende si díkur.

Bëni vetëm kùjdès mòs e teproni. Për ju që jeni ende vetëm, dita do jetë e mbùshur me tákime. Disa do mendojnë mènjèherë edhe për hapa serioze. Në pùnë do keni vèshtírësi për t’u përqendrùar. Mos i drámatizoni gjërat párá kohe. Dielli, i pozícionuar mirë tek qíelli juaj do iu ndíhmoje ta ruani ekuilibrin financiar.

Demi Falë díellit sot do dini çfarë fùshe të privilegjoni de do keni më shumë sígùri në vetvete. Nëse keni një lídhje mùndohuni të lárgoni rutinën nga jeta juaj sepse ajo mùnd të sjellë disa pròblème. Përgatisni ndonjë darkë romantíke që t’ia kaloni sa më mirë.

- Advertisement -

Ju beqárët nuk dùhèt t’i mèrrni si trágjedi zhgènjimet dashurore. Pas shiut lind díelli kështu që bèhuni optimiste. Në pùnë gjíthçka do ju ecë sipas planeve që keni bërë dhe nuk do mërzíteni asnjë çást. Në planin financiar dùhèt të bèni kùjdès nga influenca nègátive e Plutonit. Ai do iu nxitë të shpenzoni shumë.

Binjakët Kënaqësi dhe mirëqenie. Dita e sotme ka për të qenë më të vërtetë e mrekùllueshme. Ju të dashurùarit do ndiheni mirë pranë atij që doni dhe márrëdhënia do bèhèt edhe më hármoníke. Në mbrëmje do dashuroheni pa dorashka të dyja palët.

Nëse jeni vetëm, do bèni çmòs ta ndrýshoni rutinën. Në kèrkim e sipër do gjèni edhe dashùrinë e madhe që vjen vetëm njëherë në jetë. Sipas Dritare.net, në jetën profesionale dùhèt të mèrrèni më tepër me organizímin e pùnës. Financat do jenë të pastabilizuara dhe pavárësisht se do kùjdèseni për to nuk do ia dilni t’i pèrmírësoni.

- Advertisement -

Gaforrja Sot do përkushtoheni me shpirt për çdo gjë që do e doni dhe nuk do ndáleni derisa të árríni qèllimin. Sektori i dashùrisë së çifteve nuk do jetë aspak i kèrcènuar. Përgatisni disa momente romantíke për ta ndèzur më shumë atmòsferën. Ju beqárët do mùnd të gjèni gurin e çmuar.

Vetëm kùjdès! Ai dùhèt mbájtur me kùjdès sepse mùnd të thýhèt ose díkush tjetër mùnd t’ua rrèmbejë nga duart. Ambicia në jetën profesionale do jetë e madhe. Gjithsesi mòs u nxitoni për asgjë sepse do bèni gábíme. Merrèni shtrùar çdo gjë. Fati do jetë në anën tuaj në planin financiar. Shfrytëzojeni për të pèrmírësuar gjèndjen sepse jo gjíthmonë ai do të jetë në anën tuaj.

Luani Sot do e gjèni më lehtësisht qetësínë e kèrkuar dhe do jeni të gatshëm të bèni edhe kompromise me të gjíthë. Jeta sentimentale e çifteve do jetë e stabilizuar dhe pa pròblème. Ruajeni këtë klimë sa më gjatë. Për ju beqárët dita do jetë mjaft e favorshme.

Do jeni tèrhèqës si magnetë të vërtetë dhe kushdo që do kalojnë pranë nuk do rijë dot pa ua hèdhùr njëherë sytë. Në pùnë edhe pse do mèrrni një vendim të nxituar do árríni atje ku doni. Yjet dhe miqtë do i keni në krah. Jupiteri do ndíkojë tek financat dhe do iu bëjë më të matur. Para se të bèni një shpenzím do t’i bèni mirë llògaritë.

Vírgjëresha Sot do jeni më kárizmatíkë dhe do e mèrrni me humor çdo situatë në çdo fùshë. Marrëdhënia me partnerin do pèrmírësohèt mjaft. Nuk do keni për çfarë të ankòheni sot sepse ai që dashuroni do ua plòtësojë të gjítha qejfet.

Nëse jeni beqárë do keni mùndësi të përjètoni një dashùri të sínqertë dhe shume të bukur. Ëndrra juaj më në fùnd do të bèhèt realitet. Jeta profesionale prítet të jetë shumë e favorshme. Nëse keni një pròblèm të vjetër për ta zgjídhùr ka ardhùr koha e përshtatshme. Buxhèti nuk do jetë perfekt. Do keni tendencë të shpenzoni pa i hèdhùr sytë nga gjèndja në të cilën ndòdheni dhe kjo do i rrezíkoje shumë financat.

Peshorja Sot do e keni shumë të vèshtírë të bèni zgjèdhje edhe pse në ákt disa gjëra i keni mësuar nga gábímet e mëparshme. Saturni më në fùnd do të pushoje së influencuari jetën sentimentale të ju të dashurùarve. Ambíenti do fíllojë të ngrohèt dhe báshkëpùnimi do të fílloje ndërmjet jush.

Nëse jeni një zèmèr e vetmuar, planetët do iu ndíhmojnë sot. Aventurat do jenë të shumta, por disa do kenë edhe mùndësi për lídhje serioze. Në jetën profesionale e dini mirë se çfarë doni dhe me pak mùndim do e árríni qèllimin. Financat nuk do jenë të shkëlqyera. Bëjini me kùjdès shpenzímet dhe mòs mèrrni absolutisht bòrxhe.

Akrepi Dëgjojeni Venusín gjatë kësáj dite dhe mùndohuni të pajtoheni me personat me të cilit keni pasur zènka të fòrta. Nëse tashmë jeni në një lídhje, kùjdès nga influenca e Jupiterit i cili do iu bëjë të kèrkoni më shumë liri. Nëse nuk trègòheni të kùjdèsshëm lídhja mùnd të ketë trònditje të mëdhá.

Nëse jeni vetëm, Saturni nuk do iu lejojë të entuzíazmoheni kòt për diçka që nuk ia vlen. Planetët do iu ofrojnë shumë mùndësi për të árrítur atje ku doni në profesion. Do ketë ndrýshime goxha pozítive. Në planin financiar do keni pròblème të vogla. Gjithsesi nëse trègòheni më të organizuar ju mùnd t’ia dilni edhe me aq párá sa keni.

Shigjetari Sot nuk do ju ndòdhin gjëra të mira dhe në shumë momente do ndiheni plòtësisht të paqëndrueshëm. Falë pështjellimit yjor pèrmírësimi i márrëdhënies tuaj me partnerin mùnd të mòs ndòdhë, megjíthatë shmángni me çdo kusht të flisni për ndarje.

Për ju beqárët dashùria do jetë píka më e fòrtë. Shármi dhe magnetizmi natyral do iu bëjnë më të privilegjuar se asnjëherë më parë. Në pùnë çdo gjë do shkòjë ashtu si kishít menduar. Do jeni realistë dhe kjo do iu ndíhmojë me tepër. Sektori i financave do jetë i mbròjtur. Nëse iu dùhèt të mèrrni një vendim të rèndësishëm për buxhètin, bëjeni sot pa u menduar më.

Bricjapi Nëse doni që gjërat t’iu ecin edhe më mirë gjatë kësáj dite mùndohuni të jeni më të hapur dhe të mendoheni mirë párá se të veproni. Nëse sápo keni kríjuar një lídhje me personin që iu pëlqente prèj kohësh dùhèt të keni besim të plòtë tek ai në mënyrë që márrëdhënia juaj të vazhdojë sa më gjatë. Flisni për gjíthçka dhe mbájeni lárg xhelòzínë e teprùar.

Nëse jeni beqárë do e lini veten të lirë dhe nuk do programoni asgjë. Dita e sotme do jetë vërtet shumë e bukur. Kárríera do të ece párá. Edhe kolegët do iu përgëzojnë sínqerisht për árrítjet. Marsi do ndíkojë tek buxhèti dhe do iu sjellë fat. Përfitoni sa më shumë për shpenzíme ose për te hèqur párá mënjanë.

Ujori Sado të mùndoheni sot Dielli dhe Saturni do e keni të vèshtírë të shmángni përballjet e fòrta në disa momente. Për ju të dashurùarit, influenca e yjeve do bëjë që sot ta shihni partnerin me sy tjetër dhe do qëndroni më afër tij.

Pasioni do të rindizet dhe do ndiheni më mirë. Ju beqárët kësáj here mùnd të keni një tákim vendimtar. Gjithsesi këshilla e yjeve është të mòs trègòheni të nxituar për asgjë. Me motivimin dhe energjínë që do iu japë Marsi në pùnë do árríni majat. Përgjegjësitë që do iu jepen do jenë të mëdhá dhe me shumë peshë. Në planin financiar do jetë dite shumë e mirë për të realizuar opèracíonne financiare. Përfitoni sa më shumë.

Peshqít Sot do ndiheni shumë më mirë sepse do árríni të menaxhoni veten dhe emocionet. Do kùjdèseni shumë që lídhja juaj me partnerin të jetë sa më hármoníke dhe me ngjyra. Dialogu dhe báshkëpùnimi me të do të pèrmírësohèt.

Ju beqárët do jeni më ëndèrrimtarë se kurrë dhe do të prisni gjatë gjíthë kohës princin e kaltër. Për disa prèj jush ëndrra do të bèhèt realitet. Në pùnë do ndíkoheni nga Merkùri i cili do iu bëjë më këmbèngùlës dhe të durùar. Do përballeni edhe me disa kolegë për diçka. Influenca e Saturnit tek financat do jetë një sfídë e vërtetë për ju. Tregohuni shumë të kùjdèsshëm.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments